نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تداخل روتر با تلویزیون

آیا روتر می تواند با تلویزیون تداخل داشته باشد؟

سیگنال های روتر می توانند با تلویزیون تداخل داشته باشند، اما تنها در صورتی که فضای یکسانی بین یکدیگر داشته باشند. نحوه کار این است که روتر و تلویزیون از سیگنال ها برای دسترسی به نقاط دسترسی استفاده می کنند. این سیگنال ها به منظور عملکرد صحیح به دستگاه های شما متصل می شوند.

با این حال، این سیگنال ها مسافت زیادی را طی می کنند تا به خانه شما برسند. فقط سیگنال های زیادی برای گردش وجود دارد، بنابراین نیاز به پوشش مناسب دارد. اگر دو دستگاه الکترونیکی در کنار یکدیگر باشند، آنها برای این سیگنال ها مبارزه می کنند. وقتی روتر با سیگنال های تلویزیونی تداخل ایجاد می کند، دریافت را از دست می دهید. این باعث می شود کیفیت صدا و تصویر شما به شدت کاهش یابد.

آیا WIFI روی سیگنال های تلویزیونی تأثیر می گذارد؟

دستگاه های بی سیم بر عملکرد سیگنال های تلویزیون شما تأثیر می گذارد. این به دلیل برخورد سیگنال ها از مکان های مختلف است.

من از برج های سلولی به عنوان مثال استفاده می کنم زیرا تلفن های هوشمند برای استفاده به آنها متکی هستند. مسائل مربوط به پذیرش می تواند ناشی از مجاورت تلفن های همراه و دکل های تلویزیون باشد. دستگاه های جریان نیز در تداخل سیگنال نقش دارند.

پورت HDMI تلویزیون خود را در نظر بگیرید. دستگاه های پخش کننده از این پورت برای تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کنند. سیگنالها اغلب به دلیل نزدیک بودن کابل آنتن به کابل HDMI افت می کنند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  خراب شدن ویندوز 10

به خاطر داشته باشید که آنتن روتر شما فقط در صورت نزدیک بودن سیگنال ها روی آن تأثیر می گذارد.

فاصله مسیریاب با تلویزیون چقدر است؟

روتر شما باید 1 تا 2 متر با تلویزیون شما فاصله داشته باشد. دلیل این امر این است که دستگاه های بی سیم به این فضا احتیاج دارند. هرچه به سایر اجسام الکترونیکی نزدیکتر باشند، احتمالاً سیگنالهای مشابهی را به اشتراک می گذارند.

دستگاه های بی سیم شما معمولاً از امواج 2.4 گیگاهرتز یا گیگاهرتز استفاده می کنند. از آنجا که بسیاری از دستگاه ها از آن به طور همزمان استفاده می کنند، ترافیک سیگنال بالایی دارید. این امر به ویژه در مورد روترها و تلویزیون هوشمند شما صادق است.

همچنین باید روتر خود را از سایر وسایل الکترونیکی دور نگه دارید. من پنج تا شش فوت را پیشنهاد می کنم که همان فاصله ای است که برای تلویزیون لازم دارید.

تداخل الکترومغناطیسی باعث اختلال در سیگنال های رادیویی می شود که شامل نقاط دسترسی دستگاه های بی سیم است. این عملکرد پوشش Wi-Fi شما را کاهش می دهد، که منجر به کاهش سرعت اینترنت و نمایش تلویزیونی با تاخیر می شود.

یک مکان اصلی برای قرار دادن روتر خود و دور از لوازم الکترونیکی پیدا کنید. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، این بهترین روش برای اطمینان از حذف مناطق مرده در اتصال Wi-Fi است.

روتر را کجا نباید قرار دهید؟

مناطقی که دارای اتصال Wi-Fi نامناسب هستند. منطقه مرده شامل گوشه هایی از اتاق شما، در مناطق یا راهروهایی است که دسترسی به آنها دشوار است. به دلیل انسداد چندین شیء، می توانید سیگنال ها را نیز از دست بدهید. به همین دلیل، هرگز نباید روتر را پشت تلویزیون خود قرار دهید. شما باید روتر خود را در یک منطقه مرکزی با پریز برق قرار دهید. دیوارها مانع می شوند، وسایل الکترونیکی با سیگنال ها تداخل می کنند و گوشه ها دورتر هستند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  آموزش تعویض فیوز تلویزیون

اگر روتر را در گوشه ای قرار دهید، می توانید محدوده Wi-Fi را از دست بدهید. بیشتر آن به خارج ختم می شود، به این معنی که افراد دیگر می توانند از آن به نفع خود استفاده کنند.

در موقعیت مرکزی، اتصال بهتری دارید. می تواند به همه دستگاه های هوشمند شما مانند تلفن و تلویزیون شما دسترسی داشته باشد.

آیا می توانیم آنتن خود را بالا ببریم؟

اگر نمی خواهید روتر شما با سیگنال های تلویزیون تداخل داشته باشد، می توانید آنتن خود را در ارتفاع بالاتر قرار دهید. از آنجا که سیگنال های آنتن به سمت پایین حرکت می کنند، پوشش بیشتری را دریافت می کنید.

شما باید آنتن روتر خود را به صورت عمودی قرار دهید زیرا یک مکان افقی سیگنال ها را در جهت متفاوتی از نقاط دسترسی ارسال می کند.

وقتی روتر خود را روی دیوار قرار می دهید، حتماً آن را مجدداً راه اندازی کنید. تا زمانی که پنج یا شش فوت با تلویزیون هوشمند شما فاصله داشته باشد، نباید تداخل سیگنال وجود داشته باشد.

آیا باید تقویت کننده سیگنال را در نظر بگیرم؟

تقویت کننده های سیگنال یک روش موثر برای پوشش بیشتر مناطق Wi-Fi هستند، همه بدون تداخل سیگنال از تلویزیون هوشمند شما.

من اعتراف می کنم که هزینه بالاتری دارد، اما برای پوشش بهتر ارزش آن را دارد. مثل همیشه، سیگنال را در نقطه مرکزی خانه خود قرار دهید.

اینترنت سریع و اتصال بالا به شما امکان می دهد بدون نگرانی از دستگاه های هوشمند خود لذت ببرید. می توانید برنامه های مورد علاقه خود را بدون تأخیر یا تداخل سیگنال تماشا کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  روش برای رفع سیگنال مانیتور Scepter

در خلاصه

روتر می تواند با سیگنال های تلویزیونی تداخل داشته باشد، اما به شرطی که آنها را درست در کنار یکدیگر قرار دهید.

دستگاه های بی سیم اغلب برای پوشش سیگنال های رادیویی مبارزه می کنند. اگر هر یک از پنج یا شش پا را از هم فاصله دهید، احتمال اینکه این سیگنال ها را بخورید کمتر است.

اگر به سختی می توانید روتر خود را در نزدیکی پریز مرکزی قرار دهید، فقط بهترین کار را انجام دهید. برای دریافت سیگنال های قوی، آنتن خود را در ارتفاع بالا قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یازده =