نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فلش خور کردن ضبط و سینمای خانگی

فهرست مطالب

آموزش نصب USB

قبل از شروع آموزش باید درباره ضرورت نصب USB و فلش خور کردن ضبط های خانگی قدیمی کاست خور و CD خور و دستگاه های سینمای خانگی که بدون درگاه ورودی USB هستند و امکان پخش موسیقی و آهنگ از روی حافظه فلش و کارت حافظه و یا از طریق بلوتوث را ندارند اندکی توضیح دهیم:

فلش خور کردن ضبط و سینمای خانگی

پیش گفتار راجع به نصب USB فلش خور کردن ضبط و سینمای خانگی

بسیاری از ما در خانه ضبط ، سینمای خانگی و یا حتی آمپلی فایر هایی داریم که با وجود کیفیت و قدرت مناسبی که دارند بدلیل تغییر تکنولوژی ابتدا از کاست به CD و DVD و سپس جایگزینی USB و بلوتوث به جای آن دیگر نمی توانیم به خوبی قبل از آنها استفاده کنیم، در نتیجه یا باید یک سیستم صوتی و یا سینمای خانگی جدید و مطابق امکانات روز خریداری کنیم و یا اقدام به فلش خور ، USB خور و یا بلوتوث دار کردن آنها بکنیم که البته روش دوم بسیار کم هزینه تر و به صرفه است.

ما در این نوشته به آموزش چگونگی فلش خور کردن ضبط و سینمای خانگی و بلوتوث دار کردن ضبط خانگی و سینمای خانگی می پردازیم :

آموزش مرحله به مرحله نصب USB و فلش خور کردن ضبط خانگی

  • متناسب با نوع استفاده و نیاز یکی از انواع بردهای فلش خور کردن سینمای خانگی/ ضبط خانگی را خریداری کنید.
  • اقلام همراه این برد عبارتند از
  1. برد فلش خور کردن
  2. ریموت کنترل دستگاه
  3. سوکت برق 12 / 5 ولت دستگاه
  4. سوکت خروجی صدا
  • سیم ولتاژ برق ورودی (معمولا به رنگ قرمز است) را به ولتاژ 12 یا 5 ولت سوئیچ شده و سیم مشکی را به منفی یا شاسی دستگاه وصل کنید.
  • خروجی صدای برد دارای سه سیم است که دو سیم آن مربوط به صدای استریوی خروجی و سیم وسط معمولا مربوط به منفی دستگاه است و باید برای دریافت صدای با کیفیت تر حتما نصب شود. دو سیم خروجی صدا را باید به ورودی صدا (AUX) متصل کنید.
این مطلب توصیه شده برای شما :  کاربرد گیرنده دیجیتال ایکس ویژن

با توجه به هدف ساده سازی نصب از طرف طراح، نصب شما و فلش خور کردن ضبط خانگی / سینمای خانگی شما در همین جا به پایان می رسد اما برای انجام نصب حرفه ای می توانید تغییراتی در ولتاژ ورودی (اضافه کردن فیلترهای ولتاژ) ایجاد کنید و یا تغییراتی در بخش خروجی صدا برای جلوگیری از ایجاد نویز انجام دهید که توصیه می کنیم در صورت نداشتن اطلاعات کافی از متخصصین کمک بگیرید.

بلوتوث دار کردن ضبط و سینمای خانگی

با خرید و نصب بردهایی که دارای گیرنده بلوتوث هستند دستگاه شما همزمان با نصب USB و فلش خور شدن بعنوان یک ایزار (DEVICE) بلوتوث توسط دستگاه های دیگر مانند گوشی یا لپ تاپ شناخته می شود اما اگر دستگاه شما دارای درگاه ورودی USB باشد و تنها بخواهید روی آن بلوتوث نصب کنید می توانید از بردهای خاصی استفاده کنید که قابلیت نصب داخلی دارند.

برای نصب بلوتوث روی سینمای خانگی و یا هر دستگاه دیگری بدلیل نیاز به لحیم کاری و پیدا کردن ولتاژهای داخلی و ورودی صدا حتما از متخصصین کمک بگیرید چرا که بدلیل حساسیت بالای قطعات الکترونیکی کوچکترین اشتباه می تواند باعث آسیب دیدگی این دستگاهها و نیاز به مراجعه بخش تعمیرات سینمای خانگی و … شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهارده =

تنظیم صدا تلویزیون
مقالات سایت
تنظیم صدا تلویزیون

تأخیر صدا را در تلویزیون ایکس ویژن یا نوار صوت خود تنظیم کنید بیایید با بدیهی شروع کنیم: بسیاری از تلویزیون ها و نوارهای صوتی

ادامه مطلب »
چشمک زدن صفحه تلویزیون
مقالات سایت
چشمک زدن صفحه تلویزیون

چرا صفحه تلویزیون من چشمک می زند؟ تلاش برای استقرار و لذت بردن از آخرین فیلم یا نمایش تلویزیونی ایکس ویژن و ایجاد آرامش در

ادامه مطلب »