نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل هنگی مداوم کامپیوتر

فهرست مطالب

از خرابی های رایج که ممکن است برای همه پیش آمده باشد هنگی کامپیوتر می باشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

عملکرد مرورگر خود را بررسی کنید

مواردی وجود دارد که مرورگر شما ممکن است در یک صفحه خاص گیر کند. از آنجایی که اکثر کاربران فعلی رایانه شخصی به شدت از مرورگرها استفاده می کنند، می تواند احساس کند که رایانه شما یخ می زند، اما این یک صفحه مرورگر واحد است. شما می توانید مدیر وظیفه ویندوز را باز کنید، اما فقط به شما می گوید که مرورگر شما پاسخ نمی دهد و باید این روند را پایان دهید. اگر می‌خواهید، می‌توانید با باز کردن Task Manager مرورگر عمیق‌تر شوید.

در گوگل کروم و مایکروسافت اج فقط باید SHIFT + Esc را فشار دهید تا مدیر وظیفه مرورگر باز شود. در فایرفاکس باید روی دکمه منو کلیک کنید و به More > Task Manager بروید. با باز کردن مدیر وظیفه مرورگر، متوجه خواهید شد که چه فرآیندهایی در حال اجرا هستند و چه چیزی می تواند دلیل مسدود شدن صفحه باشد.

هنگی مداوم کامپیوتر

مانیتور قابلیت اطمینان خود را بررسی کنید

اگر نمی توانید مشکل انجماد رایانه خود را کشف کنید، باید عیب یابی بیشتری انجام دهید. می توانید از مانیتور قابلیت اطمینان ویندوز 10 استفاده کنید. برای دسترسی به آن، Control Panel > System and Security > Security and Maintenance > Reliability Monitor را باز کنید.

هنگامی که این ابزار را باز می کنید، نموداری با قابلیت اطمینان رایانه شخصی خود در طول زمان خواهید دید. همچنین می‌توانید گزارش‌های خرابی و سایر مشکلات، به‌روزرسانی‌ها و برنامه‌های تازه نصب شده را پیدا کنید. اگر خطایی در نمودار مشاهده کردید که همزمان با یخ زدگی رایانه شما ظاهر شد، این گزینه را خواهید داشت که برخی از جزئیات فنی را مشاهده کنید یا پایگاه داده مایکروسافت را برای یافتن راه حل بررسی کنید. همچنین می توانید کدهای خطا را در گوگل جستجو کنید و در مورد مشکل بیشتر بخوانید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  عیب یابی صفحه مانیتور

در نمودار، می‌توانید ببینید چه رویدادی باعث انجماد شد. اگر با یک به روز رسانی سیستم جدید متصل است، می توانید از System Restore برای بازگرداندن سیستم خود به حالت قبلی قبل از نصب این به روز رسانی استفاده کنید.

درایورهای خود را دوباره نصب کنید

اگرچه بازیابی سیستم می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند، اما همیشه نمی تواند به یک موقعیت خاص کمک کند. به عنوان مثال، اگر CPU، GPU یا هر جزء رایانه دیگری خود را ارتقا داده و درایورهای جدیدی نصب کرده باشید، می‌توانید به دلیل درایورهای معیوب یا شاید مشکلی در نصب آنها مشکلی پیش آمده باشد.

باید درایورهای فعلی را حذف کنید، جدیدترین درایورهای منتشر شده را دانلود کرده و دوباره نصب کنید.

رم خود را تست کنید

اگر با یخ زدن کامپیوتر مواجه شدید، مشکل ممکن است ناشی از خرابی حافظه رم باشد. می‌توانید چند آزمایش انجام دهید تا ببینید آیا این مشکل است یا خیر.

منوی Start را باز کنید و Windows Memory Diagnostic را تایپ کنید تا به ابزار دسترسی پیدا کنید. رایانه شما راه اندازی مجدد می شود و حافظه شما را آزمایش می کند و در صورت مشاهده هر گونه مشکلی به شما اطلاع می دهد.

هنگی مداوم کامپیوتر

عملکرد هارد دیسک خود را بررسی کنید

اگر هارد دیسک شما دارای بخش های معیوب باشد و از کار بیفتد، می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. توصیه می کنیم هارد دیسک خود را برای هر مشکلی اسکن کنید. ابزارهای رایگانی مانند CrystalDiskInfo وجود دارد که در صورت بروز هر گونه مشکل در هارد دیسک، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد.