نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خطای شبح مانیتور چیست؟

 رفع شبح مانیتور ایکس ویژن

هنگامی که گزینه های خود را بدانید، یادگیری نحوه تعمیر شبح مانیتور ایکس ویژن آسان است. برخلاف حفظ تصویر یا سوختن مانیتور ایکس ویژن، این یک مشکل فیزیکی نیست، بنابراین بعید است که برای رفع آن مجبور باشید مانیتور ایکس ویژن خود را به یک تکنسین بفرستید. برای شروع، می‌خواهید مانیتور ایکس ویژن خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که شبح مانیتور ایکس ویژن مشکلی است که در دست دارید. هنگامی که مشکل را شناسایی کردید، سپس می توانید از مراحل زیر برای رفع شبح بر روی مانیتور ایکس ویژن خود استفاده کنید و بدون مشکل نرخ به روز رسانی تصویر بازی کنید.

مانیتور ایکس ویژن تست ارواح

اولین قدم برای رفع هر مشکلی، تشخیص مشکل است. خوشبختانه، انجام تست ارواح آسان است. به Blur Busters UFO Motion Test بروید و تست شبح مانیتور ایکس ویژن را در مرورگر خود اجرا کنید.

اگر مشکلی ندارید، سیگنال سبز “آماده” را خواهید دید. با این حال، اگر مشکلی در شبح مانیتور ایکس ویژن دارید، یک سیگنال نارنجی با پیشنهاداتی در مورد اینکه چه چیزی را باید برطرف کنید خواهید دید. این ابزار همچنین مشکلات مربوط به فریم در ثانیه، نرخ تازه سازی، پیکسل در هر فریم و پیکسل در ثانیه نمایشگر شما را توضیح می دهد.

شبح مانیتور

عملکرد Overdrive را روشن کنید

اولین قدم شما در تلاش برای رفع شبح مانیتور ایکس ویژن، روشن کردن عملکرد Overdrive دستگاهتان است. این ویژگی برای هر سازنده ای متفاوت نامیده می شود، اما برای اکثر برندهای مانیتور ایکس ویژن، به سادگی به عنوان عملکرد Overdrive شناخته می شود. برای دسترسی به آن مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به منوی نمایش روی صفحه نمایشگر خود دسترسی پیدا کنید
  • پس از ورود به منو، عملکرد Overdrive را فعال کنید
  • فعال کردن این ویژگی به شما این امکان را می دهد که سطح اوردرایو را با توجه به نرخ تازه سازی مانیتور ایکس ویژن خود تغییر دهید
  • می‌توانید عملکرد مطلوبی را در تنظیمات دلخواه خود به دست آورید و شبح مانیتور ایکس ویژن را حذف یا کاهش دهید
این مطلب توصیه شده برای شما :  علت گرم شدن بیش از حد ایکس باکس Series X|S

مانیتور ایکس ویژن بازی با فناوری AMD FreeSync یا NVIDIA® G-SYNC اغلب عملکرد Overdrive را به صورت خودکار روشن می‌کنند، اگرچه در صورت نیاز می‌توانید آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

تنظیمات مانیتور ایکس ویژن را تنظیم کنید

راه آسان دیگری برای رفع شبح مانیتور ایکس ویژن؟ تنظیمات مانیتور ایکس ویژن خود را تنظیم کنید. از آنجا که شبح مانیتور ایکس ویژن لزوماً یک مشکل فیزیکی برای دستگاه شما نیست، تغییر این تنظیمات ممکن است این کار را انجام دهد.

به طور خاص، به تنظیمات با نام های Perfect Clear، Dynamic Contrast، Motion Smoothing و Noise Reduction نگاهی بیندازید. همه این تنظیمات، به ویژه هنگام مشاهده رسانه با بخش‌های تیره‌تر، ممکن است به نظارت بر شبح‌سازی کمک کنند. آنها را یکی یکی روشن و خاموش کنید تا ببینید آیا اثر شبح را کاهش می دهند یا خیر.

دستگاه ها و کابل های متصل را بررسی کنید

در حالی که معمولاً می توانید مشکلات مربوط به شبح را از طریق تنظیمات مانیتور ایکس ویژن حل کنید، یکی دیگر از توضیحات احتمالی کابل معیوب است یا از سایر دستگاه های متصل به رایانه شما می آید. هنگام بررسی کابل HDMI، DisplayPort™، یا USB-C، مطمئن شوید که ساییدگی یا آسیب دیگری وجود ندارد.

با بازرسی دستی سیم شروع کنید، انگشتان خود را در طول بند ناف حرکت دهید تا ببینید آیا مناطقی وجود دارد که ممکن است ساییده شده باشند یا خیر.

این می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد شود که می تواند نرخ تازه سازی مانیتور ایکس ویژن شما را کاهش دهد. همچنین می‌توانید کابل‌های خود را با آزمایش آن‌ها در برابر کابل جایگزین عیب‌یابی کنید تا ببینید آیا این مشکل را کاهش می‌دهد یا خیر.

این مطلب توصیه شده برای شما :  آموزش رفع داغی بیش از حد مانیتور ایکس ویژن

همچنین باید مطمئن شوید که شبح‌سازی توسط دستگاه‌های متصل به رایانه شخصی شما ایجاد نمی‌شود. این حتی می تواند با برخی از فناوری های بی سیم، از جمله چاپگرها، بلندگوها یا حتی مودم اتفاق بیفتد. گاهی اوقات، این یک مسئله ساده نزدیکی است، به این معنی که آن دستگاه ها را از مانیتور ایکس ویژن خود دور کنید، که می تواند نرخ تازه سازی را تثبیت کند و شبح را کاهش یا حذف کند.

درایورهای کارت گرافیک را به روز کنید

اگر به طور منظم بازی می کنید، به احتمال زیاد از اهمیت به روز نگه داشتن درایورهای کارت گرافیک خود آگاه هستید. اگر به‌طور منظم آن درایورها را به‌روزرسانی نمی‌کنید، ممکن است مشکل یا مشکل سازگاری ریشه مشکل شبح‌سازی باشد. به روز رسانی درایورهای کارت گرافیک شما نیز عملکرد را افزایش می دهد، و انجام این کار در فواصل زمانی منظم می تواند به شما کمک کند از سایر مشکلات مانیتور ایکس ویژن جلوگیری کنید.

پورت تصویری مانیتور ایکس ویژن را بررسی کنید

اگر مقصر تنظیمات مانیتور ایکس ویژن، دستگاه متصل، کابل معیوب یا درایور کارت گرافیک قدیمی نباشد، احتمالاً علت شبح‌سازی فیزیکی است. در این مورد، اولین جایی که باید بررسی شود، پورت ویدئوی مانیتور ایکس ویژن شما است.

اگر همه گزینه‌های دیگر را تمام کرده‌اید و متوجه شده‌اید که مشکلی در پورت ویدیوی مانیتور ایکس ویژن وجود دارد، ممکن است نتوانید خودتان این مشکل را برطرف کنید.

اگر مانیتور ایکس ویژن شما تحت گارانتی است، باید آن را به یک مرکز خدمات ارسال کنید یا با یک متخصص مشورت کنید. در غیر این صورت، می توانید آن را به یک فروشگاه تعمیر کامپیوتر بیاورید و امیدوار باشید که آنها بتوانند قطعات معیوب را جایگزین کنند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  رایج ترین مشکلات PS4

اگر مانیتور ایکس ویژن قابل تعمیر نیست یا تعمیر آن بسیار پرهزینه است، ممکن است بخواهید روی یک دستگاه جدید سرمایه گذاری کنید.

اگر صفحه نمایشی با تمام گزینه های اتصال مورد نیاز و وضوح خیره کننده را ترجیح می دهید، مانیتور ایکس ویژن HP U28 4K HDR یک انتخاب عالی است. و برای کسانی که به یک مانیتور ایکس ویژن گیمینگ جدید نیاز دارند، مانیتور ایکس ویژن گیمینگ HP OMEN 25 بیش از حد مناسب با نرخ تازه سازی سریع 144 هرتز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »