نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهکار رفع سیاه شدن مانیتور ایکس ویژن

دلایل سیاه شدن مانیتور ایکس ویژن

 سیاه شدن مانیتور ایکس ویژن / مانیتور ایکس ویژن که همچنان سیاه می شود، نشانه آشکاری است که نشان می دهد مشکلی در رایانه شما وجود دارد. سوال این است که آیا مشکل پیش پا افتاده است یا جدی؟ اغلب، مقصر یک کابل شل یا شکسته است – یک راه حل آسان. با این حال، گاهی اوقات به یک مانیتور ایکس ویژن بد یا آسیب به خود رایانه نگاه می کنید. بسیاری از این مشکلات را خودتان می توانید با کمی زمان و حوصله تشخیص دهید.

کابل های شل یا آسیب دیده در سیاه شدن مانیتور ایکس ویژن

قبل از اینکه بدترین را فرض کنید، ابتدا ساده ترین راه حل را بررسی کنید.

 • بررسی کنید که تمام کابل‌های متصل کننده مانیتور ایکس ویژن به کامپیوتر محکم و ایمن باشند و هیچ علامت قابل رویتی که نشان دهنده آسیب باشد وجود نداشته باشد.
 • دوشاخه مانیتور ایکس ویژن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به پریز دیواری در حال کار متصل است.
 • اتصال برق خود مانیتور ایکس ویژن را بررسی کنید. اکثر مانیتور ایکس ویژنها دارای یک LED کوچک در نزدیکی دکمه پاور هستند که وقتی مانیتور ایکس ویژن روشن است روشن می شود، بنابراین بررسی کنید تا مطمئن شوید که برق می رسد.
 • کابل های ویدئویی را برای گیرکردن بررسی کنید، زیرا سیم کشی داخل ممکن است بدون آسیب ظاهری قابل توجه کوتاه شود.
 • ژاکت پلاستیکی کابل را بازرسی کنید. باید نشکن باشد و سیم های داخل آن باز نشوند.
 • هر دو کابل ویدئو و برق را عوض کنید تا ببینید آیا با کابل های جدید عکس می گیرید یا خیر.
این مطلب توصیه شده برای شما :  خطای شبح مانیتور چیست؟

 سیاه شدن مانیتور ایکس ویژن

مانیتور ایکس ویژن یا کارت گرافیک بد

با وجود پیچیدگی، اجزای کامپیوتر برای همیشه دوام نمی آورند و مستعد خرابی غیرمنتظره هستند. مانیتور ایکس ویژن شما ممکن است دچار یک اتصال کوتاه شده باشد، یا به سادگی از یک نقص داخلی مرده باشد. کارت گرافیک داخل برج کامپیوتر شما در حین کار گرم می شود که در صورت بالا رفتن بیش از حد دما می تواند باعث آسیب شود.

مانیتور ایکس ویژن دیگری را به رایانه خود وصل کنید تا عکس را بررسی کنید. اگر یکی را دریافت کردید، ممکن است به این معنی باشد که مانیتور ایکس ویژن قبلی شما شکم بالا رفته است. اگر مانیتور ایکس ویژن جدید هنوز چیزی جز سیاهی جوهری نشان نمی دهد، ممکن است کارت گرافیک رایانه شما از کار افتاده باشد.

گرم شدن بیش از حد قطعات کامپیوتر

تمام اجزای داخل کامپیوتر شما هنگام کارکردن، گرما تولید می‌کنند، که در صورت عدم تهویه مناسب، دمای داخلی را به سطوح آسیب‌رسان می‌رساند. فن‌های پلاستیکی کوچک در همه رایانه‌ها نصب شده‌اند تا به تخلیه این گرما قبل از وقوع فاجعه کمک کنند، اما اگر آنها یا دریچه‌های کیس اطراف با گرد و غبار، پرز و موهای حیوانات خانگی پوشیده شده باشند، هوای داغ داخل برج شما جایی برای رفتن ندارد. یک سیستم گرمای بیش از حد معمولاً علائم هشدار دهنده مانند قفل شدن مکرر، خاموش شدن تصادفی و از دست دادن ویدیو را نمایش می دهد. دریچه های برج خود را باز و شفاف نگه دارید و به طور دوره ای داخل آن را تمیز کنید تا هوا آزادانه جریان یابد و همه چیز خنک بماند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  چگونه قطعات کامپیوتر خود را خریداری کنیم؟

خرابی کل سیستم در سیاه شدن مانیتور ایکس ویژن

وقتی یک تصویر صفحه سیاه می بینید به کامپیوتر خود گوش دهید. آیا خاموش است یا به نظر می رسد که هنوز به درستی کار می کند؟ اگر زمانی که مانیتور ایکس ویژن شما کار نمی‌کند، کل کامپیوتر از کار می‌افتد، ممکن است به دنبال یک خرابی کامل سیستم باشید. این ممکن است به دلیل اجزای بد، ویروس ها یا نرم افزارهای متناقض رخ دهد. مشکل دقیق ممکن است کمی آزمون و خطا طول بکشد تا محدود شود.

 • نرم افزار یا سخت افزار نصب شده اخیر را حذف کنید.
 • یک اسکن ویروسی به روز اجرا کنید.
 • رایانه را از نظر علائم گرمای بیش از حد بررسی کنید: دریچه های مسدود/گرد و غبار، فن نمی چرخد. برای تمیز کردن مناطق کثیف از جاروبرقی یا قوطی اسپری “گردگیر کامپیوتری” استفاده کنید.
 • برنامه‌هایی را که اجرا می‌کردید یا صداهایی که رایانه تولید می‌کرد قبل از سیاه شدن یادداشت کنید.
 • اگر علت آن هنوز از شما دور است و خاموشی همچنان ادامه دارد، از یک تعمیرگاه حرفه ای کمک بگیرید.

تعمیر مانیتور خود را به کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ایکس ویژن بسپارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + ده =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »