نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ایکس باکس ایکس ویژن

شناسایی مشکلات ایکس باکس ایکس ویژن

کنترلر‌های از راه دور ایکس‌باکس وان (Xbox One) واقعا زیبا و عالی طراحی شده‌اند، اما بازممکن است که در حین بازی به یک باره به یکباره قطع شوند. خبر خوب این است که دراین مطلب به مشکلاتی و چگونگی رفع آن‌ها پرداخته می‌شود. مشکلاتی که بیشترین گزارش‌هارا داشته‌اند.

اما قبل از شروع، باید چند سوال را ازخودتان بپرسید و به دنبال حل کردن آن‌ها برویم.

مشکلات رایج ایکس باکس ایکس ویژن

درایو دیسک صدای عجیبی می دهد

یکی از مشکلات رایج ایکس باکس ایکس ویژن است که  درصد بالایی از کاربران با آن روبرو شده اند. هنگامی که دیسکی را درون درایو نوری کنسول قرار می دهید، صداهای عجیبی به گوش می رسد. سپس پیام خطایی با مضمون “متأسفانه نمی توانیم این دیسک را اجرا کنیم. لطفاً بازی Xbox ، CD موسیقی و یا فیلمی در فرمت Blu-ray یا DVD اجرا نمایید” ظاهر می گردد.

صدای دیسک ایکس باکس ایکش ویژن

راه حل های ممکن

مایکروسافت چندین بار به این موضوع خاص پرداخته و تأیید کرده است که صاحبان ایکس باکس ایکس ویژن می توانند این کنسول را دوباره به شرکت برگردانند. اگر با درایوهای نوری آشنایی دارید، خودتان می توانید اقدام به تعمیر آن نمایید، اما طی این فرایند ممکن است ضمانت نامه دستگاه خود را باطل کنید. اگر از این مشکل رنج می برید، گزینه های محدودی پیش روی خود دارید.

– سخت افزار خود را به همان جایی که خریده اید بازگردانید یا برای تعمیر درایور نوری آن اقدام نمایید.

کنسول ایکس ویژن به روز رسانی نمی شود

برخی از کاربران گزارش کرده اند که در مرحله به روزرسانی اجباری کنسول دچار مشکل شده اند. هنگامی که چنین مشکلی پیش می آید، کنسول قادر به دسترسی به اکثر ویژگی های ایکس باکس ایکس ویژن نخواهد بود.

راه حل های ممکن

این مشکل می تواند از خود کنسول، اتصال اینترنت و یا حتی از خود مایکروسافت باشد. صرف نظر از علت بروز این مشکل، اکنون سیستمی دارید که به درستی کار نمی کند. پیش از آنکه با مایکروسافت تماس بگیرید، چند مرحله وجود دارد که بهتر است آن ها را امتحان نمایید.

– اتصال اینترنت خود را بررسی کنید، ممکن است از نظر شما اینترنت وصل باشد، اما هرگونه قطعی در اتصال اینترنت می تواند کل فرآیند به روز رسانی را مختل کند.

– بعداً دوباره امتحان نمایید. اگر در دانلود به روزرسانی دچار مشکل شدید، ممکن است این مشکل از طرف خود مایکروسافت باشد، معمولاً زمانی که تعداد زیادی از کاربران به صورت همزمان اقدام به آپدیت کنسول خود می کنند و یا هنگامی که سرور در حالت Maintenance (تعمیر) قرار میگیرد، چنین مشکلی رخ می دهد. یک الی دو ساعت به آن مهلت دهید. اگر این مشکل همچنان بر قوت خود باقی ماند، صفحه Microsoft Live Status را بررسی کنید. اگر این مشکل مربوط به خود مایکروسافت باشد، حتما در این صفحه اعلام خواهد شد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مادیران در یک نگاه

– سخت افزار خود را بررسی کنید. این مورد نیز کاملاً واضح به نظر می رسد، اما اگر از اینترنت Wifi استفاده می کنید و خطایی دریافت کردید، حتما اتصال سیمی Ethernet را امتحان نمایید.

–  Xbox xvisionخود را ریست کنید. دکمه پاور را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا کنسول خاموش شود، سپس اتصالات سیمی آن را جدا کرده و ۳۰ ثانیه صبر کنید. دوباره سیم ها را متصل کرده و دستگاه را روشن نمایید. این کار، حافظه پنهان (Cache) دستگاه را پاک کرده و کارت شبکه را دوباره تنظیم می کند.

– اگر پیام خاصی در مورد بروز خطا در به روز رسانی یا اتصال آنلاین دریافت کردید، به لیست خطای اتصال مایکروسافت مراجعه نمایید.

– اگر با وجود تمام این راه ها همچنان موفق به دانلود به روزرسانی نشدید، وقت آن رسیده که با مایکروسافت تماس بگیرید.

کنسول روشن نمی شود

دیگر مشکل رایج ایکس باکس وان، این است که کنسول روشن نمی شود، یا اگر روشن شود، طولی نمی کشد که سریعاً خاموش می شود. این مشکل می تواند از خود کنسول و یا منبع تغدیه آن باشد.

راه حل های ممکن

اولین قدم، همیشه این است که اتصال سیم ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی در جای خود قرار گرفته اند. مرحله بعدی، بررسی منبع تغذیه کنسول (Power Brick) است که از نظر اندازه، شکل و وزن شبیه به آجر بوده و وظیفه برق رسانی به کنسول را دارد. بر روی تمام Power Brick های Xbox One چراغی قرار گرفته که نشان می دهد جریان الکتریکی را به خوبی دریافت می کنند. اگر نور سفید یا نارنجی رنگ ثابتی را بر روی آن مشاهده کردید، به این معنی است که منبع تغذیه به درستی کار می کند. در صورتی که این چراغ اصلا روشن نشد و یا چشمک زد، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. پیش از آنکه با مایکروسافت تماس بگیرید، این اصلاحات سریع را انجام دهید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  داغ شدن بیش از حد تبلت ایکس ویژن

– از سلامت پریز برق اطمینان حاصل نمایید. دستگاه دیگری را بر روی آن امتحان کرده و یا منبع تغذیه را به پریز برق دیگری متصل کنید.

– اگر منبع تغذیه کنسول، جریان برق را به خوبی دریافت نکند، نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. اگر کنسول خود را در وب سایت شرکت ثبت نام کرده اید، می توانید به صورت آنلاین، منبع تغذیه دیگری سفارش دهید.

– اگر منبع تغذیه به درستی کار می کند اما باز هم کنسول روشن نمی شود، مستقیماً با مایکروسافت تماس بگیرید، چرا که ممکن است این نقص از خود سیستم باشد.

– اگر کنترلر قادر به روشن کردن کنسول شما نیست، مستقیماً دکمه پاور روی کنسول را فشار دهید. معمولاً مشکلات مربوط به همگام سازی (Sync) می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود.

– این مشکل می تواند کاملاً بی ربط با کنسول شما باشد. مشکلات متناوب مربوط به Xbox Live باعث شده تا برخی کاربران در هنگام تلاش برای روشن کردن کنسول، صفحات سیاه رنگی را ببینند. تعدادی از کاربران توانسته اند با قطع اینترنت به بازی خود ادامه دهند، اما تنها راه حل دیگری که وجود دارد این است که منتظر بمانید تا مایکروسافت مشکل سرور خود را برطرف نماید.

کنسول به طور ناگهانی خاموش می شود

تعداد کمی از کاربران گزارش کرده اند که کنسول به طور غیر منتظره ای خاموش شده است. این مورد با مشکل روشن نشدن کنسول فرق دارد.

خاموش شدن ناگهانی ایکس باکس

راه حلهای  ممکن

این ممکن است نقصی در دستگاه شما باشد، اما دلایل دیگری نیز منجر به بروز این اتفاق می شوند که به راحتی می توان آن ها را برطرف کرد. پیش از آنکه با عجله با مایکروسافت تماس بگیرید و به آن ها بگویید که کنسول شما خراب است، این مراحل را امتحان کنید تا ببینید مشکلتان برطرف می شود یا خیر.

– دریچه تهویه سیستم را بررسی کنید. اگر بیش از حد گرم شده باشد، باید قبل از خاموش شدن سیستم، یک پیام هشدار دهنده دریافت نمایید. در صورت دریافت این پیام، کنسول را خاموش کرده و حداقل یک ساعت منتظر بمانید. از کافی بودن فضا برای تهویه کنسول اطمینان حاصل کرده و مجدداً دستگاه را روشن کنید. اگر تغییری حاصل نشد، با مایکروسافت تماس بگیرید.

– چراغ منبع تغذیه (Power Brick) را بررسی کنید. اگر متوجه چشمک زدن چراغ و یا خاموش ماندن آن شدید، پس احتمالاً مشکل از منبع تغذیه کنسول است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  علت سیاهی صفحه مانیتور ایکس ویژن

– این احتمال نیز وجود دارد که کنسول خود را بر روی حالت خاموشی به طور خودکار قرار داده باشید. به منظور خارج شدن از این حالت، وارد Settings کنسول شوید، سپس به Power & Supply رفته و گزینه Don’t Turn off Automatically را انتخاب نمایید.

– از سلامت پریز برقی که کنسول به آن متصل است، اطمینان حاصل فرمایید.

افت کیفیت در ایکس باکس xvision

نمایندگی ایکس ویژن این موضوع را تأیید کرده که ممکن است بعضی از کاربران در پیدا کردن وضوح تصویر (Resolution) مناسب دچار مشکل شوند و این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات ایکس باکس ایکس ویژن به حساب می آید.

راه حل های ممکن

این راه حل ساده ای است اما نیاز به چند مرحله دارد:

– درون داشبورد Xbox ، دکمه Menu را برای باز کردن صفحه Settings فشار دهید. سپس وارد تنظیمات Display & Sound شده و TV Resolution را انتخاب نمایید تا به وضوح تصویر دلخواه خود برسید.

– اگر تلویزیون شما نسبتاً جدید است، حتماً از آپدیت بودن سیستم عامل آن اطمینان حاصل فرمایید. اگر اطلاعی از روش بررسی آخرین آپدیت تلویزیون خود ندارید، به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید.

– اگر هنوز هم با نمایشگر خود مشکل دارید، از کابل HDMI متفاوتی استفاده کنید. البته ممکن است این کار کمکی به شما نکند، اما مرحله بعدی تماس با شرکت مایکروسافت است.

مشکل صدای Xbox

ایرادات صوتی چندان در رده  شایع ترین مشکلات Xbox xvisionقرار نمی گیرد و خوشبختانه به نظر نمی رسد که علت آن ها سخت افزاری باشد، بنابراین راه هایی برای برطرف کردن مشکلات مربوط به صدا وجود دارد که بهتر است پیش از تماس با مایکروسافت انجام دهید.

راه حل های ممکن

مشکل صوتی می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله تنظیم نرم افزار و اتصالات ناقص باشد. خبر بد این که ممکن است نیاز به خرید یک یا دو کابل جدید داشته باشید (یا با مایکروسافت تماس بگیرید و منتظر جایگزینی برای این کابل ها باشید)، اما خبر خوب این است که ممکن است با تغییر گزینه ها این مشکل برطرف شود.

– اولین قدم، رفتن به تنظیمات و انتخاب گزینه Display & Sound می باشد. از آنجا می توانید فرمت صدایی که مناسب سیستم شماست، انتخاب نمایید. اگر اطلاعات زیادی در مورد فرمت مناسب با سیستم خود ندارید، گزینه Stereo Uncompressed را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »