نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 مرحله تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن/ اگر می خواهید بدانید که چگونه تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده از آب را تعمیر کنید، این مقاله عالی برای شماست! برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده در اثر آب، باید اجزای خیس شده را خشک کنید. علاوه بر خشک کردن آن، مراحلی وجود دارد که باید قبل و بعد از آن انجام دهید. از این رو، مراحل تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده از آب و اقدامات ایمنی را که باید قبل از تعمیر خود تلویزیون ایکس ویژن انجام دهید، نوشتیم.

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

مراحل تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده از آب

قبل از اینکه تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده خود را به درستی تعمیر کنید، ابتدا باید مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله شماره 1 : خاموشش کن

به طور طبیعی، شما نمی توانید تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده از آب خود را در حالی که به برق متصل است تعمیر کنید زیرا آسیب بیشتری به شما وارد می کند. آب با استفاده از برق به اجزای الکتریکی تلویزیون ایکس ویژن شما آسیب می رساند.

بنابراین، همیشه به یاد داشته باشید که تلویزیون ایکس ویژن خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. این کار را بلافاصله پس از تماس تلویزیون ایکس ویژن با آب انجام دهید.

مرحله شماره 2: آن را از ناحیه مرطوب دور کنید

پس از خاموش کردن و جدا کردن آن، تلویزیون ایکس ویژن خود را به یک منطقه خشک منتقل کنید تا بتوانید آن را جدا کرده و تعمیر کنید. اگر وسایل دیگری هستند که با آب در تماس هستند، آنها را نیز جابجا کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  رفع خرابی کابل تلویزیون

پس از اقدامات ایمنی، می توانید نسبت به تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آسیب دیده خود در آب اقدام کنید.

مرحله شماره 3. باز کردن تلویزیون

پیچ تلویزیون ایکس ویژن خود را مطابق روش باز کردن آن باز کنید. سپس بردهای مدار را در معرض دید قرار دهید. پس از جدا کردن بردهای مدار، آنها را از بقیه تلویزیون ایکس ویژن جدا کنید.

مرحله شماره 4 : بسته های سیلیکاژل

پس از جدا کردن بردهای مدار، آنها را داخل کیسه ای از بسته های سیلیکاژل قرار دهید. سیلیکاژل می تواند به خشک کردن اجزای مرطوب تلویزیون ایکس ویژن شما کمک کند. قسمت های مرطوب را یک شب در بسته های سیلیکاژل بگذارید.

اگر در جدا کردن تخته ها مشکل داشتید، ژل سیلیکا را روی آنها قرار دهید یا آنها را تا حد ممکن نزدیک نگه دارید. از آنجایی که سیلیکاژل برای خشک کردن اجزا به این ترتیب سخت تر خواهد بود، حداقل دو روز آنها را بگذارید. اگر منطقه شما مرطوب است، بسته های ژل سیلیکون را بیشتر در نزدیکی تخته ها قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که آب را از اجزای تلویزیون ایکس ویژن خارج کرده اید. می توانید از جاروبرقی و پارچه های پارچه ای نیز استفاده کنید.

مرحله شماره 5. تلویزیون ایکس ویژن خود را تمیز کنید

برد مدار خود را با الکل پاک کنید تا زنگ زدگی یا خوردگی از بین برود. با این حال، مطمئن شوید که به قطعات بیشتر آسیب نرسانید. سپس دوباره آن را خشک کرده و دوباره نصب کنید. ببین پاور میشه یا نه اگر نه، با یک متخصص تماس بگیرید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  میانگین طول عمر تبلت ایکس ویژن

اقدامات پیشگیرانه ای که می توانید برای محافظت از تلویزیون ایکس ویژن خود انجام دهید

بسیاری از ما نمی توانیم تلویزیون ایکس ویژن خود را از دست بدهیم و زمان و منابعی برای تعمیر آنها نداریم. به همین دلیل است که ما این اقدامات را برای افزایش عمر تلویزیون ایکس ویژن شما در نظر گرفتیم.

دور از دمای سرد نگهداری شود

دمای سرد به تلویزیون ایکس ویژن شما آسیب می رساند زیرا باعث ایجاد تراکم می شود که به اجزای تلویزیون ایکس ویژن شما نفوذ می کند. به همین دلیل است که هنگام یخ زدن تلویزیون ایکس ویژن خود را روشن نکنید.

تلویزیون ایکس ویژن خود را جاروبرقی بکشید

تراکم ناشی از دمای سرد تنها چیزی نیست که از تلویزیون ایکس ویژن شما نفوذ می کند و به آن آسیب می رساند. گرد و غبار نیز مانند تراکم به تلویزیون ایکس ویژن شما آسیب می رساند.

آنها داخل می شوند و باعث آسیب می شوند، در حالی که گرد و غبار باعث می شود تلویزیون ایکس ویژن شما به کندی پاسخ دهد. برای از بین بردن گرد و غبار تلویزیون ایکس ویژن خود می توانید از پمپ های وکیوم الکترونیکی استفاده کنید.

تلویزیون ایکس ویژن خود را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید

تلویزیون ایکس ویژن شما نیز نیاز به تنفس دارد، بنابراین بهتر است آنها را در محلی با تهویه مناسب قرار دهید. این به این دلیل است که به دلیل استفاده از برق مقدار قابل توجهی گرما تولید می کند. اگر تلویزیون ایکس ویژن شما فضای تنفسی داشته باشد، می تواند خود را خنک کند و در نهایت گرم نمی شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات رایج Xbox Live و رفع آنها

از یک تنظیم کننده ولتاژ یا محافظ برق استفاده کنید

اگر به طور مکرر برق در منطقه شما قطع می شود، دستگاه های شما در برابر افزایش ولتاژ آسیب پذیر هستند، که می تواند به طور قابل توجهی به وسایل الکترونیکی شما آسیب برساند. این خبر نه تنها برای تلویزیون ایکس ویژن شما بلکه برای سایر وسایل الکترونیکی شما نیز بسیار بد است، به همین دلیل استفاده از تنظیم کننده ولتاژ توصیه می شود.

تمیز کردن تلویزیون

این یک نکته ساده است اما اغلب نادیده گرفته می شود. تمیز کردن تلویزیون ایکس ویژن ضروری است زیرا از تجمع گرد و غبار جلوگیری می کند.

همچنین از این طریق می توانید به تلویزیون ایکس ویژن خود دقت کافی داشته باشید و در صورت بروز مشکل آن را بررسی کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که هنگام تمیز کردن تلویزیون ایکس ویژن خود از آب استفاده نکنید.

تعمیر تلویزیون با استفاده از تعویض فیوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =