تعمیر کامپیوتر شخصی

تعمیر کامپیوتر

تقریبا همه افراد در زمان تعمیر شخصی کمی می ترسند، اما واقعا هیچ چیز نگران کننده ای وجود ندارد. کار بر روی کامپیوتر شخصی همانند تغییر روغن ماشین یا وصل کردن دستگاه پخش دی وی دی از نظر فنی چالش برانگیز نیست. این مورد را می توان با مونتاژ “اتصال دکمه A در شیار B” در یکی از اسباب بازیهای کودکان مقایسه کرد.

قطعات کامپیوتر مانند بلوک های ساختمان متصل می شوند. اندازه قطعات، پیچ ها، موقعیت سوراخ های در حال نصب، اتصالات کابل و غیره به صورت استاندارد هستند، بنابراین هیچ نگرانی در این مورد وجود ندارد. البته استثناهای جزئی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، بعضی از کیس های کوچک فقط کارت های کوتاه را می پذیرند. مطمئنا جزئیات مهمی وجود دارد. برای مثال اگر در حال به روزرسانی پردازنده خود هستید، باید تایید کنید که مادربرد فعلی از پردازنده جدید پشتیبانی می کند.

لازم نیست نگران آسیب رسیدن به کامپیوتر شخصی خود. استفاده از اقدامات احتیاطی ساده مانند اتصال زمینی قبل از لمس کردن قطعات حساس به استاتیک و تایید اتصالات کابل قبل از استفاده از برق، برای جلوگیری از آسیب کافی هستند. به غیر از داخل منبع تغذیه یا مانیتور CRT که هرگز نباید بالاترین ولتاژ را در داخل کامپیوتر تا ۱۲ ولت داشته باشد، هیچ خطر شوکی وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *