تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری توسط تیم تعمیرات کامپیوتر ما صورت می گیرد. اولین کامپیوتر در برلین ساخته شد. کارشناسان گروه تعمیرات کامپیوتر ما با شناخت کافی که از قطعات و لوازم کامپیوتری که دارند میتوانند کامپیوتر شما را با هر نوع برند و سیستم عاملی را که دارد تعمیر کنند و یا برای شما سیستم آن را ارتقا دهند.

خدمات مرکز تعمیرات کامپیوتر

مرکز تعمیرات کامپیوتر ما به منظور جلب رضایت مشتری و کمک به ایجاد رضای خاطر خدمات خود را به سه شیوه انتخابی کاربران گرامی انجام می دهد.

  • خدمات تلفنی مرکز تعمیرات کامپیوتر

در بسیار از موارد مشکلات کامپیوتری از معایبی هستند که با یک راهنمایی ساده و بدون نیاز به ایاب و ذهاب کامیپوتر تا مرکز تعمیرات کامپیوتر می توانند برطرف  شوند. از این رو شما کاربران گرامی می توانید با تماس با کارشناسان تعمیرات کامپیوتر ما به رایگان از خدمات تلفنی و پشتیبانی برای رفع مشکل سیستم خود به سادگی بهره ببرید.

  • خدمات حضوری در محل مرکز تعمیرات کامیبوتر

اگر مشکل با بررسی و پشتیبانی تلفنی کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر برطرف نشد و یا نیاز فوری به تعمیرات کامپیوتر خود داشتید، بلافاصله مرکز تعمیرات کامپیوتر یکی از زبده ترین کارشناس های مرکز را به محل شما ارسال می کند تا مشکل شما در کمترین زمان ممکن برطرف گردد.

  • خدمات مرکز تعمیرات کامپیوتر در مراجعه کاربران گرامی به مرکز

مرکز تعمیرات کامپیوتر همواره و در هر زمانی پذیرای شما کاربران گرامی برای تعمیر و شناسایی خرابی های کامپیوتر شما می باشد. حتی اگر شما خود امکان ایاب و ذهاب کامپیوتر را تا محل مرکز تعمیرات کامپیوتر نداشتید می توانید درخواست کنید با ارسال یک پیک کامپیوتر شما را تا مرکز تعمیرات کامپیوتر برای انجام اقدامات لازم تعمیرات ببرند و مرکز تعمیرات کامپیوتر ما پس از انجام خدمات لازم و رفع مشکل برای شما سیستم را ارسال کند.

رایج ترین معایب سخت افزاری در تعمیرات کامپیوتر

معایب رایج هارد دیسک

هارد دیسک قطعه ای است در کامپیوتر برای حفظ و نگهداری اطلاعات کامپیوتر به کار می رود. از آنجایی که اطلاعات برای شما بسیار با ارزش است تعمیرات کامپیوتر در این بخش از کامپیوتر بسیار مهم و حساس است. هارد دیسک ها در دو نوع ssd  و hdd    با سایز های متفاوت در بازار موجود هستند.

  • ضربه خوردن هارد دیسک

این نوع خرابی از بیشترین مشکلات مراجعه شده به مرکز تعمیرات کامپیوتر است چرا که هارد دیسک ها در هر دو نوع اکسترنال و اینترنال بسیار حساس بوده و با ضربه های خفیف هم آسیب می بینند. کارشناس های مرکز اکیدا توصیه می کنند بعدا از ضربه هارد دیسک را به سیستم متصل نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر می شود.

  • خرابی منطقی هارد دیسک

این خرابی ها گاهی هیچ آثار فیزیکی ندارد اما اطلاعات شما بر روی هارد نمایش داده نمی شود و یا خطای فرمت کردن دیسک را نمایش می دهد. اگر اطلاعات شما روی هارد دیسک مهم نبود هارد دیسک را فرمت کنید ولی اگر مهم بود به هیج عنوان فرمت نکنید که اطلاعات شما از بین می رود و سریعا به مرکز تعمیرات کامپیوتر برای بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارد دیسک خود مراجعه کنید.

  • بد سکتور هارد دیسک

بدسکتور هارد دیسک می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله نفوذ گرد و غبار به داخل هارد دیسک تا ضربه خوردن هارد دیسک و .. را می توان بیان کرد. انواع بدسکتور هایی که رخ می دهند بدسکتور های فیزیکی و بدسکتور های نرم افزاری هستند که بد سکتورهای فیزیکی عموما قابل تعمیر نیستند. برای رفع بدسکتورهای هارد دیسک روش های متفاوت ی وجود دارد، کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر ما متناسب با شدت آسیب وارده و اهمیت اطلاعات شما بهترین راه را برای رفع این مشکل انتخاب و اعمال می کنند.

  • خرابی چیپ های شمالی و جنوبی مادر برد

در مادر برد های نسل جدید این دو چیپست شمالی و جنوبی مادر برد با هم ترکیب شده و تبدیل به یک چیپست شده اند. اما در مادر برد های قدیمی این دو چیپست با نام های MDH  و ICH شناخته می شوند. کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر ما از نشانه های رایج در خرابی چیپ های مادر برد خال زدگی و بادکردگی، سوئیچ نشدن دستگاه  و رسیت شدن پشت سرهم کامپیوتر را نام می برند.

