نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعویض فلت پنل تلویزیون

چگونه فلت پنل تلویزیون را تعویض کنیم؟

تعویض فلت پنل بعنوان یکی از راه های تعمیر پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی در مجموعه تعمیر تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

فلت پنل چیست ؟

اطلاعات تصویر در راه رسیدن به پیکسل های پنل تلویزیون در مراحل مختلف باید پردازش شود و فلت پنل (cof) آخرین قطعه پردازشگر تصویر است.

سیگنال تصویر در مین برد دستگاه شکل اصلی خود را پیدا می کند و سپس در برد تی کان پردازش و تقویت اصلی روی آن انجام می شود و برای ارسال به دو بخش چپ و راست پنل آماده می شود.

اطلاعات پردازش شده پس از برد تی کان به بردهای آدرس منتقل شده و سپس به فلت ها می رسد.

به بیان ساده اطلاعات تصویر به صورت نوارهای عمودی در کنار هم به پنل وارد می شود و وظیفه هر فلت پردازش یک ستون تصویری است.

فلت پنل تلویزیون (cof)

فلت پنل تلویزیون به دلایل مختلفی ممکن است آسیب ببیند :

آبخوردگی پنل تلویزیون

منظور از آبخوردگی پنل تلویزیون ریختن یک لیوان اب روی تلویزیون نیست. بلکه مقدار بسیار کمی در حد کسری از یک قطره است که ممکن است در اثر بی احتیاطی در هنگام تمیز کردن تلویزیون و یا آب بازی بچه ها از فاصله کم بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد تلویزیون شود.

آب یا هر مایع دیگری که عموما از شوینده ها هستند خاصیت رسانایی دارند و در صورت رسیدن به دو مقطع فلت پنل می توانمند باعث اسیب دیدگی آن شوند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر لباسشویی ایکس ویژن

محل چسبیدن فلت به صفحه نمایش و برد آدرس دو نقطه ای هستند که ممکن است در این حالت آسیب ببیند.

اگر آسیب دیدگی محدود به خرابی برد آدرس و خوردگی فلت در پایه های اتصال به برد آدرس شود قابل تعمیر است در غیر این صورت تعویض فلت پنل تنها راه تعمیر تلویزیون خواهد بود.

مستهلک شدن و پایان عمر مفید

تعداد بالای اتصالات فلت پنل تلویزیون (22 ارتباط در هر میلیمتر) باعث حساسیت مضاعف این قطعه شده است.

اطلاعات هر خط از پیکسل های تصویر در یک ارتباط به پنل منتقل می شود و با قطع شدن هر ارتباط اطلاعات یک خط قطع می شود و باعث ایجاد یک خط عمودی سراسری در تصویر تلویزیون می شود.

در تلویزیون های ال سی دی فلت های پنل در بالای پنل قرار گرفته بودند و به همین دلیل حرارت تولید شده دستگاه باعث تشدید استهلاک آنها می شد.

تعویض فلت تلویزیون بوسیله دستگاه باندینگ انجام می شود.

ابتدا فلت آسیب دیده جدا شده و سپس محل نصب بوسیله محلول های مختلف شستشود داده می شود تا کمترین میزان آلودگی قبلی و یا گرد و غبار در آن وجود نداشته باشد.

سپس فلت جدید طی پروسه فنی خاص خود در محل نصب شده و دستگاه آماده تست می شود.

دستگاه تعویض فلت پنل تلویزیون

اتصال فلت پنل تلویزیون به دو مقطع برد آدرس و بخش گلس صفحه نمایش به روش باندینگ انجام می شود  و به همبن دلیل دستگاهی که امکان انجام این اتصال را فراهم می کند هم دستگاه باندینگ نامیده می شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیرات مانیتور در نمایندگی

قیمت بالای دستگاه باندینگ و نیاز به تخصص و دانش کار با آن باعث شده تا مراکز معدودی در سطح کشور اقدام به تامین و ارائه خدمات تعویض فلت پنل تلویزیون کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »