نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

9 دلیل خرابی تلویزیون

فهرست مطالب

مشکلات تلویزیونی ایکس ویژن؟

در اینجا نه مورد از رایج ترین و نحوه رفع آنها آمده است آیا HDTV صفحه تخت شما مشکل ایجاد می کند؟ قبل از اینکه با تعمیرکار تلویزیون ایکس ویژن تماس بگیرید، ممکن است خودتان بتوانید برخی از رایج ترین مشکلات را برطرف کنید. در اینجا رایج ترین آنها – و نحوه رفع آنها وجود دارد.

  1. تلویزیون ایکس ویژن یک صفحه آبی، سبز یا سیاه نشان می دهد.

تلویزیون شما سیگنال نمی گیرد. مطمئن شوید که کابل یا جعبه ماهواره ای (یا دستگاه دیگر) شما روشن است و تلویزیون روی ورودی صحیح تنظیم شده است – ورودی، منبع یا TV/Video را در کنترل از راه دور فشار دهید. پشت تلویزیون را برای اتصالات شل بررسی کنید. اگر هیچ یک از این موارد کار نمی کند و شما در حال تماشای تلویزیون زنده هستید، احتمالاً زمان آن رسیده است که با ارائه دهنده کابل یا ماهواره خود تماس بگیرید. ممکن است لازم باشد گیرنده خود را “تنظیم مجدد” کنید. اگر دستگاه پخش DVD است، ممکن است مشکل از پخش کننده باشد. همچنین ممکن است کابل ویدئو آسیب ببیند.

  1. تصویر تلویزیون ایکس ویژن در حال (تجزیه) یا نمایش پیکسل است.

این به دلیل سیگنال ضعیف ایجاد می شود. در برخی موارد، می تواند سیگنال ماهواره ای بین یک رویداد زنده و ایستگاه تلویزیونی باشد (مخصوصاً اگر در آن سوی جهان ورزش های زنده را تماشا می کنید). اگر فقط در هنگام تماشای HD اتفاق می افتد، ممکن است یک اثر فشرده سازی باشد. به عبارت دیگر، این یک مشکل دریافت است، نه یک مشکل از تلویزیون شما. اگر زیاد اتفاق می افتد، می توانید تنظیم وضوح را کاهش دهید.

  1. تلویزیون ایکس ویژن از راه دور روشن می شود، اما نه کابل کابل یا ماهواره.

جعبه کابل به درستی با تلویزیون شما صحبت نمی کند. اطمینان حاصل کنید که این یک گزینه است (در همه گیرنده ها وجود ندارد) و در صورت وجود، سعی کنید جعبه را خاموش کنید، آن را به مدت 15 ثانیه (حداقل) از برق بکشید و دوباره دوباره روشن کنید.

  1. تنظیمات تلویزیون ایکس ویژن به هم ریخته است.

شاید گربه یا کودک نوپای شما کنترل از راه دور را در دست گرفته باشد – اما شما به تنظیمات تلویزیون رسیده اید که آنقدر با خواسته شما فاصله دارد که فقط می خواهید آنها را معکوس کنید. سریعترین راه می تواند تنظیم مجدد تلویزیون به تنظیمات کارخانه باشد. این بر اساس مدل تلویزیون متفاوت است – برای اطلاع از دستورالعمل ها باید وب سایت سازنده را بررسی کنید، اما به طور کلی شامل فشار دادن ترکیبی خاص از کلیدها در ریموت کنترل است.

  1. زمانی که نمی خواهید زیرنویس روشن (یا خاموش) است.

روشن و خاموش کردن زیرنویس های بسته با توجه به شرکت کابل شما متفاوت است. شما باید از ریموت آنها، معمولاً از تنظیمات یا دکمه منو استفاده کنید. برخی از ریموت ها دارای یک دکمه CC خاص هستند. وب سایت ارائه دهنده خود را برای دستورالعمل های خاص بررسی کنید.

  1. گیرنده کابل یا ماهواره یخ زده است.

گیرنده کابل یا ماهواره شما، به ویژه اگر DVR نیز باشد، در واقع یک رایانه بسیار ساده است و مانند هر کامپیوتری ممکن است خراب شود. اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را خاموش کنید، آن را جدا کنید، حداقل 15 ثانیه صبر کنید و سپس دوباره آن را دوباره روشن کنید. این در اصل “راه اندازی مجدد” گیرنده شما است. برای جلوگیری از تصادف، مطمئن شوید که دریچه های حرارتی روی گیرنده را نپوشانید، زیرا اغلب در اثر گرم شدن بیش از حد ایجاد می شوند.

  1. تلویزیون ایکس ویژن دانه دار به نظر می رسد.

این امر در تلویزیون های جدید رایج است – و این بدان معناست که کنترل وضوح شما برای محتوایی که دریافت می کنید بسیار زیاد است. در واقع، برخی از کارشناسان توصیه می کنند وضوح تصویر را تا حد صفر کاهش دهید زیرا می تواند همه مشکلات منبع تصویر را تشدید کند.

  1. تلویزیون ایکس ویژن به درستی 4K یا سایر وضوح بالا را نشان نمی دهد.

اینجا دوتا مشکل داریم. اول از همه، اگر تلویزیون 4K جدید شما بسیار روشن و رنگارنگ به نظر می رسد و جزئیات آن تار است، احتمالاً فروشگاه آن را در حالت Vivid قرار داده است. حالت زنده برای نمایش در فروشگاه است. شما می خواهید آن را به حالت ایده آل، فیلم/سینما (یا بازی اگر بازی می کنید) بازگردانید. مسئله دیگر این است که گیرنده AV شما یا هر چیز دیگری بین منبع و تلویزیون شما باید HDMI 2.0a باشد – یا به سادگی انواع 4K را پشتیبانی نمی کند.

  1. تصویر فشرده، کشیده یا بریده می شود.

این اغلب در اثر اشتباه در تنظیم اندازه تصویر شما ایجاد می شود – که به آن زوم، عریض، نسبت تصویر یا تصویر نیز گفته می شود. بهترین تنظیم، در بیشتر موارد، Direct یا Just-Fit است که به تلویزیون شما می گوید فقط ویدیو را همانطور که دریافت می کند نشان دهید. اگر دستگاه پخش DVD یا سیستم بازی قدیمی دارید، می خواهید ویدیو را روی 4: 3 تنظیم کنید – در غیر این صورت تلویزیون شما آن را به نسبت مدرن 16: 9 افزایش می دهد. در صورت استفاده از رایانه، Overscan را خاموش کنید تا از برداشتن عجیب جلوگیری شود.