  • سوختن قطعات مختلف در مادربرد

یکی از مهم ترین دلایلی که در مرکز تعمیرات کامپیوتر برای این اتفاق دیده شده است، ناسازگاری منبع تغذیه کامپیوتر است که استاندارد نبوده و باعث سوختن قطعات مختلف کامپیوتر می شود.

معایب رایج پاوردر تعمیرات کامپیوتر

بیشترین علت خرابی های پاور کامیپوتر گرد و غبار اجزای داخلی پاور است که نیاز به پاکسازی توسط مرکز تعمیرات کامپیوتر دارد. کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر مشکلاتی از قبیل صدای سوت زدن پاور، کند عمل کردن کیبورد و یا خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و… را از جمله موارد تعمیرات کامپیوتر مرتبط با خرابی پاور معرفی میکنند.

مشکلات و خرابی های رایج کارت گرافیک کامپیوتر

کارت گرافیک در کامپیوتر سخت افزاری است که وظیفه ی پردازش تصاویر را برای سیستم به عهد دارد. این قطعه نسبت به رطوبت و تغییرات دمایی حساس بوده و آسیب پذیر است.

  • سوختن کارت گرافیک کامیپوتر

این خرابی می تواند به علت استاندارد نبودن منبع تغذیه برق سیستم، خرابی مادربرد و تغییر دمای بیش از حد رخ بدهد در نتیجه بهتر است برای جلوگیری از آسیب بیشتر با کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر تماس بگیرید.

تعمیرات کامیپوتری که خطا هایی نا مفهوم برای کاربر دارد

در این گونه موارد شما میتوانید با سرچ خطا در اینترنت و یا حتی به طور دقیق تر در سایت های شناسایی خطا که برای کمک به کاربران ایجاد شده اند بررسی کنید که خطای بوجود آمده را چگونه باید برطرف کنید. این سایت ها بانک های اطلاعاتی از خطا های اغلب سیستم عامل ها را در خود دارند ولی اگر با این اقدامات  موفق نشدید با کارشناسان تعمیرات کامیپوتر ما تماس بگیرید.

تعمیرات کامپیوتری که صفحه آبی را نمایش می دهد

کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر مهم ترین دلیل مرگ ویندوز خرابی های سخت افزاری مانند خرابی رم , خرابی هارد دیسک و داغ شدن بیش از حد در محیط عملکردن قطعات کامپیوتر را نام  می برند.

تعمیرات کامپیوتری که ناگهانی خاموش می شود

این مورد در تعمیرات کامپیوتر اغلب به دلیل ازبین رفتن خاصیت خمیر سیلیکون بوده و پردازش گر سیستم شما بیش از حد گرم میشود برای رفع این مشکل می توانید به گروه تعمیرات کامپیوتر ما برای تعویض خمیر سیلیکون سیستم مراحعه کنید.

تعمیرات کامپیوتری که با صدای بوق خاموش می شود و ویندوز آن بالا نمی آید

در این گونه موارد توصیه میکنیم ابتدا دفترچه راهنمای کامپیوتر خود را بررسی کنید چرا که تعداد بوق های مادر برد می گوید مشکل از کدام قسمت است و اگر موفق به رفع مشکل نشدید با کارشناسان تعمیرات کامپیوتر ما تماس بگیرید.

تعمیرات کامپیوتری که رم آن می سوزد

کاربران وقتی به تعمیرات کامپیوتری مراجعه می کنند معمولا در این مورد نگران صدای بوق ممتمدی هستند که در هنگام روشن کردن سیستم شنیده اند و این صدای بوق نشان دهنده سوختن و یا آسیب شدید هر دو رم سیستم شما می باشد. چنانچه یکی از دو رم موجود  در سیستم شما بسوزد، مانیتور خطای صفحه آبی را نمایش می دهد.

رایج ترین معایب نرم افزاری در تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات کامیپوتری که نیاز به نصب ویندوز مجدد دارد

نرم افزار ها بسیار گسترده و متنوع هستند ولی مهم ترین نرم افزاری که بر روی هر سیستمی با آن سر و کار دارید همان ویندوز کامپیوتر می باشد که بیش ترین مراجعه به مرکز تعمیرات کامپیوتر را دارد و تقریبا تمامی مشکلات نرم افزاری کامپیوتر ها در ارتباط با همین ویندوز روی سیستم شما هستند که می توان از جمله پشتیبانی نکردن ویندوز از برخی برنامه ها، وجود برنامه های ناسازگار، مشکلات نرم افزار هایی مثل دانلود منیجر و آفیس و .. را نام برد.

تعمیرات کامیپوتری که کند عمل می کند

کارشناسان مرکز تعمیرات کامپیوتر ما می گویند دلیل این مورد از مشکلات سخت افزاری در اکثر موارد مربوط به فعال بودن برخی برنامه های بی استفاده و درگیر کردن سی پی یوی شما و یا حتی وجود یک بد افزار است که در سیستم شما مشغول فعالیت است.

تعمیرات کامیپوتری که خطا هایی نا مفهوم برای کاربر دارد

در این گونه موارد شما میتوانید با سرچ خطا در اینترنت و یا حتی به طور دقیق تر در سایت های شناسایی خطا که برای کمک به کاربران ایجاد شده اند بررسی کنید که خطای بوجود آمده را چگونه باید برطرف کنید. این سایت ها بانک های اطلاعاتی از خطا های اغلب سیستم عامل ها را در خود دارند ولی اگر با این اقدامات  موفق نشدید با کارشناسان تعمیرات کامیپوتر ما تماس بگیرید.