تعمیر PS4

تعمیر PS4

تعمیر PS4 در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری توسط تعمیرکاران خبره با بهترین و جدید ترین تجهیزات صنعت گیم موجود در بازار صورت میگیرد. در باب تعمیر PS4  جالب است بدانید سایت معتبر iFixit که در زمینه تحیلی سیستم ها و تعمیرات آنها فعالیت میکند بیان کرده است که کار تعمیر PS4 سونی به دلیل آنکه قطعات با نظم و به سادگی در کنار هم چیده شده اند در مقایسه با سایر رقبا در صنعت گیم بسیار آسان است.

تعمیر پلی استیشن

دستگاه PS4  جدید ترین کنسول بازی تولید شده ی شرکت سونی است که تا به امروز کمترین میزان خرابی را در میان دیگر کنسول های بازی سونی داشته است و با وجود ساختار نسبتا ساده این دستگاه ، امکان تعمیر آن در منزل نیز وجود دارد، اما بسیار بهتر است برای پیشگیری از تعمیرات ناشیانه و خرابی  بیشتر دستگاه، تعمیر آن را به مرکز نمایندگی ایکس ویژن بسپارید.

کارشناسان سایت iFixit به تعمیر PS4 امتیاز ۸ از ۱۰ را داده اند. بنابراین اگر دستگاه PS4 شما دچار خرابی شد آشفتگی زیادی برای تعمیرPS4  خود نخواهید داشت به ویژه با تعمیر PS4 سونی شما در نمایندگی ، توسط تعمیرکاران مجرب موجب می شود تا دلیل اشکال بوجود آمده در دستگاه به درستی شناسایی و به سرعت رفع گردد.

اولین پلی استیشن در چه زمانی تولید شده است ؟

ویژگی های دستگاه PS4

در سال 2013 سونی با معرفی دستگاه پلی استیشن 4 گفت PS4 یک کامپیوتر سوپرشارژ شده است که میتواند تا مدت زمان طولانی در زمینه ی گرافیک و بازی بسیار جذاب و موفق باشد. در سال بعد سونی  تغییراتی جزئی اعم از کاهش مصرف برق، کاهش وزن و نویز را به دستگاه PS4 اعمال کرد. پلی‌استیشن 4 نسل هشتم سری خود و از یک پردازنده‌ی هشت‌ هسته‌ای AMD با معماری x86 در کنار هشت گیگابایت حافظه‌ی رم و یک کارت گرافیک قدرتمند استفاده می‌کند؛ به‌علاوه پلی‌استیشن ۴،  دارای دسته‌ی بازی کاملا متفاوت و جذابی با نام DualShock 4 است.

تعمیر PS4

تعمیر PS4

خرابی های رایج در تعمیر PS4

از مواردی طبیعی که معمولا پیش می آید شکسته شدن دستگاه از کارخانه تا مقصد است اگر شما دستگاه تقریبا 2 میلیونی خود را شکسته دریافت کنید حتما بسیار ناراحت و عصبانی می شوید اما خوشبختانه سونی برای این مشکلات پشتیبانی ویژه ای دارد و به سرعت برایتان تعویض می کند . از مشکلات رایج مشاهده شده در تعمیر PS4 میتوان  HDMI ( روشن نشدن دستگاه PS4 ) و  Bricking ( آجر شدن دستگاه ) اشاره کرد.

HDMI  در تعمیر PS4

PS4  را روشن میکنید ولی چیزی را نمایش نمی دهد یا در صفحه یک فلش آبی مشاهده میکنید. این مشکل که اغلب در تعمیر PS4 مشاهده شده، مربوط به HDMI است. با فشار دادن HDMI و تکان دادن آن این مشکل حل میشود. اما این راه تعمیر PS4 یک راه حل دائمی برای تعمیرPS4  شما نیست و شما باید به یک تعمیرکاران نمایندگی ایکس ویژن برای تعمیر PS4 خود مراجعه کنید.

Bricking و تعمیر PS4

اگر دستگاه خود را روشن میکنید اما با روشن بودن دستگاه نتیجه ای در صفحه مشاهده نمیشود، به این حالت بریکینگ یا آجر شدن میگویند. برای تعمیر PS4   و حل این مشکل باید دستگاه PS4  را به حالت Safe Boot ببرید.

ابتدا کنسول را خاموش کنید.

هارد را از دستگاه جدا کنید.

مجددا دستگاه را روشن کنید. اگر این تعمیر PS4 به شیوه خانگی جواب نداد باید حتما به نمایندگی مراجعه کنید.

خرابی شایع CDRAM  -PS4  در تعمیر PS4

رایج ترین خرابی مشاهده  در تعمیر PS4  مربوط به دسته PS4 و خرابی CDRAM  چراکه بسیاری از مردم CD و DVD را  تمیز نکرده داخل دستگاه می گذارند و یا بیش از حد از این بخش PS4  کار میکشند به مرور باعث فرسودگی دستگاه می شود و نیاز به تعمیر PS4  خود پیدا میکنید.