نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون با استفاده از تعویض فیوز

تعمیر تلویزیون / سوختن فیوز تلویزیون ایکس ویژن سیستم شما را خراب می کند و باعث مشکلات عملکرد قابل توجهی می شود. ممکن است با چیزی که معمولاً به عنوان صفحه سیاه مرگ تلویزیون سامسونگ شناخته می شود یا مشکل دیگری که تشخیص آن دشوار است مواجه شوید. مراجعه به فیوزها و بررسی تعویض های لازم عاقلانه است و می تواند طیف وسیعی از مشکلات را حل کند.

فیوز سوخته معمولاً نتیجه یک نوسان برق یا مشکل بزرگتر الکتریکی است. اگر فیوز در تلویزیون منفجر شده است، به فکر تعویض نوار برق خود و بررسی منبع برق برای مشکلات مربوط به افزایش برق باشید.

دسترسی به فیوز تلویزیون ایکس ویژن

جایگزینی فیوز ایکس ویژن و فیوزهای دیگر مدل های تلویزیون مدرن همگی نسبتاً مشابه هستند. تلویزیون دارای یک برد برق است که به فیوزها متصل است. قبل از حرکت به جلو، تلویزیون را از برق جدا کنید و تمام سیم‌ها را از جعبه کابل و سایر اتصالات جدا کنید. شما تلویزیون را کاملا رایگان می خواهید. تلویزیون را جدا کنید و آن را به یک سطح امن که پایه آن روی زمین و پانل پشتی قابل دسترسی باشد، تکیه دهید. تکیه دادن آن به یک کاناپه با پایه روی فرش یا فرش موقعیت کاری مناسبی را فراهم می کند. برای دسترسی به برد برق، مدار و فیوز، تمام پانل پشتی را بردارید. اتصال پانل بسته به برند متفاوت است، اما معمولاً برای برداشتن پانل به یک پیچ گوشتی کوچک فیلیپس یا ابزار هگز نیاز دارد. پیچ ها را برای بازیابی آسان در یک کاسه قرار دهید و پانل را کنار بگذارید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  آشنایی با خرابی رایج PS4

تعمیر تلویزیون

فیوزهای سوخته را پیدا کنید

با نمایان شدن عملکرد داخلی تلویزیون، محل فیوزها را پیدا کنید. فیوزها سیلندرهای کوچکی هستند که در انتهای یک لوله شیشه ای یک کلاهک فلزی دارند. پس از تعیین محل فیوزها، آنها را از نزدیک بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا آنها سوخته اند یا خیر. در بیشتر موارد، فیوز خراب به راحتی با بازرسی قابل مشاهده ناحیه بین دیودهای داخلی قابل تشخیص است. آنها باید یک اتصال واضح داشته باشند، در حالی که یک فیوز بد این اتصال را می سوزاند.

تعویض و تست

پس از یافتن محل فیوز خراب، تعیین کنید که آیا فیوز با دست نصب شده است یا در جای خود لحیم شده است. فیوز لحیم شده در جای خود قفل شده است و برای برداشتن و تعویض فیوز به ابزارها و مهارت های لحیم کاری و لحیم کاری نیاز دارد. فیوز دستی درست بیرون می آید. مدل فیوز خارج شده خود را بررسی کنید و آن را با خود به فروشگاه لوازم الکترونیکی ببرید تا جایگزین مناسب را پیدا کنید. فیوز جدید را در جای خود قرار دهید، پنل پشتی را جایگزین کنید و تلویزیون را دوباره وصل کنید تا فیوز جدید را آزمایش کنید. اگر فیوز جدید دوباره منفجر شود، اتصال کوتاه یا مشکل برق از برد برق تلویزیون یا منبع تغذیه دارید.

نحوه بررسی برد پاور در تلویزیون ایکس ویژن

هر تلویزیون صفحه تخت دارای یک برد برق است که دوشاخه AC در آن قرار می گیرد. وقتی برد پاور در تلویزیون ایکس ویژن از کار بیفتد، نمی تواند جریان الکتریکی را به سراسر تلویزیون منتقل کند. همچنین می تواند ناشی از سوختن فیوز یا ترانسفورماتور باشد و همه این موارد باید ابتدا بررسی شوند. تعمیر این کارها راحت تر و مقرون به صرفه تر از تعویض برد برق در تلویزیون ایکس ویژن است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  تعمیر لباسشویی ایکس ویژن

مرحله 1

برای محافظت از صفحه نمایش ایکس ویژن، حوله یا پارچه نرم دیگری را روی سطحی قرار دهید.

مرحله 2

ال سی دی ایکس ویژن را به صورت رو به پایین روی سطح آماده شده قرار دهید و تمام پیچ های عقب را با استفاده از یک پیچ گوشتی بردارید.

مرحله 3

تمام فیوزهای تلویزیون ایکس ویژن را بیابید و به صورت بصری بررسی کنید. احتمالاً پنج فیوز وجود دارد.

مرحله 4

فیوزهای مصرف شده را تعویض کنید. اگر همچنان تصویر تلویزیون ظاهر نشد، برد برق موجود را با پیچ گوشتی جدا کنید.

مرحله 5

هر سیم یا کابلی که به برد پاور وصل می شود را بردارید و برد پاور را با یک برد جدید جایگزین کنید. برای اطمینان از تعویض صحیح برد پاور به مدل تلویزیون ایکس ویژن خود توجه کنید.

تست سریع صفحه نمایش تلویزیون ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =