نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت روشن نشدن تبلت

فهرست مطالب

علت روشن نشدن تبلت / بدترین کابوس این است که سعی کنید تبلت را روشن کنید و متوجه شود که هیچ اتفاقی نمی افتد.  دلایل روشن نشدن تبلت شما چیست؟ بیایید نگاهی به دلایل و راه حل ها بیندازیم.

مسائل مربوط به شارژ

همانطور که اغلب اتفاق می افتد، واضح ترین علت معمولاً علت صحیح است. اگر قبلاً هیچ نشانه ای از خرابی تلفن خود را مشاهده نکرده اید، ممکن است مشکل به سادگی کمبود آب در باتری باشد. اغلب اوقات، این به مشکلات شارژ بازمی گردد.

اتصالات خود را بررسی کنید

ابتدا نکات واضح را بررسی کنید. آیا مطمئناً یادتان افتاد که گوشی خود را شارژ کنید؟ آیا شارژر تا حدی از پریز جدا شده است؟ و آیا پریز برق روشن است؟

خاک و گرد و غبار

در مرحله بعد، مطمئن شوید که هیچ گرد و غبار، کثیفی یا زباله دیگری در پورت USB کابل شارژ یا درگاه شارژ تلفن شما مسدود نشده است.

به یاد داشته باشید، اتصالات ظریف هستند. بهترین راه برای از بین بردن کثیفی از درگاه ها استفاده از قوطی هوای فشرده است.

علت روشن نشدن تبلت

کابل خود را عیب یابی کنید

کابل‌های شارژ USB به دلیل عملکرد نادرست از روی هوس معروف هستند. با استفاده از آن با دستگاه دیگری و بررسی اینکه آیا کابل کار می کند، می توانید یکپارچگی کابل خود را بررسی کنید.

اگر می‌خواهید گزینه‌های دیگر را بررسی کنید، برخی از بهترین کابل‌های شارژ اندروید را معرفی کرده‌ایم.

یک چرخه قدرت را انجام دهید

همه ما یک گوشی یخ زده را تجربه کرده ایم. صفحه نمایش پاسخگو نیست و هیچ یک از دکمه ها کار نمی کنند. اما آیا می‌دانستید که امکان یخ زدن گوشی در حالت خاموش نیز وجود دارد؟

این مطلب توصیه شده برای شما :  چه زمانی نیاز به تعویض مانیتور ایکس ویژن کامپیوتر دارید؟

اگر تلفن اندرویدی شما روشن نمی شود، یک راه حل این است که چرخه برق را انجام دهید. برای دستگاه های قدیمی با باتری قابل جابجایی، به آسانی باتری را بیرون بیاورید، چند ثانیه صبر کنید و دوباره آن را در آن قرار دهید.

در گوشی های مدرن تری که باتری قابل جابجایی ندارند، دکمه پاور دستگاه را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. بسته به سازنده شما، ممکن است لازم باشد آن را بین 10 تا 30 ثانیه نگه دارید.

باتری خود را بررسی کنید

اگر تلفن شما از بین رفته و روشن یا شارژ نمی شود، اما مطمئن هستید که تجهیزات شارژ شما کار می کند و چرخه برق مشکلات شما را حل نکرده است، وقت آن است که توجه خود را به باتری گوشی خود معطوف کنید. ممکن است دلیل روشن نشدن گوشی شما باشد.

اکثر باتری های گوشی و تبلت پس از چند سال استفاده به سرعت از نظر کیفیت افت می کنند. در نهایت آنها کاملاً خواهند مرد. سایر انواع آسیب نیز می تواند به طور جبران ناپذیری بر باتری تأثیر بگذارد. مایعات، افتادن بر روی سطوح سخت و دمای شدید همگی می توانند باتری را بی فایده کنند.

بررسی کنید باتری در حال دریافت برق است

بعد از اینکه گوشی یا تبلت خود را به شارژر خود وصل کردید، یک دقیقه صبر کنید تا ببینید آیا نماد باتری روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود یا خیر.

اگر این کار را کرد، باتری شما خوب است و می توانید به مراحل بعدی بروید. از طرف دیگر، ممکن است نور کوچک قرمز (یا رنگ دیگری) را مشاهده کنید که چشمک می زند. اگر این کار را انجام دهید، به این معنی است که باتری شما انرژی کافی برای روشن کردن یا نمایش محتوای روی صفحه را ندارد. بگذارید 30 دقیقه شارژ شود، سپس دوباره امتحان کنید. این ممکن است به این معنی باشد که باتری شما تمام شده است و نیاز به تعویض دارد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعویض فلت پنل تلویزیون

 صفحه نمایش را بررسی کنید

البته ممکن است گوشی شما بدون اینکه متوجه شوید روشن شود. صفحه نمایش شکسته می تواند این تصور را ایجاد کند که برق وجود ندارد.

خوشبختانه، تشخیص اینکه آیا صفحه نمایش شما مقص