نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

داغ شدن آداپتور لپ تاپ

چرا آداپتور لپ تاپ بیش از حد داغ می شود؟

یکی از مشکلاتی که کاربران لپ تاپ های سونی و سایر برندهای موجود در بازار همواره از آن شکایت دارند، داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ است. این مشکل می تواند در دو حالت نرمال و خطرناک رخ دهد. بنابراین بسیار مهم است که تفاوت این دو وضعیت را درک کنید و مشکلات احتمالی آن را کنترل نمایید. اگر از کاربران یکی از لپ تاپ های موجود در بازار هستید، ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا شما را با علت داغ شدن بیش از اندازه ی آداپتور لپ تاپ و راهکارهای مبارزه با آن آشنا سازیم.

استفاده از لپ تاپ در حال شارژ و داغ شدن شارژر لپ تاپ

دلیل اصلی داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ، عدم تقسیم بندی صحیح نیرویی است که سیستم از طریق منبع انرژی دریافت می کند. اگر شما در حال پردازش چندین برنامه ی سنگین باشید و در عین حال لپ تاپ را به برق زده باشید، داغ شدن شارژر لپ تاپ دور از تصور نیست. به هر حال داغ شدن بیش از اندازه ی آداپتور لپ تاپ یک جنبه ی منفی دارد که می تواند خطرناک باشد.

اگر در حدی آداپتور داغ می کند که لمس چند ثانیه ای آن آزاردهنده است، باید بر خطر خرابی قطعات درونی لپ تاپ آگاه باشید. معمولا این مسئله به معنای این است که دستگاه در میزان استفاده از باتری لپ تاپ و برقراری ارتباط کارآمد با آن با مشکل رو به رو است. البته در این بین کارایی کابل و آداپتور نیز حائز اهمیت است. مسلما یک شارژر معیوب و فرسوده به راحتی داغ می کند و سلامت لپ تاپ را نیز به خطر می اندازد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  Image Flicker در تلویزیون

راه حل های رفع مشکل داغی بیش از حد آداپتور  لپ تاپ

شارژر لپ تاپ را تعویض کنید.

اگر شارژ لپ تاپ سال ها همراه شما بوده، وقت آن رسیده است که به سراغ تعویض شارژر بروید. معمولا فرسودگی شارژر لپ تاپ از لحاظ ظاهر نشانه ی خاصی ندارد. این موضوع باعث می شود که کاربر نسبت به قطعی های درونی کابل شارژر بی توجه باشد. البته دقت کنید که نباید به هیچ عنوان جهت تست کابل شارژر لپ تاپ از شارژر دستگاه دیگری استفاده شود. هر لپ تاپ نیازهای خاصی دارد که نسبت به آن دارای کابل شارژ منحصر به فردی است.

ارسال ولتاژهای غیر استاندارد از طریق شارژر نادرست خرابی های زیادی را برای لپ تاپ به بار می آورد. به هر حال باید برای رفع داغی بیش از حد آداپتور شارژر لپ تاپ و تعویض شارژر معیوب از شارژر اصلی سیستم بهره ببرید. نمایندگی رسمی سونی می توان شما را در یافتن شارژهای اصلی و اورجینال یاری نماید. کافی است به یکی از شعب متعدد این مجموعه سر بزنید.

لوازم جانبی از جمله کیبورد و موس را از لپ تاپ جدا کنید.

اگر لپ تاپ را روشن گذاشته اید و در حین استفاده از لوازم جانبی مختلفی چون کیبورد و موس، دستگاه را به برق زده اید، مشکل داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ رخ خواهد داد. لوازم جانبی برای کارایی صحیح خود به نیرویی نیاز دارند که این نیرو به میزانی که قرار است برای شارژ باتری استفاده شود، افزوده می شود.

بنابراین آداپتور با حجم زیادی از تبادل انرژی رو به رو خواهد شد. در این حالت ممکن است آداپتور آمادگی لازم برای ارسال انرژی دو برابر را نداشته باشد. توصیه می کنیم زمانی که لپ تاپ را به برق زده اید، کابل اجزای اضافی سیستم را جدا کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  علت خراب شدن ویندوز

لپ تاپ را خاموش کنید.

همان طور که پیش از این اشاره شد، استفاده از لپ تاپ می تواند فرآیند شارژ شدن دستگاه را کمی طولانی تر سازد و در پیدایش مشکل داغی بیش از حد آداپتور شارژر لپ تاپ نقش داشته باشد. لپ تاپ را خاموش کنید و بدین شکل فرصتی برای لپ تاپ و آداپتور ایجاد کنید که استراحت داشته باشند.

بهتر است در این بین شارژر را هم از دستگاه جدا کنید و پس از خنک شدن آداپتور، آن را دوباره وصل کنید. البته می توانید لپ تاپ را هم روشن کنید. اما استفاده از نرم افزارهای سنگین را در حین پروسه ی شارژ فراموش نمایید.

شارژر لپ تاپ را در فضای مناسبی قرار دهید.

اگر عادت دارید در تخت با لپ تاپ کار کنید، باید حتما به محل قرارگیری شارژر لپ تاپ دقت داشته باشید. داغی بیش از حد آداپتور لپ تاپ می تواند به دلیل محل حضور آداپتور اتفاق بیفتد. مکان های گرم حرارت نرمال آداپتور را افزایش می دهند. تحت هیچ شرایطی نباید آداپتور زیر فرش یا زیر پتو قرار بگیرد.  اگر راهکارهای رفع مشکل این مقاله را انجام داده اید و همچنان با معضل داغ شدن شارژر لپ تاپ مواجه هستید؛ با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی سونی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =