نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

روشن نشدن تلویزیون چگونه به وجود می آید؟ شما هرگز به این فکر نکرده اید که چگونه تلویزیون ایکس ویژنی را که روشن نمی شود تعمیر کنید. اما وقتی برای تماشای برنامه مورد علاقه خود آماده هستید و صفحه تلویزیون ایکس ویژن شما خالی می ماند، گزینه دیگری وجود ندارد. نگران نباشید، هنوز هم می توانید شب فیلم را نجات دهید. این مقاله پنج مرحله آسان برای روشن کردن تلویزیون ایکس ویژن خود را در کمترین زمان مورد بحث قرار می دهد.

روشن نشدن تلویزیون
روشن نشدن تلویزیون

چگونه تلویزیون ایکس ویژن خود را در 6 مرحله به کار بیندازید

روشن کردن تلویزیون ایکس ویژن معمولا یک کار ساده است. با این حال، دستگاه مشاهده شما ممکن است در صورت وجود نقص خالی بماند. برخی از موارد رایج عبارتند از:

 1. برق کم یا بدون برق از پریز برق
 2. دستگاه کنترل از راه دور معیوب
 3. باتری های ریموت ضعیف
 4. آسیب به اجزای داخلی تلویزیون ایکس ویژن
 5. مشکل در نرم افزار تلویزیون ایکس ویژن

ممکن است خیلی بیشتر با تلویزیون ایکس ویژن شما اشتباه کند. با این حال، راه‌های آسانی برای راه‌اندازی مجدد آن وجود دارد. مراحل زیر نحوه تعمیر تلویزیون ایکس ویژنی که روشن نمی شود را مشخص می کند.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: بررسی تلویزیون ایکس ویژن 8K

مرحله 1. منبع تغذیه را بررسی کنید

یک تلویزیون ایکس ویژن در حال کار به برق نیاز دارد. بنابراین، تنها زمانی می‌توانید نمایش‌های مورد علاقه‌تان را تماشا کنید. ابتدا تأیید کنید که برق در خانه شما جریان دارد. اگر وجود دارد، پس مشکل از تلویزیون ایکس ویژن است. اگر نه، این یک مشکل برق است که می توانید در عرض چند دقیقه آن را حل کنید.

هنگامی که برق وجود دارد، مطمئن شوید که پریز دیواری از کار افتاده یا خراب نیست. سپس، می توانید آن را با وصل کردن یک وسیله برقی دیگر به آن تست کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که کانکتورهای خارجی مانند یک محافظ یا محافظ برق را روشن کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر پنل تلویزیون

سپس دوشاخه برق تلویزیون ایکس ویژن را از سوکت اتصال جدا کرده و دوباره وصل کنید. باید متوجه روشن شدن چراغ نشانگر قدرت LED (یا چراغ آماده به کار) شوید. اکنون، می‌توانید دستگاه خود را روشن کرده و از آن دور شوید.

مرحله 2. سیم برق یا دوشاخه را تعویض کنید

پس از رفع مشکل برق، باید مشکلات تلویزیون ایکس ویژن را حل کنید. به عنوان مثال، برق در پریز برق وجود دارد، اما تلویزیون ایکس ویژن همچنان باید روشن باشد. سپس دوشاخه برق تلویزیون ایکس ویژن را بررسی کنید.

گاهی اوقات، ولتاژهای بالا یا نوسانات برق می تواند به این کانکتور آسیب برساند. در مواقع دیگر، ممکن است مشکلات سیم‌کشی سیم برق، مانند سوختگی یا قطع شدن سیم‌ها، وجود داشته باشد.

در این حالت دوشاخه برق آسیب دیده را از تلویزیون ایکس ویژن و پریز جدا کنید. سپس، یک فروشگاه برق در نزدیکی خود پیدا کنید تا آن را تعمیر کنید یا جایگزین کنید.

پیشنهاد مطالعه: بررسی تلویزیون ایکس ویژن 8K

مرحله 3. کنترل از راه دور یا باتری های آن را جایگزین کنید

اگر مشکل از پریز دیواری یا دوشاخه اتصال نباشد، چراغ آماده به کار تلویزیون ایکس ویژن روشن خواهد شد. این نشانگر ورودی برق به تلویزیون ایکس ویژن را نشان می دهد. بنابراین، شما تعجب خواهید کرد، “چرا تلویزیون ایکس ویژن من روشن نمی شود اما برق دارد؟”

خوب، دستگاه راه دوری را که استفاده می کنید بررسی کنید. هنگامی که تلویزیون ایکس ویژن برق دارد، می توانید آن را با ریموت آن روشن کنید. با این حال، ممکن است همچنان یک صفحه خالی نشان دهد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر کنسول بازی

بنابراین، احتمالاً کنترلر معیوب است. بنابراین، باید آن را برای تعمیر به سازنده برگردانید یا یک مورد جدید تهیه کنید. اما در مواقع دیگر، کنترل تلویزیون ایکس ویژن ممکن است مشکلی نداشته باشد. اما ابتدا بررسی کنید که آیا باتری های داخل دستگاه کار می کنند یا خیر. باتری های ضعیف یا ضعیف باعث می شود که کنترل از راه دور بی اثر شود.

هنگام بازرسی باتری ها، تورم، رطوبت یا تغییر رنگ را بررسی کنید. اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد شما به باتری های جدید برای کنترل تلویزیون ایکس ویژن نیاز دارید.

در ضمن بدون ریموت می توانید از دکمه پاور استفاده کنید. آن را در یک پنل خارجی در کنار یا پشت بدنه تلویزیون ایکس ویژن خواهید یافت.

مرحله 4. تلویزیون ایکس ویژن را ریست کنید

روش دیگر برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژنی که روشن نمی شود، تنظیم مجدد آن به صورت دستی است. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و به مدل و مدل دستگاه شما بستگی دارد. صرف نظر از این، می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تلویزیون ایکس ویژن را از هر پریز برق جدا کنید
 • تمام دستگاه های خارجی متصل به تلویزیون ایکس ویژن را جدا کنید
 • دکمه پاور روی بدنه تلویزیون ایکس ویژن را حدود 30 تا 45 ثانیه فشار داده و نگه دارید
 • پس از 1 دقیقه، دستگاه را دوباره به پریز دیواری یا برق وصل کنید
 • سپس، آن را با دکمه پاور (روی تلویزیون ایکس ویژن، نه دستگاه کنترل از راه دور) روشن کنید.

مرحله 5. از یک متخصص راهنمایی تعمیر کنید

اگر مراحل بالا را انجام داده‌اید و تلویزیون ایکس ویژن شما هنوز روشن نیست، این نشان می‌دهد که دستگاه با مشکلات جدی مواجه است. برخی از نمونه ها خازن های آسیب دیده یا یک منبع تغذیه معیوب هستند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  اتصال کامپیوتر با ورودی VGA به تلویزیون

برای رفع این مشکلات باید دستگاه را باز کنید و چند تنظیمات را انجام دهید. اما، بدون دانش فنی مناسب، می توانید به تلویزیون ایکس ویژن یا اجزای آن آسیبی غیر قابل تعمیر وارد کنید. و گرفتن یک جدید ممکن است فراتر از جیب شما باشد.

علاوه بر این، هنگام تلاش برای تعمیر، خطر برق گرفتگی شدید یا صدمات جدی وجود دارد. در این مرحله، باید با یک تعمیرکار واجد شرایط تماس بگیرید.

نگران این هستید که چگونه تلویزیون ایکس ویژن خود را به زور روشن کنم؟ سپس، دریافت کمک حرفه ای راهی مطمئن برای صرفه جویی در انرژی، پول و زمان در عین رسیدگی مناسب به مشکلات تلویزیون ایکس ویژن شما است.

مرحله 6. از مرکز تعمیر تلویزیون ایکس ویژن دیدن کنید

اگر هنوز نمی دانید چگونه تلویزیون ایکس ویژنی را که روشن نمی شود تعمیر کنید، بهترین گزینه مراجعه به مرکز خدمات مجاز است. با این حال، نکات مهمی وجود دارد که باید قبل از استفاده از آن برای تعمیرات توجه کرد.

 • گارانتی تلویزیون ایکس ویژن خود را با سازنده یا فروشنده بررسی کنید. اگر در مدت زمان معین مانده‌اید، می‌توانید بدون هزینه آن را برای تعمیر پس بگیرید.
 • یک تکنسین ماهر یا شرکت تعمیراتی را در نزدیکی خود بیابید اگر سازنده تعمیرات را انجام نمی دهد. از دوستان و خانواده بپرسید یا نظرات محلی را بررسی کنید. هزینه های حمل و نقل و خطر آسیب را کاهش خواهید داد.
 • تأیید کنید که متخصص تعمیر یا شرکت دارای مجوزها و گواهینامه های لازم است. همچنین، شهرت و تجربه آنها را با مدل تلویزیون ایکس ویژن خاص خود بررسی کنید.
 • خدمات را با بودجه خود مطابقت دهید. اگر خیلی گران است، ممکن است به یک تلویزیون ایکس ویژن جدید نیاز داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دوازده =