نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر یخچال ایکس ویژن

فهرست مطالب

نحوه تعمیر یخچال ایکس ویژن

یکی از واقعیت های تأسف بار داشتن یخچال فریزرهای دارای یخساز، از کار افتادن یا خرابی یخساز یخچال است. این مشکل که ممکن است در برخی از دستگاه ها، خیلی زود هم اتفاق بیوفتد، چندان هولناک نبوده و نیازی به نگرانی ندارد. هرچند زمانی که به هوای برداشتن تعدادی یخ به سمت یخچال یا ساید بای ساید خود می روید و متوجه خرابی یخساز یخچال می شوید، می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

در این مقاله ، ابتدا به طرز کار یخساز یخچال می پردازیم و سپس جهت اطلاع از علت یخ نساختن یخچال ساید و راهکارهای رفع مشکل عمل نکردن یخساز و تعمیر یخ ساز، مطالبی را برای شما عزیزان بیان میکنیم. در انتها نیز تعدادی از مشکلات یخ ساز یخچال را آورده ایم که به کمک تجربه و تخصص بیش از ده ها تکنسین متخصص تعمیر یخساز یخچال کاراباما بدست آمده است. در صورتی که یخ ساز یخچال فریزر و ساید بای ساید شما از کار افتاده است و دانش فنی کافی برای رفع آن را ندارید، حتما از یک متخصص ماهر و باتجربه کمک بخواهید.

عیب یابی و تعمیر یخچال

همانطور که میدانید مهمترین بخش تعمیر برای یخچال و یا برای هر وسیله ی دیگری عیب یابی آن است. زمانی که بدانیم عیب از کجاست با سرعت بیشتری می توانیم آن را حل کنیم و رضایت مشتری را به دست بیاوریم. در زیر به عیب های رایج یخچال و دلایل احتمالی و رفع عیب آن می پردازیم. که در برخی از موارد افراد بدون نیاز به تعمیر کار می توانند خودشان مشکل یخچال را برطرف کنند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  3 مرحله نصب تلویزیون صفحه تخت

دلایل روشن نشدن یخچال

پریز برق ندارد ، دوشاخه یا سیم رابط معیوب است.

تعمیر :

ابتدا چک می کنیم که پریز برق دارد یا خیر سپس به وسیله ی یک سیم، دو شاخه یخچال را به یکدیگر وصل می کنیم، ورودی کابل را از مدار یخچال باز می کنیم سپس آوامتر را وصل می کنیم. در صورتی که عقربه ی آن منحرف نشود یعنی برق را از خود عبور نمی دهد و سیم رابط و دو شاخه را تعویض می کنیم.

ترموستات معیوب است.

تعمیر:

زمانی که به برسی دقیق مدار الکتریکییخچال بپردازیم متوجه خواهیم شد که زمانی که کلید ترموستات خراب باشد، کمپرسور نمی تواند حرکت کند زیرا ترموستات فاز ورودی به موتور یخچال را هدایت می کند.

برای اطمینان از اینکه مشکل از ترموستات است ورودی و خروجی ترموستات را از آن جدا می کنیم، رابط های اهم متر را به آن متصل می کنیم و به سمت چپ و راست می چرخانیم در واقع با این کار ترموستات را قطع و وصل می کنیم و می توان صدای آن را نیز شنید.

اگر کلید عقربه به طرف صفر به حرکت در بیاید و با قطع کلید به طرف بی نهایت برگردد ترموستات ایرادی ندارد، اگر این اتفاق نیافتد ترموستات را از بدنه یخچال خارج می کنیم و قاب آن را باز می کنیم و کلید آن را با دقت و ظرافت تعمیر می کنیم و اگر تعمیر نشد آن را تعویض می کنیم.

تذکر : در هر دو صورت په مجبور باشید ترموستات را از از یخچال بیرون بیاوریم چه مبور باشیم در حالت متصل به از یخچال روی آن کار انجام دهیم، باید دقت کنیم چون که اعمال فشار نامناسب روی ترموستات ممکن است به لوله مویی یا لوله بلو آسیب برسانیم و گاز داخل ترموستات خالی بشود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  علت توقف برنامه Google در تبلت ایکس ویژن

اورلود معیوب است.

تعمیر:

اگر اورلود خراب باشد کمپرسور روشن نمی شود به دلیل این که معمولا جای اورلود سر راه نول مشترک کمپرسور است.

دوشاخه را از پریز جدا می کنیم و به وسیله ی اهم متر اتصال پلاتین های اولود را مورد برسی قرار می دهیم، زیرا اگر پلاتین ها در حالت عادی متصل نباشند به موتور الکتریکی کمپرسور ولتاژ نمی رسد. اگر پلاتین ها به یکدیگر متصل نباشند باید اورلود را با نوع مشابه خودش تعویض کنیم. برای فهمیدن