نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ضربه خوردن پنل تلویزیون

فهرست مطالب

ضربه خوردن پنل تلویزیون

یکی از تفاوت های تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی با  تلویزیون های قدیمی (از تلویزیون های دارای لامپ تصویر گرفته تا پروجکشن های و ال سی دی پروجکشن ها ) آسیب پذیر بودن بیشتر صفحه نمایش تلویزیون های جدید است. در ادامه به بررسی پرمراجعه ترین بخش خدمات تعمیر تلویزیون یعنی تعویض پنل بر اثر ضربه خوردن پنل تلویزیون می پردازیم :

در تلویزیونهای لامپ تصویردار صفحه نمایش از جنس شیشه است و در بخش جلویی ضخامت قابل توجهی دارد و یک فرد عادی حتی با ابزار هم به سختی قادر به آسیب زدن و شکستن صفحه نمایش و یا همان لامپ تصویر تلویزیون می شد. در تلویزیون های پروجکشن این سطح شیشه ای تبدیل به چند لایه طلق مانند می شود اما بدلیل ارتجاعی بودن صفحه تا حد زیادی در مقابل ضربه مقاومت نشان می دهد و در عین حال در مقابل ورود مایعاتی که به دلایل مختلف مثل نظافت دستگاه به مقدار جزئی وارد دستگاه شود اتفاقی برای دستگاه ایجاد نمی شود.

در تلوزیون های ال ای دی و ال سی دی قضیه اما کاملا متفاوت است. ساختار پنل در آنها از جنسی بین طلق و شیشه تهیه شده است که به مانند طلق خراش بر می دارد و به سادگی مثل شیشه می شکند و حتی اگر نشکند ضربه می تواند ساختار کاری آن را بهم ریخته و باعث ایجاد خطوط عمودی و افقی روی تصویر تلویزیون شود. ورود مایعات حتی به اندازه کسری از یک قطره آب می تواند باعث آسیب دیدگی کلی پنل در تلویزیون های ال ای دی وا ل سی دی شود و همانطور ه در بخش تعمیر تلویزیون های آبخورده توضیح دادیم حتی به آسیب دیدگی سایر قسمت های تلویزیون هم منجر شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  بسته نشدن در یخچال ایکس ویژن

در واقع در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی حسای ترین و گرانترین و آسیب پذیر ترین قطعه دستگاه در بیرونی ترین نقطه قرار گرفته است که همه این موارد درخواست برای تعمیر پنل تلویزیون را در رتبه های بالایی جدول درخواستها در مجموعه تعمیرات تلویزیون قرار می دهد. عمده مواردی که به آسیب رسیدن به پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی منجر می شود عبارتند از :

ضربه خوردن پنل تلویزیون:

پنل تلویزیون شما در صورت وارد شدن ضربه می شکند لطفا لطفا لطفا به تبلیغاتی که فروشندگان در مورد ضد ضربه بودن پنل تلویزیون هایی که می خواهند به شما بفروشند توجه نکنید.

آبخوردگی پنل تلویزیون :

قطعات راه انداز بخش پنل تلویزیون در زیر صفحه نمایش قرار گرفته اند و با وارد شدن مایعات بعنوان رسانا دچار آسیب های فیزیکی می شوند. یکی از عوامل تشدید کننده خرابی تلویزیون ها در این بخش تلاش های اشتباهی است که برخی از افراد انجام می دهند مثل تلاش برای وارد کردن کاغذ به پایین تلویزیون که باعث آسیب دیدگی بیشتر می شود و استفاده از سشوار و …

استفاده از بالاترین روشنایی در بخش بکلایت تلویزیون :

بک لایت نوری است که بوسیله تعدادی لامپ در پشت صفحه نمایش تولید می شود و میزان نور زیاد تر یعنی گرمای بیشتر و گرما یکی از عوامل تشدید کننده استهلاک قطعات الکترونیکی است. برای اطلاعات بیشترمراجعه شود به بخش تعمیر بک لایت تلویزیون.

شکستگی پنل تلویزیون پلاسما

در تلویزیون های پلاسما داستان کمی متفاوت است ساختار شیشه ای پنل و محافظی که در همه تلویزیون های پلاسما استفاده شده است باعث می شود تا آمار شکستگی پنل تلویزیون در تلویزیون های پلاسما بسیار کمتر تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی باشد اما همچنان افرادی هستند که عصبانیت خود را با ضربه زدن به صفحه تلویزیون خالی می کنند. شکستگی پنل تلویزیون در تلویزیون های پلاسما بدلیل ساختار این دستگاهها در مواردی باعث ایجاد جرقه شدید و سوختن برخی از بردهای دستگاه می شود و موجب می شود که هزینه تعمیر تلویزیون غیر منطقی تر از پیش شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  راهکارهای رایج هنگام داغ شدن تبلت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *