نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

از کار افتادگی کامپیوتر ایکس ویژن

چرا کامپیوتر ایکس ویژن روشن نمی شود؟

اگر رایانه رومیزی دارید که پس از فشار دادن دکمه پاور روشن نمی شود، از اطلاعات زیر و مراحل عیب یابی برای رفع مشکل استفاده کنید.

من مطمئن نیستم که آیا کامپیوتر ایکس ویژن من روشن است

اگر مطمئن نیستید که رایانه روشن است، بررسی کنید که آیا فن کیس (معمولاً در پشت رایانه) در حال چرخش است یا خیر. اگر یک فن در حال چرخش است، رایانه در حال روشن شدن است و این صفحه ممکن است برای مشکل شما اعمال نشود.

سیم برق به درستی وصل نشده است

خرابی سیم برق کامپیوتر

ممکن است واضح به نظر برسد، اما مطمئن شوید که سیم برق به پشت کامپیوتر ایکس ویژن وصل شده و به پریز برق وصل شده است. اگر به نظر می رسد که به درستی وصل شده است، برای اطمینان از شل نشدن کابل، دو سر سیم برق را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

جدا کردن نوار یا پریز برق

اگر نوار برق (محافظ برق) یا UPS (منبع برق اضطراری) دارید، سیم برق رایانه را از آن جدا کرده و سیم را مستقیماً به پریز برق وصل کنید.

اگر اتصال مستقیم کامپیوتر ایکس ویژن به پریز دیواری همچنان کار نمی کند، با اتصال یک دستگاه الکتریکی دیگر از کارکرد پریز اطمینان حاصل کنید.

کامپیوتر

کابل برق بد

با تعویض آن با کابل دیگری، مطمئن شوید کابل تغذیه کننده برق کامپیوتر ایکس ویژن شما بد یا آسیب دیده نیست. اگر کابل برق دیگری برای آزمایش ندارید، ببینید آیا یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده کابلی دارد که بتوانید آن را قرض بگیرید. همچنین می توانید یک کابل برق جدید را به صورت آنلاین خریداری کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  راه حل کامل برای عدم شناسایی دیسک توسط ایکس باکس

کلید منبع تغذیه

برخی از منابع تغذیه کامپیوتر ایکس ویژن، مانند آنچه در تصاویر نشان داده شده است، دارای کلید برق در پشت هستند. پشت کامپیوتر ایکس ویژن را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ دکمه دیگری خاموش نیست.

منبع تغذیه نادرست

اگر کامپیوتر ایکس ویژن را ساخته اید و نمی توانید آن را روشن کنید، منبع تغذیه ممکن است معیوب باشد یا برای نیازهای سخت افزاری شما کافی نباشد. بررسی کنید منبع تغذیه با نیازهای مادربرد، پردازنده و کارت گرافیک شما مطابقت دارد.

سخت افزار شخص ثالث

اگر اخیراً سخت‌افزار رایانه‌ای اضافه شده است، توصیه می‌کنیم آن را به طور موقت قطع یا حذف کنید تا مطمئن شوید که مشکل شما را ایجاد نمی‌کند.

منبع تغذیه، دکمه، برد پاور یا اینورتر بد است

اگر پس از انجام مراحل در بخش های بالا، رایانه شما همچنان برق دریافت نمی کند، ممکن است منبع تغذیه از کار افتاده باشد. اگر نمی خواهید خودتان آن را تعویض کنید، پیشنهاد می کنیم کامپیوتر ایکس ویژن را به تعمیرگاه ببرید.

اگر رایانه رومیزی دارید و قصد دارید خودتان آن را تعمیر کنید، رایانه را باز کنید و اتصالات برق را تأیید کنید. می توانید این کار را با جدا کردن کابل اصلی برق و وصل مجدد آن انجام دهید تا مطمئن شوید که شل نشده است. همچنین بررسی کنید کابل دکمه پاور به درستی به مادربرد وصل شده باشد.

همچنین می توانید منبع تغذیه را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید تا بررسی کنید که آیا ولتاژ صحیح خروجی دارد یا خیر. اگر ولتاژ خروجی کم باشد، منبع تغذیه احتمالا خراب است و باید تعویض شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات رایج Xbox Live و رفع آنها

سخت افزار اتصال ضعیف

هر بار که رایانه شما سعی می کند روشن شود، یک POST اجرا می کند. اگر هر یک از اجزای سخت افزاری کامپیوتر ایکس ویژن در این تست رد شود، کامپیوتر ایکس ویژن به بوت شدن ادامه نمی دهد.

تمام کابل ها را از پشت کامپیوتر ایکس ویژن جدا کنید. کامپیوتر ایکس ویژن را باز کنید و همه کارت های توسعه و حافظه را دوباره در جای خود قرار دهید. پس از نصب مجدد این کارت ها، با جدا کردن و وصل کردن مجدد آنها، مطمئن شوید که همه کابل ها محکم وصل شده اند.

بعد از اینکه همه چیز جدا شد و دوباره وصل شد، فقط کابل برق را به پشت کامپیوتر ایکس ویژن وصل کنید، سپس سعی کنید آن را روشن کنید. اگر رایانه روشن شد، می‌توانید آن را خاموش کنید و همه کابل‌ها را دوباره وصل کنید.

مادربرد بد

اگر اتصالات منبع تغذیه سالم به نظر می رسند، اما رایانه همچنان روشن نمی شود، ممکن است مادربرد خراب باشد. ابتدا کیس کامپیوتر ایکس ویژن را باز کنید و مادربرد را بررسی کنید. به دنبال خازن های برآمده یا منفجر باشید.

اگر اخیراً کار لحیم کاری روی مادربرد خود انجام داده اید، ممکن است برخی از لحیم کاری دو یا چند نقطه تماس را به هم متصل کرده باشند که نباید داشته باشد. این اتصالات نامناسب می تواند باعث شود رایانه روشن نشود یا بوت نشود.

سایر دلایل احتمالی خرابی مادربرد عبارتند از:

  • ترک در برد مدار.
  • پین یا شاخک های شکسته برای مدار مجتمع.
  • مدار مجتمع ذوب شده در اثر گرمای بیش از حد.
این مطلب توصیه شده برای شما :  رفع مشکل بوت نشدن تبلت ایکس ویژن

در حالی که می توانید یک خازن برآمده یا منفجر شده را جایگزین کنید، به احتمال زیاد نقص مادربرد فوق نیاز به تعویض آن دارد.

سایر اجزای سخت افزاری بد

اگر منبع تغذیه و مادربرد سالم هستند و تأیید می شود که مشکلی ندارند، ممکن است یک قطعه دیگر خراب باشد. سعی کنید اجزای سخت افزاری زیر را به ترتیب ذکر شده جایگزین کنید.

  • پردازنده و هیت سینک
  • کارت گرافیک
  • کارت صدا
  • درایو دیسک
  • رم (حافظه)
  • هارد دیسک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شانزده =