نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی برنامه در کامیپوتر

فهرست مطالب

خرابی برنامه ها در کامیپوتر

با گذشت زمان، برخی از فایل ها یا برنامه ها ممکن است خراب شوند. با این حال، بدون پشتیبان گیری از داده های شما، هنگامی که پرونده ها خراب می شوند، قابل تعمیر نیستند. فناوری هایی مانند Recuva و Piriform برای کمک به شما در بازیابی پرونده های خراب شده تکامل یافته اند، اما در برابر خطا مقاوم نیستند.

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است فایل ها ناگهان خراب شوند، بسیاری از آنها می توانند به ناتوانی سخت افزار در ذخیره دقیق داده ها اشاره کنند، از جمله مشکلات مربوط به برق، خاموش شدن غیر منتظره یا ناگهانی، خرابی نرم افزار یا ویروس ها. اکثر این مسائل به علل زمینه ای اشاره می کنند، که باید به منظور جلوگیری از از دست رفتن بیشتر داده ها مورد بررسی قرار گیرند.

رایانه شما اغلب داغ می شود

مانند همه فناوری ها، رایانه ها همانطور که مورد استفاده قرار می گیرند، گرما تولید می کنند. هرکسی که تا به حال در هنگام استفاده از لپ تاپ احساس سوزش روی پای خود کرده است از این موضوع آگاه است. اگر رایانه شما به طور مؤثر خنک نمی شود، ممکن است آسیب های طولانی مدت به اجزای مختلف سخت افزار شما وارد شود.

در حقیقت، گرما می تواند در مورد خراب شدن رایانه چنان مشکلی ایجاد کند که بسیاری از سیستم ها به عنوان آخرین راه حل برای جلوگیری از آسیب دائمی طراحی شده اند. اطمینان حاصل کنید که سیستم شما دمای ثابت و نسبتاً خنک را حفظ می کند تا از این امر جلوگیری شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  دلایل خاموش شدن تلویزیون ایکس ویژن

قبل از تجربه علائم خرابی رایانه خود چه باید کرد؟

تقریباً غیرممکن است که به طور کامل از وقوع خرابی های سیستم جلوگیری شود. با این حال، گام هایی وجود دارد که می توانید تعداد دفعات وقوع آنها را محدود کرده و مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است در صورت وقوع آنها بهبود یابید. در اینجا چند مورد پیشنهاد می کنیم:

تعمیر و نگهداری منظم را بر روی سیستم خود انجام دهید

درست مانند خودرو، تعمیر و نگهداری منظم ارزان تر و آسان تر از انتظار است تا زمانی که چیزی عظیم در موتور خراب شود. به طور منظم سیستم خود را برای بروزرسانی ها و وصله هایی که باید در سیستم عامل یا برنامه های مختلف نرم افزاری شما نصب شوند بررسی کنید. همچنین دایرکتوری هارد دیسک خود را برای مشکلات فساد پیش آمده بررسی کنید.

کاهش استفاده از حافظه

هرچه تعداد برنامه های کاربردی شما بیشتر باشد، احتمال بارگذاری بیش از حد منابع رایانه و خرابی بیشتر است. برنامه هایی را که استفاده نمی کنید ببندید و برنامه هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. یک پیشنهاد دیگر برای محدود کردن حافظه استفاده شده توسط سیستم شما، محدود کردن تعداد برنامه هایی است که سیستم شما هنگام راه اندازی به طور خودکار اجرا می کند.

 عیب یابی مشکلات هنگام بروز

هنگامی که مشکلی پیش می آید، سعی کنید به جای این که فقط پنجره اعلان را ببندید یا رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید، به علت برسید. اغلب اوقات، راه حل ساده است و تنها با به روزرسانی نرم افزار یا تغییر تنظیمات در رایانه خود می توانید از آن استفاده کنید. کنار گذاشتن این موارد می تواند منجر به بزرگ شدن مسائل کوچک و آسیب بیشتر به سیستم شما شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  آبخوردگی کنترل تلویزیون

کامپیوتر خود را تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارید

گرما شایع ترین علت تصادف تصادفی کامپیوتر است. به همین دلیل، اطمینان از اینکه جریان هوا به اندازه کافی از طریق سیستم شما عبور می کند، برای جلوگیری از تصادف ضروری است. اطمینان حاصل