نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت خراب شدن ویندوز

فهرست مطالب

چرا ویندوز خراب می شود؟

خرابی ویندوز آیا آنها به عنوان یک صفحه آبی مرگ یا سیستم کاملاً قفل شده بسیار ناامید کننده است. نه تنها کاری را که باز کرده اید از دست می دهید، بلکه عیب یابی دلیل خرابی ویندوز نیز ممکن است مشکل باشد.

هنگامی که تصادفات رخ می دهد، احتمالاً تعجب خواهید کرد که چگونه می توان در آینده از این مشکلات جلوگیری کرد. بیایید شایع ترین دلایل خرابی ویندوز را بررسی کنیم، و اینکه وقتی ویندوز همچنان خراب می شود چه باید کرد.

  1. مشکلات RAM

از آنجا که رایانه شما اطلاعات مهم را در RAM ذخیره می کند، مشکلات مربوط به حافظه شما می تواند باعث خرابی ویندوز شود. اسامی خطاها مانند Fatal Exception Error معمولاً هنگامی ظاهر می شود که ویندوز سعی می کند داده ها را از حافظه بازیابی کند اما نمی تواند این کار را به درستی انجام دهد. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است RAM شما خراب شود.

می توانید از یک ابزار رایگان مانند MemTest86 استفاده کنید تا ببینید مشکلی در RAM شما وجود دارد یا خیر. همچنین لازم است مطمئن شوید که حافظه RAM شما به درستی در شکاف های خود قرار گرفته است. توجه داشته باشید در حالی که RAM ناکافی می تواند باعث متوقف شدن سیستم شما شود، معمولاً باعث خرابی ویندوز نمی شود.

اگر مطمئن هستید که RAM مقصر نیست، گاهی اوقات مشکل مادربرد می تواند منجر به مشکلات مشابه شود.

  1. مسائل مربوط به درایورها

درایورها نرم افزارهای تخصصی هستند که به ویندوز اجازه می دهند با سخت افزارهای مختلف متصل به رایانه شما ارتباط برقرار کند. بیشتر اوقات، هنگام اتصال یک دستگاه جانبی جدید یا اجرای Windows Update، رانندگان به طور خودکار نصب و به روز می شوند.

با این حال، هنگامی که رانندگان خراب می شوند، می توانند مشکلات جدی ایجاد کنند. نصب دستی درایور اشتباه یا به روز رسانی نسخه حشره دار ارائه شده توسط سازنده، روشهای متداول برای این امر است.

هنگام عیب یابی خطای صفحه آبی، مراقب ذکر هرگونه سخت افزار خاص باشید، زیرا ممکن است مقصر باشد. همچنین ایده خوبی است که Device Manager را باز کنید (با کلیک راست روی دکمه Start قابل دسترسی است) و علامت های هشدار دهنده را که نشان دهنده درگیری سخت افزاری است بررسی کنید.

  1. هارد دیسک خراب

اگر درایو ذخیره سازی (اعم از هارد دیسک یا درایو حالت جامد) در رایانه شما خراب است، ممکن است خرابی های ویندوز را تجربه کنید. این ممکن است خود را از طریق خرابی هایی نشان دهد که تنها زمانی رخ می دهد که می خواهید فایل های خاصی را باز کنید، که نشان می دهد بخش خاصی از درایو در حال مرگ است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر کنسول بازی

برای HDD قدیمی تر، صدای کلیک یکی دیگر از نشانه های خرابی درایو است. از آنجا که ویندوز برای اجرای صحیح به فایل های موجود در دیسک ذخیره سازی شما نیاز دارد، اگر دیسک نتواند آن فایلها را بخواند ممکن است خراب شود. اگر این مشکل شما به نظر می رسد، دریابید که در مورد هارد دیسک در حال مرگ چه باید بکنید. مطمئناً در اسرع وقت از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید!

  1. یک رایانه بیش از حد گرم

گرمای زیاد باعث مشکلات عمده ای برای اجزای حساس داخل رایانه شما می شود. سیستمی که برای مدت طولانی بیش از حد گرم می شود ممکن است به طور دائم آسیب ببیند. برای مقابله با این مشکل، رایانه شما اغلب وقتی داغ می شود خاموش می شود و معمولاً منجر به خرابی ویندوز می شود.

مشکل گرم شدن بیش از حد می تواند منابع زیادی داشته باشد. اگر رومیزی دارید، مطمئن شوید که کیس شما دارای تهویه کافی است. همچنین باید بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه فن های داخل به درستی کار می کنند و هیت سینک ها شل نیستند. حتماً کامپیوتر خود را مرتباً تمیز کنید تا گرد و غبار اضافی نیز پاک شود.

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، سعی کنید آن را روی دامان خود یا روی سطوحی مانند پتو قرار ندهید، که می تواند منابع خنک کننده سیستم را مسدود کند. برای مشاوره بیشتر به نکات ما در مورد جلوگیری از گرم شدن بیش از حد رایانه مراجعه کنید.

  1. خرابی های مخرب

نرم افزارهای مخرب، از جمله ویروس ها، تروجان ها و سایر ناخواسته های ناخواسته، می توانند سیستم شما را خراب کنند. در حالی که عیب یابی ویندوز 10 از کار می افتد، منطقی است که اسکن ضد بدافزار را اجرا کنید تا هرگونه خرابکاری رد شود.