نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل لکه های تاریک در تصویر تلویزیون ها چیست ؟

دلایل لکه های تاریک در تصویر تلویزیون ها چیست ؟

بوجود آمدن لکه های تاریک در نقاط مختلف صفحه نمایش تلویزیون، علت ایجاد شدن آن و راه برطرف کردن آن یکی از مشکلاتی است که بیشترکاربران با آن مواجه هستند.

 خرابی در بخش بک لایت تلویزیون

ایجاد لکه ‌های تاریک در صفحه ‌نمایش تلویزیون‌ های ال ای دی به دلیل خرابی بک لایت است. اگر یکی یا تعدادی از لامپ‌ های بخش بک لایت خاموش شود این مشکل به وجود می ‌آید. اگر بخش بک لایت که وظیفه ایجاد نور زمینه را دارد خاموش شود ما هیچ تصویری نمی‌ بینیم و یک صفحه ‌تاریک دیده می ‌شود.

لکه های تاریک در تصویر تلویزیون

در صورت خرابی بک لایت امکان دارد قسمتی از تصویر روشن و خاموش شود و چشمک بزند و درنهایت به ‌طور کامل قطع شود. همین مشکل خرابی لامپ‌ های ال ای دی است که منجر به سیاه شدن قسمتی از تصویر می شود. وقتی قسمتی از لامپ ها بسوزند، باعث می‌ شود که ولتاژ کار روی لامپ ‌های سالم پخش شود و همین امر سبب می ‌شود که به لامپ‌ های سالم فشار بیش ‌تری وارد شود و درنتیجه‌ این فشار لامپ‌ های سالم نیز خراب می ‌شوند.

خرابی بک لایت در تلویزیون های ال سی دی

در تلویزیون های ال سی دی به جای لامپ های ال ای دی از لامپ های فلورسنت استفاده شده است. در این تلویزیون ها با بالا رفتن عمر دستگاه و بیشتر در دستگاه هایی که استفاده طولانی دارند، گرمای لامپ های فلورسنت باعث زرد شدن لایه های سفید رنگ داخل دستگاه می شود که از بیرون به صورت لکه های تاریک دیده می شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  جیلبریک PS4

خرابی پنل تلویزیون

یکی از اصلی ‌ترین دلایل سیاهی قسمت ‌هایی از تصویر، به خاطر خرابی پنل است. اگر قسمتی از ماژول یا لیکوئید پنل خراب شود، شاهد لکه ‌های سیاه ، ‌روی صفحه ‌ی نمایش دستگاه تان خواهید بود. در واقع یکی از مهم ‌ترین علت های اصلی به وجود آمدن این مشکل می‌تواند به خاطر کثیفی پنل باشد. در بالای تلویزیون منافذی وجود دارند و این منافذ به منظور خارج کردن گرما طراحی ‌شده تا روشنایی صفحه ‌نمایش را فراهم کند.

لازم است این منافذ هرچند ماه یک ‌بار تمیز شوند. اگر مقدار زیادی گرد و خاک روی این منافذ جمع شود و به داخل تلویزیون نفوذ کند، باعث ایجاد لکه ‌های سیاه می‌شوند. برای حل این مشکل باید پنل تلویزیون را بیرون بیاورید. زمانی ‌که پنل را خارج کردید باید هر لایه را تمیز کنید؛ اما در بیشتر موارد لازم است که پنل عوض شود تا این مشکل حل شود؛ زیرا پنل ها دارای طول عمر محدودی هستند، وقتی عمر مفید پنل ها تمام شود باید آن‌ها را عوض کرد.

معیوب شدن پیکسل ‌ها

صفحه ‌نمایش تلویزیون ‌های ال ای دی از ترکیب میلیون‌ ها نقطه تشکیل‌ شده است که به این نقاط پیکسل گفته می‌شود. این پیکسل ‌ها امکان دارد قرمز، سبز، آبی، سفید یا سیاه به نظر برسند. گاهی امکان دارد برخی از این پیکسل‌ها معیوب شوند و در نتیجه آن قسمت از تصویر به شکل لکه ‌های سیاه و تاریک دیده می‌شود، که در این صورت لازم است پیکسل ‌های معیوب تعویض شوند. هر پیکسل جداگانه در یک صفحه ال سی دی از سه دیود تشکیل‌ شده است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر تلویزیون منطقه 9

اگر هر یک از این رنگ‌ها به شکست بخورند، پیکسل‌ها به شکل یک نقطه ‌ی سیاه ظاهر می‌شود. بعضی اوقات شما با استفاده از یک برنامه ‌ی بازیابی می‌توانید پیکسل‌ های سیاه را زنده کنید یا به عبارتی احیا کنید. برنامه ‌های بازیابی، پیکسل‌ها را در صفحه ‌نمایش مجبور به تغییر سریع می‌کند. یا به‌ عبارت‌ دیگر دیودهای معیوب را دوباره بیدار می‌کند.

تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفده =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »