نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع خاموشی ناگهانی کامپیوتر

علت خاموشی ناگهانی کامپیوتر ایکس ویژن

 خاموشی ناگهانی کامپیوتر / اولین واکنش شما وقتی متوجه می‌شوید که کامپیوتر ایکس ویژن شما شروع به کار نمی‌کند، احتمالاً وحشت‌زدگی است، اما مشکل اغلب فاجعه‌بار نیست. این احتمالاً یک نقص عادی و به راحتی قابل رفع است. دلایل زیادی برای روشن نشدن رایانه شما وجود دارد، و تعاریف زیادی از “روشن نمی شود”، از “اصلاً هیچ اتفاقی نمی افتد” تا “ویندوز به درستی شروع نمی شود” وجود دارد.

عیب یابی کامپیوتر ایکس ویژن

چگونه کامپیوتر ایکس ویژن ویندوزی خود را در صورت روشن نشدن عیب یابی کنیم

در زیر 10 راه حل رایج برای راه اندازی و راه اندازی رایانه شما با در نظر گرفتن طیفی از مشکلات آورده شده است.

منبع تغذیه دیگری را امتحان کنید

اگر سعی می کنید رایانه خود را روشن کنید و مطلقاً هیچ اتفاقی نمی افتد، به طور کلی فقط دو احتمال وجود دارد. یا منبع تغذیه داخلی رایانه از کار افتاده است، در این صورت احتمالاً باید تعویض شود، یا هیچ برقی وارد رایانه شخصی شما نشده است.

رایانه را از هر جایی که در حال حاضر به برق وصل است جدا کنید و مستقیماً به پریز برق وصل کنید، از UPS، سرکوبگر برق یا نوار برق دور بزنید. اگر باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد، مطمئن شوید که پریز با وصل کردن چیز دیگری به آن، مانند لامپ میز، و تأیید روشن شدن آن کار می کند.

 خاموشی ناگهانی کامپیوتر

کابل برق دیگری را امتحان کنید

این بسیار بعید است، اما یک راه حل آسان است. اگر سیم برق یدکی در دسترس دارید، آن را تعویض کنید. اگر سیم اصلی خراب شده باشد، کامپیوتر ایکس ویژن شما باید با کابل جدید راه اندازی مجدد شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  PS4 روشن نمی شود اما بوق می دهد

بگذارید باتری شارژ شود

اگر رایانه‌ای که کار نمی‌کند یک لپ‌تاپ است و اخیراً آب رایانه را تمام کرده‌اید، شروع نشدن آن حتی اگر اکنون به برق دیواری وصل شده باشد، غیرعادی نیست. لپ تاپ را به برق وصل کنید و اجازه دهید باتری حداقل نیم ساعت شارژ شود. سپس دوباره آن را روشن کنید.

کدهای بوق را رمزگشایی کنید

برخی از مادربردهای رایانه هنگام راه اندازی مجموعه ای از بوق ها را صادر می کنند. یک بوق ممکن است نشان دهد که همه چیز خوب است، در حالی که یک صدای طولانی و مداوم می تواند نشان دهنده یک خطای جدی منبع تغذیه باشد.

هیچ مجموعه استاندارد واحدی از کدها وجود ندارد، اما بوق ها می توانند مانند کد مورس با صدای بلند و کوتاه به نظر برسند. راهنمای کاربر، وب‌سایت یا خدمات پشتیبانی فنی رایانه را بررسی کنید تا متوجه شوید این خطا به چه چیزی اشاره دارد. متأسفانه، همه مادربردها حتی از کدهای بیپ استفاده نمی کنند، بنابراین ممکن است این گزینه عملی نباشد.

صفحه نمایش خود را بررسی کنید

اگر به نظر می رسد رایانه شما کار می کند – یا حداقل صدایی ایجاد می کند – اما چیزی روی صفحه ظاهر نمی شود، مطمئن شوید که مانیتور روشن است و به رایانه متصل است.

همچنین ارزش بررسی را دارد تا مطمئن شوید که روشنایی به طور تصادفی روی صفر تنظیم نشده است. اگر یک گزینه است، سعی کنید رایانه را به صفحه نمایش دیگری وصل کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل حل می شود یا خیر.

این مطلب توصیه شده برای شما :  خطوط عمودی تلویزیون

تنظیمات BIOS یا UEFI خود را بررسی کنید

اگر به نظر می رسد رایانه شما کاری را انجام می دهد اما به ویندوز بوت نمی شود، چندین احتمال وجود دارد که چرا. با BIOS (سیستم ورودی/خروجی پایه) کامپیوتر ایکس ویژن شروع کنید، که در اکثر رایانه های شخصی مدرن، با UEFI (رابط میان افزار توسعه پذیر یکپارچه) با صدای بسیار کمتر دوستانه جایگزین شده است.

ممکن است لازم باشد دفترچه راهنمای کاربر رایانه خود را بررسی کنید تا بدانید کدام کلید را برای دسترسی به BIOS یا UEFI فشار دهید. حتی ممکن است هنگام راه اندازی دستورالعمل هایی را روی صفحه مشاهده کنید که به شما می گوید کدام کلید را فشار دهید. اما صرف نظر از اینکه کامپیوتر ایکس ویژن شما چگونه مجهز شده است، در اینجا نحوه دسترسی به BIOS یا UEFI آورده شده است.

  1. رایانه شخصی را روشن کنید.
  2. بلافاصله کلید بوت مخصوص کامپیوتر ایکس ویژن خود را فشار دهید. کلیدهای رایج عبارتند از ESC، Delete، F1 یا F2.

هنگامی که در BIOS یا UEFI قرار گرفتید، مطمئن شوید که رایانه به گونه ای تنظیم شده است که به حالت اولیه راه اندازی شود ، Fast Boot را غیرفعال کنید و به دنبال تنظیمات غیرعادی دیگری باشید که ممکن است باعث مشکلات راه اندازی شود. همچنین می توانید بایوس یا UEFI را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید و ببینید که آیا این مشکل را حل می کند یا خیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »