نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

6 نشانه خرابی تلویزیون

اگر تلویزیون شما به درستی کار نمی کند، هنوز چند نکته وجود دارد که باید قبل از اینکه از آن دست بکشید، در نظر بگیرید. به طور کلی، چند علامت هشدار دهنده خواهید داشت که نشان می دهد اوضاع دقیقاً درست نیست. البته گاهی اوقات تلویزیون غیر قابل تعمیر است و باید آن را تعویض کنید. اگر هر کاری که انجام می دهید صفحه نمایش خراب است یا تلویزیون روشن نمی شود (یا اگر صدا به طور کامل کار نمی کند)، وقت آن است که یک مجموعه جدید را بررسی کنید.

اما، قبل از اینکه به آن برسد، بیایید در مورد TLC (عشق و مراقبت تلویزیونی) صحبت کنیم. اگر مشکوک شدید که چیزی درست نیست و متوجه نقص‌هایی در تلویزیون‌های هوشمند ارزان قیمت یا تلویزیون‌های 4K ارزان خود می‌شوید، ممکن است تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد – این نقص‌های کوچک می‌توانند به سرعت حواس‌تان را پرت کنند و حتی از لذت بردن از محتوای مورد علاقه‌تان جلوگیری کنند.

پیکسل های مرده

چند چیز به اندازه یک پیکسل مرده در وسط صفحه نمایش شما آزاردهنده است. چه این نقاط سیاه یا سبز باشند، فوق العاده ناخوشایند هستند. با این حال، قبل از اینکه به بدترین نتیجه گیری بپردازید، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که در واقع یک پیکسل مرده است، نه یک پیکسل گیر کرده.

تفاوت این است که پیکسل های گیر کرده معمولا به دلیل مشکل ترانزیستور اتفاق می افتد. آنها اغلب رنگ های متفاوتی دارند و معمولاً در جای خود نیستند. اگر پیکسل مرده است، تلویزیون باید برای تعمیر فرستاده شود، زیرا متاسفانه رفع مشکل مشکل است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  روش های تبدیل یک تلویزیون معمولی به هوشمند

نشانه خرابی تلویزیون

همچنین ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا مشکل واقعاً از صفحه نمایش است یا خیر. تعجب خواهید کرد که چقدر یک تکه کوچک خاک یا گرد و غبار می تواند شبیه یک پیکسل مرده به نظر برسد، بنابراین قبل از اینکه فرض کنید با مشکل بزرگی روبرو هستید، صفحه نمایش را تمیز کنید. سپس از صفحه نمایش برای امتحان کردن بازی ها یا اتصال آن به رایانه خود استفاده کنید. اگر پیکسل در یک رسانه خاص ناپدید شود، مشکل می تواند اتصال باشد.

اعوجاج رنگ

اگر رنگ‌های روی صفحه نمایش شما مخدوش به نظر می‌رسند، ممکن است تلویزیون شما دچار مشکل شده باشد. به طور سنتی، این مشکل به تدریج رخ می دهد، به این معنی که ممکن است در ابتدا هیچ تفاوتی متوجه نشوید. این به دلیل عامل مشترکی است که یک رنگ در یک زمان تمایل به ضعیف شدن دارد. بنابراین، هیچ تغییر آشکاری یک شبه اتفاق نمی افتد.

رنگ های فانتوم نیز یک مشکل هستند. اگر لکه هایی از رنگ های روشن در مناطقی که باید کاملاً سفید باشند وجود دارد، می توانید مطمئن باشید که مشکلی وجود دارد. اصلاح اعوجاج رنگ نسبتاً ساده است، بنابراین ناامید نشوید! برای مشاوره با یک متخصص تماس بگیرید.

میله ها و خطوط

اگر صفحه نمایش شما شروع به نمایش میله ها و خطوط می کند، این نشان می دهد که مشکلی در اتصال وجود دارد. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که چیزی مغناطیسی در نزدیکی تلویزیون قرار گرفته باشد و به نوبه خود می تواند به طور قابل توجهی تصویر را به هم بزند، حتی به طور بالقوه صفحه نمایش را از بین می برد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  رفع مشکلات منبع تغذیه کامپیوتر

این مشکل می‌تواند به دلیل شل شدن کابل‌ها در داخل صفحه‌نمایش نیز باشد، که حل آن آسان است، اگرچه ممکن است نیاز به متخصص داشته باشد زیرا ممکن است تلویزیون باز شود.

نشانه خرابی تلویزیون

حفظ تصویر

این اغلب به عنوان سوختن صفحه نمایش شناخته می شود، اگرچه این تعریف کاملاً دقیق نیست. سوختگی صفحه‌نمایش مشکل جدی‌تری است که شامل تخریب دائمی صفحه‌نمایش می‌شود و با باقی ماندن یک تصویر ثابت برای مدت طولانی روی صفحه رخ می‌دهد.

حفظ تصویر، در حالی که خسته کننده است، می تواند به راحتی برطرف شود. حفظ تصویر زمانی اتفاق می‌افتد که تصویر روی صفحه می‌چسبد، حتی وقتی کانال را تغییر می‌دهید یا رسانه‌های مختلف را وارد می‌کنید – این حالت فقط برای چند لحظه ظاهر می‌شود.

ممکن است بتوانید با تنظیم سطوح روشنایی و کنتراست تلویزیون و پخش انواع مختلف محتوا، کاری در این مورد انجام دهید تا ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. همچنین می توانید ویژگی Pixel Shift تلویزیون خود را فعال کنید. وقتی این ویژگی روشن است، تصاویر روی صفحه کمی حرکت می‌کنند تا پیکسل‌های مورد استفاده تغییر کنند. Pixel Shift اغلب در مجموعه‌های مدرن گنجانده می‌شود و ممکن است تصویر فانتوم را پاک کند.

صفحه نمایش فازی

یکی دیگر از مشکلات رایج زمانی است که تصویر نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش مبهم یا تار به نظر می رسد. جزئیات کوچک‌تر از بین می‌روند و کیفیت تصویر ضعیف نمایش داده می‌شود، که خیلی سریع تجربه لذت‌بخش فیلم شما را به حالت ناراحتی و استرس می‌برد.

اگر سیگنال دریافتی استاندارد دیجیتالی (480p) باشد، این مشکل ممکن است رخ دهد، زیرا بین وضوح و نمایشگر اختلاف وجود دارد. همچنین شایان ذکر است که سیگنال دیجیتالی که تلویزیون شما دریافت می کند می تواند تحت تأثیر شرایط آب و هوایی نیز قرار گیرد، بنابراین تصویر می تواند مبهم و پرگل به نظر برسد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  نحوه افزودن رم بیشتر برای افزایش عملکرد لپ تاپ

با این حال، خبر خوب این است که وقتی این اتفاق برای تلویزیون‌های مدرن رخ می‌دهد، احتمال تعمیر آن زیاد است، بنابراین می‌توانید برای مدت طولانی از تلویزیون خود لذت ببرید.

محو شدن صفحه نمایش ها

اگر تلویزیون روشن است اما تصویر در برخی از قسمت‌های صفحه محو شده است، لذت بردن از محتوا برای شما دشوار خواهد بود. ممکن است سعی کنید علامت لکه مانند را نادیده بگیرید، اما نمی توان انکار کرد که این روی تجربه شما تأثیر می گذارد. نقاط محو شده چندان نادر نیستند و می توانند با مشکلات جدی دیگری همراه باشند، مانند محو شدن تصویر شما پس از روشن کردن تلویزیون.

صفحه نمایش محو شده احتمالاً به دلیل سیستم نور پس زمینه معیوب است، به این معنی که باید تلویزیون را تعمیر یا تعویض کنید. ما تعداد زیادی تلویزیون OLED ارزان و تلویزیون های سه بعدی ارزان در اختیار شما داریم، بنابراین برای انتخاب مجموعه جدید خود به موجودی ما نگاهی بیندازید. گاهی اوقات تشخیص اینکه آیا تلویزیون شما خراب است یا مشکل تصویر در خود پخش است دشوار است.

تست سریع صفحه نمایش تلویزیون ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =