نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر گیرنده دیجیتال

آموزش تعمیر گیرنده دیجیتال ایکس ویژن

آموزش تعمیر گیرنده دیجیتال تعمیرات ایکس ویژن در این مرکز به دست تیمی از خبره ترین کارشناسان و مهندسان تعمیر و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می پذیرد. منظور از تعمیرات در این مرکز، صرفاً رفع و حل نواقص ایجاد شده در دستگاه نیست، بلکه تعمیرات ایکس ویژن دربردارنده تمامی سرویس ها و خدماتی است که ممکن است به هر نحو، کیفیت عملکرد دستگاه را بهبود و ارتقاء بخشند. مدیریت مرکز تعمیرات ایکس ویژن این امکان را فراهم ساخته است تا شما کاربران گرامی با حضور در این مرکز تمامی خدمات تخصصی مورد نیاز خویش را دریافت نمایید.

مدیریت این مرکز به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان تعمیر خود تمامی عملیات اجرا شده در این سازمان را گارانتی نموده و به شما این اطمینان را می‌دهد که خدمات ارائه شده در این مرکز از بالاترین سطح کیفی ممکن برخوردار هستند؛ کارشناسان مرکز تعمیرات ایکس ویژن طی دوره های تخصصی و زیر نظر اساتید مجرب، با ساختار و عملکرد تمامی دستگاه ها آشنا شده و شیوه‌های نوینی را در تعمیر و اصلاح هر یک از آنها آموخته‌اند. بعلاوه بهره‌مندی کارشناسان این مرکز از بروزترین ابزارآلات تعمیر، سبب گشته تا ضمن سرعت‌ در عملیات، کیفیت خدمات ارائه شده در این راستا نیز بهبود و ارتقاء یابد.

نمایندگی ایکس ویژن و واحدهای ارائه دهنده خدمات در آن

نمایندگی ایکس ویژن با بهره مندی از پیشرفته ترین امکانات و زبده ترین متخصصان ضمن عرضه تولیدات متنوع ایکس ویژن، امکان ارائه تمامی خدمات پس از فروش این محصولات را نیز فراهم نموده است. با وجود تجهیزات پیشرفته و هوشمند در نمایندگی ایکس ویژن امکان تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات تمامی تولیدات ایکس ویژن نظیر تلویزیون‌ها و مانیتورهای ال‌سی‌دی، تلویزیون‌های هوشمند و ال‌ای‌دی فراهم شده است. مهندسان و کارشناسان نمایندگی ایکس ویژن با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، قادر به رفع و حل تمامی مشکلات و نواقص ایجاد شده در تمامی تولیدات ایکس ویژن به ویژه تلویزیون‌ها و مانیتورهای هستند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مراحل تعمیر گیرنده دیجیتال

انواع گیرنده های دیجیتال

گیرنده دیجیتال ایکس ویژن XVISION – گیرنده دیجیتال دنا DENAY – گیرنده دیجیتال فراسو FARSOO- گیرنده دیجیتال مارشال MARSHAL

تفات اصلی آنها بیشتر در ظاهر و مدل برد های آنهاست اما اساس کار مشترک است.

گیرنده های دیجیتال به چند دسته تقسیم میشوند

۱-گیرنده دیجیتال با آداپتور؛

۲-گیرنده دیجیتال با برد پاور و برد مین جدا ( آموزش تعمیر )؛

۳-گیرنده دیجیتال با برد مشترک ( آموزش تعمیر )؛

یکی از مشکلاتی که بسیاری از دارندگان گیرنده های دیجیتال ایکس ویژن در مدل های ۱۰۱ و ۱۲۱ و ۱۱۱ با آن روبرو میشوند نشان دادن پیام : بار اضافی در مدار ، روی صفحه تلویزیون است ، و اینکه دیگر کنترل و دستگاه هنگ میکند و کاری انجام نمیدهد.

 اگر گیرنده دیجیتال ایکس ویژن اصلا روشن نمیشود و چراغ وضعیت هم خاموش باشد

زیر آداپتور گیرنده دیجیتال ایکس ویژن را ببینید مقدار ولتاژ و آمپر ورودی و خروجی روی آن نوشته شده است ،مثلا ۱۲V – 1.5A که به معنی آداپتور دوازده ولت با ۱٫۵ آمپر میباشد.(کلمه INPUT برای ورودی ولتاژ است که معمولا ۲۲۰V است )(کلمه OUTPUT برای خروجی آداپتور است)

آداپتور را به برق بزنید و بعد سر سوکتی آن را با کمک یک ولت متر دیجیتالی یا آنالوگ ولتاژ گیری کنید

آموزش ولتاژ گیری آداپتور

اگر از ولت متر دیجیتال استفاده میکنید سلکتور را روی قسمت DC و با توجه به عدد خروجی که روی آداپتور نوشته بود ، روی رنج مناسب قرار دهید ، مثلا برای اداپتور ۱۲ ولتی رنج را روی ۲۰ قرار دهید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات رایج در تلویزیون LED

روی ولت متر دقت کنید پراب قرمز داخل سوکت ولتاژ DC باشد و مشکی هم که به قسمت مشکی

سر پراب قرمز (مثبت) را داخل سر سوکت آداپتور کنید و سر سوکت مشکی را به بدنه فلزی سر سوکت آداپتور اتصال دهید

در این حالت چند جواب دارید (آداپتور با خروجی ۱۲ ولت):

عدد ۱۲ روی ولت متر نشان داده میشود -آداپتور سالم است

عدد ۰ روی ولت متر نشان میدهد – آداپتور سوخته است

عددی بین صفر تا ۱۲ نشان داده میشود – آداپتور نسوخته اما خراب است و ولتاژ کم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 7 =