نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سایه تصویر روی ال ای دی تلویزیون

فهرست مطالب

سایه و تاریکی تصویر تلویزیون ال ‌ای ‌دی

یکی از مشکلاتی که می‌تواند باعث کلافگی و آزار شما شود ایجاد سایه و تاریکی تصویر تلویزیون ال ‌ای دی است. این مشکل به دلایل مختلفی می‌تواند ایجاد شود. از کثیفی صفحه نمایش گرفته تا پیکسل‌های سوخته و عیوبی که به دلایل مختلف ممکن است ایجاد شوند، همه می‌توانند باعث سایه و تاریکی تصویر تلویزیون ‌ال ‌ای دی شوند.

مشکل اغلب به صورت لکه‌ها یا سایه‌های کوچک به وجود می‌آید که ممکن است خود به خود نیز برطرف شوند. اما زمانی که به مرحله ماندن رد روی تصویر می‌رسد، دیگر به این سادگی قابل حل نیست. در مجموع  علت این مشکل از کار افتادن یا سوختگی پیکسل‌های صفحه تصویر تلویزیون است. در مراحل ابتدایی ممکن است عملکرد پیکسل‌ها دچار نقص شده باشد و قادر به تغییر رنگ خود نباشند. اما در ادامه منجر به سوختگی و از کار افتادن آنها شده و به این ترتیب تبدیل به سایه و لکه‌های تاریک روی صفحه تلویزیون می‌شوند. در ادامه ضمن معرفی عواملی که منجر به پیدایش سایه و تاریکی تصویر تلویزیون LED می‌شوند، به راه‌های پیشگیری از این مشکل اشاره می‌کنیم.

دلایل ایجاد سایه و تاریکی تصویر تلویزیون LED

ایجاد سایه و تاریکی در تصویر تلویزیون مشکلی است که با فشار آمدن به پیکسل‌ها به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. برای پیشگیری از این اتفاق، آشنایی بهتر با نحوه کار پیکسل‌ها و دلایل این مشکل برای پیشگیری از آنها به ما کمک می‌کند. اصلی‌ترین دلایل ایجاد سایه و تاریکی تصویر تلویزیون LED موارد زیر هستند:

  • لکه‌های کثیف سطحی
  • پیکسل‌های گیر کرده
  • پیکسل‌های سوخته
  • مانت یا گیره نصب به دیوار
  • پایه نگهدارنده تلویزیون

در ادامه این مطلب از دیبا پشتیبان ایرانیان، ضمن توضیح این عوامل به راه‌های پیشگیری و بر طرف کردن آنها اشاره می‌کنیم.

لکه‌های کثیف سطحی

خیلی وقت‌های سایه و لکه‌های تاریکی روی تصویر تلویزیون هیچ دلیلی به جز کثیفی و گرد و غبار روی سطح تلویزیون ندارد. در طول زمان، کثیفی و آلودگی روی صفحه تلویزیون تشکیل می‌شود. اگر آن را به حال خود رها کنید، بعد از مدتی کثیفی به شکل لکه‌های تاریک روی صفحه تلویزیون در می‌آید. این نوع لکه‌های کثیف تاثیری در کارکرد تلویزیون شما ندارند، آسیبی هم سیستم داخلی آن نمی‌رسانند. با این حال، تمیز کردن صفحه تلویزیون در صورت بروز این مشکل فکر خوبی است چرا که باعث بر طرف شدن سایه و تاریکی تصویر تلویزیون ال ‌ای دی می‌شود.

می‌توانید با استفاده از یک پارچه میکروفیبر بدون بافت که مرطوب شده باشد صفحه تلویزیون خود را تمیز کنید. برای این کار در حالی که تلویزیون خاموش است، آن قدر به کشیدن پارچه روی آن ادامه بدهید تا لکه به تمامی بر طرف شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  خرابی های تبلت ایکس ویژن

پیکسل‌های گیر کرده

صفحه تلویزیون شما متشکل از پیکسل‌ها است. پیکسل‌ها برای این طراحی شده‌اند که بسته به تصویری که نمایش داده می‌شود رنگ خود را تغییر بدهند. هنگامی که پیکسل‌ها گیر می‌کنند، دیگر نمی‌توانند رنگ خود را تغییر بدهند. این مشکل اغلب به دلیل قرار گرفتن یک تصویر ثابت روی تلویزیون برای مدت طولانی بروز می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد به اصطلاح می‌گویند پیکسل گیرکرده است.

این مشکل در صورت بی‌توجهی می‌تواند جدی‌تر شده و تبدیل به سوختگی پیکسل و از کار افتادن همیشگی آنها شود. برای همین بهتر است در صورت بروز این مشکل، سریع‌تر دستگاه خود را به تعمیرکار متخصص تعمیرات تلویزیون نشان داده و وارد فرایند عیب‌یابی آن بشوید. همچنین برای پیشگیری از این نوع سایه و تاریکی تصویر تلویزیون ال ‌ای دی بهتر است اجازه ندهید هیچ تصویر ثابتی بیشتر از ۳۰ دقیقه در تلویزیون شما نمایش داده شود. در صورتی که وسط تماشای فیلم کاری برایتان پیش می‌آید و مجبور می‌شوید آن را متوقف کنید، تلویزیون خود را خاموش کنید تا پیکسل‌های آن گیر نکنند.

ابزا