کار نکردن ریموت کنترل ایکس ویژن

کار نکردن ریموت کنترل ایکس ویژن

دلایل کار نکردن ریموت کنترل ایکس ویژن

دلایل زیادی برای کار نکردن کنترل تلویزیون وجود دارند. رایج ترین آنها صدمه فیزیکی، مسائل باتری، مسائل تعمیر و یا مسائل مربوط به سنسور IR بر روی کنترل یا تلویزیون می باشند.

پیشنهادات عیب یابی زیر ممکن است به حل این مشکل کمک کنند.

حتما شما هم با وضعیتی مواجه شده اید که کنترل تلویزیون تان کار نکند. بسیاری از کاربران در این شرایط به کنترل ضربه می زنند تا بتوانند با آن کار کنند. در این حالت معمولا کنترل هیچ کاری انجام نمی دهد. کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی مساله ای است که تقریبا همه کاربران آن را تجربه کرده اند. اگر دکمه های روی تلویزیون کار می کنند، ایراد از ریموت است و تلویزیون آسیبی ندیده است. ممکن است باتری های کنترل نیاز به تعویض داشته باشند و یا برد و قطعات داخلی ریموت معیوب باشند.

این مشکل گریبان گیر کنترل جادویی تلویزیون ایکس ویژن هم شده و کاربران تلویزیون های هوشمند نیز بعضا از کار نکردن مجیک کنترل دستگاه شان شکایت دارند. در ادامه ما دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون ایکس ویژن را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین در خصوص کار نکردن ریموت کنترل جادویی هم صحبت خواهیم کرد. چنانچه با این مساله مواجه شده و نیاز به خدمات تخصصی داشتید، می توانید از طریق شماره های موجود با واحد تعمیرات تلویزیون نمایندگی ایکس ویژن تماس بگیرید.

باتری ها

باتری هایی که معیوب بوده و یا به نادرستی قرار گرفته اند از رایج ترین دلایل کار نکردن و یا عملکرد نادرست کنترل از راه دور می باشند. در ابتدا پیشنهاد می شود تا باتری ها به درستی در جای خود قرار گرفته و علامت + و – باتری ها مطابق با شیارهای + و – خود در کنترل قرار بگیرند

خاموش و روشن کردن

ابتدا باتری های کنترل را به مدت ۲۰ ثانیه بردارید، سپس دکمه power روی کنترل را فشار دهید، و در نهایت باتری ها را قرار دهید. تلویزیون را خاموش و مجددا روشن کنید.

چک کردن سنسور و کنترل مادون قرمز

ابتدا مطمئن شوید که چیزی مانع از سنسور مادون قرمز بر روی تلویزیون نشده است، سپس چک کنید که IR روی کنترل کار می کند. این کار را با استفاده از دوربین دیجیتال (از جمله دوربین تلفن همراه) می توانید انجام دهید.

دوربین را روشن نموده، سپس لنزهای دوربین را کنترل کنید. یک دکمه­ی روی کنترل را زده، سپس تصویر روی نمایشگر دوربین را چک کنید. در زمان ارسال سیگنال باید نور مادو قرمز یا فلش دیده شود.

بررسی دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی

یکی از مواردی که مانع از کار کردن ریموت کنترل تلویزیون می شود، جاگذاری نادرست باتری هاست. جهت هر باتری باید با علامت های مثبت (+) و منفی (-) داخل کنترل همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت کنترل کار نکرده و مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کند. ضعیف بودن باتری هم می تواند منجر به کار نکردن کنترل تلویزیون ایکس ویژن شود.

گاهی ممکن است یک ایراد یا ناهماهنگی کوچک باعث بروز مشکل شده باشد و با یک بار جابجا کردن باتری، عملکرد کنترل به حالت عادی باز گردد. وجود ایراد در حسگر تلویزیون هم می تواند در بروز مشکل موثر باشد. جالب است بدانید که نور فلورسنت هم می ‌تواند در عملکرد کنترل از راه دور تداخل ایجاد کند. برخی تلویزیون ها وقتی پس از وقفه ای به برق متصل می شوند، تا چند دقیقه روشن نمی شوند. دلیل این مساله هم آن است که راه اندازی اولیه کمی زمان می برد. آخرین دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون xvisionیا هر برند دیگری هم تمام شدن باتری هاست.

جفت کردن مجدد کنترل هوشمند

عبارت جفت کردن برای اتصال دستگاه هوشنده با دستگاه هوشمند دیگر است. در صورت عدم اتصال، اولین مرحله شامل جفت کردن مجدد (یا اتصال مجدد) است تا اتصال مجددا صورت بگیرد. توجه کنید که این مورد برای کنترل غیر هوشمند غیرقابل اجرا است.

روش جفت کردن با توجه به اینکه از کدام کنترل استفاده می شود اندکی متفاوت است. بطور کلی، دو دکمه را به مدت ۳ یا چند ثانیه باید همزمان فشار دهید.

مطمئن شوید که کنترل در ۱۲ اینچی تلویزیون باشد، سپس دکمه های مربوطه را به مدت ۳ ثانیه نگهداشته و آزاد کنید. کنترل های زیر را چک کنید تا مشاهده کنید از کدام دکمه ها باید استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *