نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برعکس شدن صفحه لپ تاپ

مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ

آیا صفحه لپ تاپ شما برعکس شده است؟ نگران نباشید، یکی از مشکلات نادری که اکثراً در ویندوزهای ۷، ۸ و ۱۰ رخ می‌دهد، مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ است. خوشبختانه این مشکل، سخت‌افزاری نیست البته نرم‌افزاری هم نیست. درواقع مشکل وارونه شدن صفحه لپ تاپ به دلیل بهم‌ ریختگی تنظیمات سیستم عامل است. پس خیلی خودتان را نگران نکنید، لپ تاپ شما کاملا سالم است. تنها باید وارد تنظیمات سیستم‌عامل خود شوید تا این مشکل را به راحتی برطرف کنید اما چگونه؟ در ادامه راه حل مشکل وارونه شدن صفحه لپ تاپ را بررسی خواهیم کرد بنابراین ادامه این مطلب از دست ندهید.

راه حل مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ ایکس ویژن

آسان‌ترین راه، استفاده از کلیدهای میانبر

ساده‌‌ترین روشی که می‌توانید از آن برای رفع مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ ایکس ویژن استفاده کنید، گرفتن کلیدهای میانبر Ctrl + Alt و کلید فلش رو به بالا است. البته خیلی عجله نکنید چراکه قبل از گرفتن این سه کلید باید مطمئن شوید که فعال باشند. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که بر روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید، گزینه Graphic Options را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Hot Keys بروید. اکنون مطمئن شوید که گزینه Enable فعال است. حالا با خیال راحت می‌توانید کلیدهای میانبر مذکور را به صورت هم زمان فشار دهید تا مشکل برعکس شدن تصویر لپ تاپ برطرف شود. توجه داشته باشید که از این راهکار بیشتر برای رفع مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ در ویندوز ۱۰ استفاده می‌شود. البته در سایر سیستم عامل‌ها نیز به همین صورت است شاید کمی متفاوت.

این مطلب توصیه شده برای شما :  دلایل اصلی نشت نور در تلویزیون

تنظیمات Display settings در ویندوز ۱۰

به هر دلیلی ممکن است راه حل استفاده از کلیدهای میانبر کارساز نباشد اما نگران نباشید هنوز دو راه حل دیگر باقی مانده است که یکی از آن‌ها رفتن به تنظیمات Display Settings است. البته رفتن به تنظیمات Display Settings در ویندوز ۱۰ با ویندوزهای ۷ و ۸ متفاوت است. ابتدا به سراغ تنظیمات Display Settings در ویندوز ۱۰ می‌رویم. برای رفع مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ ایکس ویژن در ویندوز ۱۰ ابتدا باید بر روی دسکتاپ خود راست کلیک کرده، گزینه Display Settings را انتخاب کنید. سپس از منوی Orientation که به شما نمایش داده می‌شود، گزینه Landscape را انتخاب کنید. اکنون روی Apply کلیک کرده و گزینه Keep Changes را انتخاب کنید.

تنظیمات Display settings در ویندوز ۷،۸

اگر از کاربران ویندوزهای ۷ و ۸ هستید برای رفع مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ در ویندوز ۷ و ۸ باید از طریق کنترل پنل به تنظیمات Display دسترسی پیدا  کنید. پس به سراغ کنترل پنل سیستم عامل خود بروید و وارد بخش Display شوید. سپس در بخش Screen Resolution، گزینه Advance Settings و درنهایت گزینه Graphic Properties را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه چندین سربرگ یا همان تب به شما نمایش داده می‌شود که باید وارد تب Graphics Control Panel شوید. می‌توانید قسمت Rotation را در این تب مشاهده کنید که باید آن را باز کرده و گزینه Rotate to 0 degrees را انتخاب کنید و درنهایت بر روی Apply کلیک کنید.

آخرین راه کارساز برای وارونه شدن صفحه لپ تاپ در ویندوزهای ۷ ، ۸ و ۱۰

اگر روش اول کارساز نبود و روش دوم هم کمی پیچیده به نظر می‌رسید، می‌توانید از این روش استفاده کنید که برای رفع مشکل برعکس شدن صفحه لپ تاپ در ویندوز ۸، ۷ و ۱۰ کاربرد دارد. البته این روش تنها برای لپ تاپ‌هایی کارساز است که کارت گرافیک آن‌ها از نوع Intel می‌باشد. روی دسکتاپ خود راست کلیک کرده، گزینه Graphic Properties را انتخاب کنید. سپس از تب‌هایی که در سمت چپ نمایش داده می‌شود گزینه General Settings را انتخاب کرده و در قسمت Rotation عدد ۰ را انتخاب کنید و درنهایت Apply را انتخاب کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »