نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ایکس باکس ایکس ویژن

فهرست مطالب

شناسایی مشکلات ایکس باکس ایکس ویژن

کنترلر‌های از راه دور ایکس‌باکس وان (Xbox One) واقعا زیبا و عالی طراحی شده‌اند، اما بازممکن است که در حین بازی به یک باره به یکباره قطع شوند. خبر خوب این است که دراین مطلب به مشکلاتی و چگونگی رفع آن‌ها پرداخته می‌شود. مشکلاتی که بیشترین گزارش‌هارا داشته‌اند.

اما قبل از شروع، باید چند سوال را ازخودتان بپرسید و به دنبال حل کردن آن‌ها برویم.

مشکلات رایج ایکس باکس ایکس ویژن

درایو دیسک صدای عجیبی می دهد

یکی از مشکلات رایج ایکس باکس ایکس ویژن است که  درصد بالایی از کاربران با آن روبرو شده اند. هنگامی که دیسکی را درون درایو نوری کنسول قرار می دهید، صداهای عجیبی به گوش می رسد. سپس پیام خطایی با مضمون “متأسفانه نمی توانیم این دیسک را اجرا کنیم. لطفاً بازی Xbox ، CD موسیقی و یا فیلمی در فرمت Blu-ray یا DVD اجرا نمایید” ظاهر می گردد.

صدای دیسک ایکس باکس ایکش ویژن

راه حل های ممکن

مایکروسافت چندین بار به این موضوع خاص پرداخته و تأیید کرده است که صاحبان ایکس باکس ایکس ویژن می توانند این کنسول را دوباره به شرکت برگردانند. اگر با درایوهای نوری آشنایی دارید، خودتان می توانید اقدام به تعمیر آن نمایید، اما طی این فرایند ممکن است ضمانت نامه دستگاه خود را باطل کنید. اگر از این مشکل رنج می برید، گزینه های محدودی پیش روی خود دارید.

– سخت افزار خود را به همان جایی که خریده اید بازگردانید یا برای تعمیر درایور نوری آن اقدام نمایید.

کنسول ایکس ویژن به روز رسانی نمی شود

برخی از کاربران گزارش کرده اند که در مرحله به روزرسانی اجباری کنسول دچار مشکل شده اند. هنگامی که چنین مشکلی پیش می آید، کنسول قادر به دسترسی به اکثر ویژگی های ایکس باکس ایکس ویژن نخواهد بود.

راه حل های ممکن

این مشکل می تواند از خود کنسول، اتصال اینترنت و یا حتی از خود مایکروسافت باشد. صرف نظر از علت بروز این مشکل، اکنون سیستمی دارید که به درستی کار نمی کند. پیش از آنکه با مایکروسافت تماس بگیرید، چند مرحله وجود دارد که بهتر است آن ها را امتحان نمایید.

– اتصال اینترنت خود را بررسی کنید، ممکن است از نظر شما اینترنت وصل باشد، اما هرگونه قطعی در اتصال اینترنت می تواند کل فرآیند به روز رسانی را مختل کند.

– بعداً دوباره امتحان نمایید. اگر در دانلود به روزرسانی دچار مشکل شدید، ممکن است این مشکل از طرف خود مایکروسافت باشد، معمولاً زمانی که تعداد زیادی از کاربران به صورت همزمان اقدام به آپدیت کنسول خود می کنند و یا هنگامی که سرور در حالت Maintenance (تعمیر) قرار میگیرد، چنین مشکلی رخ می دهد. یک الی دو ساعت به آن مهلت دهید. اگر این مشکل همچنان بر قوت خود باقی ماند، صفحه Microsoft Live Status را بررسی کنید. اگر این مشکل مربوط به خود مایکروسافت باشد، حتما در این صفحه اعلام خواهد شد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  خاموش شدن صفحه تلویزیون

– سخت افزار خود را بررسی کنید. این مورد نیز کاملاً واضح به نظر می رسد، اما اگر از اینترنت Wifi استفاده می کنید و خطایی دریافت کردید، حتما اتصال سیمی Ethernet را امتحان نمایید.

–  Xbox xvisionخود را ریست کنید. دکمه پاور را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا کنسول خاموش شود، سپس اتصالات سیمی آن را جدا کرده و ۳۰ ثانیه صبر کنید. دوباره سیم ها را متصل کرده و دستگاه را روشن نمایید. این کار، حافظه پنهان (Cache) دستگاه را پاک کرده و کارت شبکه را دوباره تنظیم می کند.

– اگر پیام خاصی در مورد بروز خطا در به روز رسانی یا اتصال آنلاین دریافت کردید، به لیست خطای اتصال مایکروسافت مراجعه نمایید.

– اگر با وجود تمام این راه ها همچنان موفق به دانلود به روزرسانی نشدید، وقت آن رسیده که با مایکروسافت تماس بگیرید.

کنسول روشن نمی شود

دیگر مشکل رایج ایکس باکس وان، این است که کنسول روشن نمی شود، یا اگر روش