نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی کامپیوتر ایکس ویژن

فهرست مطالب

خرابی کامپیوتر ایکس ویژن/ در زندگی آزاردهنده‌تر از کار کردن روی رایانه نیست که فقط به این دلیل پاسخگو نباشد یا یک پیام خطا منتشر کند. اگرچه اکثر مسائل پیچیده رایانه در محل کار اغلب توسط تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات تجاری قابل حل است، بسیاری از مسائل کوچک، اما رایج دیگر وجود دارد که به طور منظم در رایانه شخصی رخ می دهد. خبر خوب این است که بسیاری از مشکلات رایانه راه حل های ساده ای دارند و یادگیری تشخیص یک مشکل و رفع آن توسط خودتان باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

صفحه نمایش منجمد

در طول یک خرابی شدید – معمولاً مربوط به سخت افزار – رایانه می تواند مسدود یا قفل شود. اما این ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری نیز رخ دهد، بنابراین هرگز آن را رد نکنید.

اغلب اوقات، می توانید با باز کردن مدیر وظیفه ویندوز و بستن اجباری برنامه مشکل ساز، این مشکل را برطرف کنید. در مواقع دیگر، رایانه به طور کامل قفل می شود و تنها راه حل آن، راه اندازی مجدد دستگاه است.

خرابی کامپیوتر ایکس ویژن

گرم شدن بیش از حد

همانطور که جریان برق از طریق قطعات داخل کامپیوتر ایکس ویژن استفاده می شود، آنها گرم می شوند. طبیعی است این شامل CPU، هارد دیسک، کارت گرافیک، منبع تغذیه، درایوهای خارجی و داخلی و حتی مادربرد است.

برخی از اجزا می توانند در زیر گرمای کمی خوب عمل کنند. هنگامی که گرمای داخل یک کامپیوتر ایکس ویژن خیلی زیاد می شود، می تواند باعث خرابی های جدی شود و حتی می تواند به قطعات آسیب برساند. دقیقاً به همین دلیل است که یک پردازنده فن خنک کننده مخصوص به خود را دارد. همین امر در مورد کارت گرافیک یا منبع تغذیه نیز صدق می کند. این اجزا باید در یک محدوده دمایی معقول باقی بمانند. شما هرگز نمی خواهید قطعات بیش از حد گرم شوند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات اصلی ایکس ویژن

خرابی هارد دیسک

خرابی هارد دیسک می تواند منجر به مشکلات جدی شود. خبر خوب این است که هارد دیسک ها به راحتی قابل تعویض هستند. خبر بد این است که داده های ذخیره شده روی هارد دیسک ممکن است خراب یا برای همیشه از بین بروند.

اگر در مورد فایل های برنامه ای صحبت می کنید که به راحتی قابل بازیابی هستند، این مشکل بزرگی نیست. اما وقتی نوبت به اسناد شخصی، عکس‌ها و داده‌های مهم می‌رسد، مشکل بزرگی است. این همه داده هایی است که نمی توانید به راحتی آن ها را کپی کنید.

توصیه می شود از مهمترین فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. یک هارد دیسک ممکن است در هر زمانی از کار بیفتد، و این ممکن است با درایوهای قدیمی و جدید اتفاق بیفتد. بدتر از آن، نرخ خرابی بسته به نوع، ظرفیت و برند درایو متفاوت است.

مشکلات اتصال به اینترنت یا شبکه

مشکلات اتصال به اینترنت یا شبکه می تواند از مشکلات بسیاری ناشی شود. اول، ممکن است مشکلی در ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما وجود داشته باشد. سپس، سرورهای DNS وجود دارد که باید به آنها متصل شوید، که ممکن است با مشکلاتی نیز مواجه شوند. در نهایت، سخت افزار محلی شما وجود دارد که شامل روتر، کامپیوتر ایکس ویژن و نرم افزار شبکه شما می شود. خوشبختانه، ویندوز دارای ابزار عیب یابی است که می تواند به شناسایی مشکلات اتصال شبکه کمک کند.

کامپیوتر ایکس ویژن ناگهان خاموش یا راه اندازی مجدد می شود

هیچ چیز بدتر از راه اندازی مجدد رایانه در وسط یک بازی ویدیویی یا کار شما نیست. علاوه بر اینکه باید منتظر بمانید تا کامپیوتر ایکس ویژن بوت شود، ممکن است هر پیشرفتی را که در این مدت انجام داده اید از دست بدهید. راه اندازی مجدد یا خاموش شدن ناگهانی می تواند دلایل مختلف سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشد. اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، به روز رسانی خودکار ویندوز می تواند مقصر باشد. این به‌روزرسانی‌ها قرار است قبل از راه‌اندازی مجدد به شما هشدار دهند، اما اگر اعلان را نبینید، ممکن است شما را غافل کنند.