نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خارج کردن آب از تبلت ایکس ویژن

خارج کردن آب از تبلت. اگر مقداری آب به بلندگوهای تبلت ایکس ویژن خود ریختید، بلافاصله تبلت ایکس ویژن را در حالت عمودی قرار دهید و آن را خاموش کنید. لوازم جانبی قابل جدا شدن را بردارید و آب اضافی را از بلندگو خشک کنید. اگر آب به درگاه شارژ و درگاه هدفون نزدیک‌تر شده است، چک کنید و خشک کنید. تبلت ایکس ویژن را خشک کنید، سپس صداهای خروج آب را پخش کنید تا قطرات گیر کرده داخل آن پاک شود. اما اگر همچنان صدای زمزمه می دهد، فوراً آن را به نزدیکترین مرکز خدمات ببرید.

خارج کردن آب از تبلت
خارج کردن آب از تبلت

مرحله 1: تبلت خود را خاموش کنید

خواه قطرات پاشیده شده باشد یا یک حوض آب، ریختن آب می تواند به بلندگوی تبلت شما آسیب جدی وارد کند. برای جلوگیری از اتصال کوتاه فورا تبلت ایکس ویژن خود را خاموش کنید.

مرحله 2: تمام لوازم جانبی را بردارید و خشک کنید

اگر فقط داخل اسپیکر آب وجود دارد، تبلت ایکس ویژن خود را در حالت عمودی قرار دهید و قاب تبلت ایکس ویژن را بردارید. حالا به آرامی اسپیکر را روی یک تکه پارچه بکشید.

اما اگر تبلت ایکس ویژن شما کاملاً در آب غوطه ور است، سیم کارت، کارت SD یا سایر لوازم جانبی قابل جدا شدن را از تبلت خارج کنید. سپس به آرامی آب اضافی اطراف آن را پاک کنید.

اگر مدل‌های قدیمی‌تری دارید، باتری‌های قابل جدا شدن را بیرون بیاورید و با یک ضربه ملایم پوشش داخلی را خشک کنید.

مرحله 3: بلندگوی تبلت را خشک کنید

پس از پاک کردن آب قابل مشاهده در تبلت ایکس ویژن، اجازه دهید در هوا خشک شود. اسپیکر را وارونه قرار دهید و تبلت ایکس ویژن را در مکانی با تهویه مناسب بگذارید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر ترک خوردن صفحه تلویزیون ایکس ویژن

همچنین می توانید یک فن یا یک خشک کن را در یک محیط خنک در فاصله ای قرار دهید تا هوا در اطراف دستگاه به گردش درآید. اما مطمئن شوید که از فشار مستقیم هوا به منطقه جلوگیری کنید، در غیر این صورت قطرات می توانند به عمق بیشتری وارد شوند.

غلاف های سیلیکاژل تجاری موجود نیز دارای خواص رطوبت سنجی کارآمدی هستند. اگر آنها را در خانه دارید، تبلت ایکس ویژن خود را در میان دسته ای از این غلاف ها قرار دهید و برای مدتی بگذارید.

با این حال، این روش زمان بر است و حتی ممکن است چند روز طول بکشد تا تبلت ایکس ویژن شما به طور کامل خشک شود. اگر عجله دارید، یک جاروبرقی یا جاروبرقی مغازه می‌تواند به مکیدن آب اضافی داخل سوراخ‌های کوچک بلندگوی تبلت شما کمک کند.

نازل را نزدیک بلندگو قرار دهید و آن را در حالت ملایم قرار دهید. همچنین می توانید از یک تکه پارچه نازک استفاده کنید یا دست خود را برای محدود کردن جریان هوا به بلندگو قرار دهید.

مرحله 4: صدای خروج آب را پخش کنید

گاهی اوقات، ممکن است تبلت شما حتی زمانی که با چشم کاملاً خشک است، صدایی خفه پخش کند. این زمانی اتفاق می افتد که آب در داخل اسپیکر شما به دام افتاده باشد. ترکیبی از صداهای با فرکانس پایین، تبلت شما را به لرزش ریتمیک در یک الگوی لمسی می لرزاند تا آب گیر کرده در بلندگو را خارج کند.

پس از نصب برنامه، صدای تبلت ایکس ویژن خود را به بالاترین سطح برسانید. تبلت ایکس ویژن را در حالت مایل قرار دهید و صفحه نمایش آن رو به پایین باشد و موسیقی را به مدت 20 دقیقه پخش کنید. قطرات آبی که از اسپیکر بیرون می آیند را به آرامی پاک کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  رفع مشکلات صفحه نمایش تبلت

مرحله 5: صدا را تست کنید

مجموعه ای از صداهای مختلف را پس از انجام اصلاح گام به گام ذکر شده در بالا بر روی تبلت خود پخش کنید. اگر هنوز صداهای نامنظم می شنوید یا اگر صدا اصلا پخش نمی شود، آن را به مرکز خدمات ببرید. علاوه بر این، آسیب آب ممکن است فوراً تأثیر نگذارد، حتی در تبلتی که در آب خیس شده است. اما اگر مشکلاتی مانند عملکرد نادرست صفحه نمایش، خطای صدا یا مشکل شارژ را مشاهده کردید، بهتر است فوراً از متخصص کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: رفع خاموش شدن خود به خود PS4

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شش =