نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

معرفی 8 دلیل خرابی رایانه

فهرست مطالب

8 دلیل خرابی رایانه / مانند دلایلی که ممکن است رایانه شما کند کار کند، چند دلیل متداول برای خراب شدن رایانه ها وجود دارد، و دانستن این نکات دردناک رایج برای رایانه شخصی شما نیز ممکن است در وهله اول به جلوگیری از خرابی آن کمک کند. ما هشت مورد از مواردی که فکر می‌کنیم رایج‌ترین دلایلی هستند که باعث می‌شوند کامپیوتر شما خراب شود را جمع‌آوری کرده‌ایم. سعی کنید ابتدا مشکلات پیشنهادی ما را قبل از پرداخت صورتحساب تعمیر رایانه شخصی پرهزینه حل کنید.

در همه موارد، اگر مشکلات خرابی دارید، توصیه می کنیم رایانه خود را در حالت ایمن ویندوز راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا هر یک از مشکلات زیر ممکن است مشکل شما را برطرف کند یا خیر.

تضاد سخت افزاری وجود دارد

برنامه نویس ورلد می گوید دلیل اصلی خرابی رایانه ها به دلیل تضاد سخت افزاری است. به زبان ساده، آن را به عنوان دو خودرو در نظر بگیرید که در یک محل پارک قرار گرفته اند. فقط یکی از آن ماشین‌ها می‌تواند پارک کند، در حالی که دیگر شانسی ندارد. اگر چیز مهمی باشد، ممکن است باعث شود رایانه شما بسیار ناپایدار شود. اگر اخیراً سخت‌افزاری را اضافه کرده‌اید، آن را حذف نصب کنید و ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر، این به شما کمک می‌کند تا مشکل را تشخیص دهید.

8 دلیل خرابی رایانه

کامپیوتر شما خیلی داغ است

PC World یک مسئله دیگر را مطرح می کند و آن ارتباط زیادی با گرما دارد. همانطور که کامپیوتر شما کار می کند، گرما تولید می کند و باید آن را تخلیه کند تا کامپیوتر کار کند. اگر رایانه شخصی در مکانی دارید که دما در آن نوسان دارد، ممکن است قبلاً متوجه شده باشید که در روزهای گرم، در تلاش برای محدود کردن افزایش گرما، کندتر کار می کند. این سایت می‌گوید اگر رایانه بیش از حد داغ شود، به عنوان یک اقدام ایمن خاموش می‌شود. مطمئن شوید که رایانه شما در موقعیتی قرار دارد که بتواند هوا را به گردش درآورد. اگر لپ‌تاپ با دریچه‌هایی در طرفین پایین آن است، آن را از سطوح نرمی که آن دریچه‌ها را می‌پوشانند دور نگه دارید. همچنین به خاطر داشته باشید که کامپیوترهای قدیمی ممکن است گرد و غبار شوند، که ممکن است فن ها را کند کند و جریان هوای خنک کننده را کاهش دهد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  آداپتور مانیتور DIY RCA به VGA

هارد دیسک شما خراب می شود

ساینتیفیک امریکن به خرابی هارد دیسک ها به عنوان یکی دیگر از دلایل احتمالی خرابی اشاره می کند. بیشتر هارد دیسک ها داده ها را روی صفحات مغناطیسی می نویسند، اما از بازنویسی های متعدد این صفحات ممکن است فرسوده شوند. با خراب شدن این صفحات، داده ها خراب می شوند و باعث می شوند برنامه ها حتی در صورت بارگیری، رفتار نامنظم داشته باشند. اگر به این مشکوک هستید، سریع از فایل های خود در یک درایو دیگر نسخه پشتیبان تهیه کنید.

حافظه ضعیف یا کافی نیست

اول – احتمالاً به دلیل گرمای بیش از حد یا افزایش سن – حافظه ممکن است از کار بیفتد و در نتیجه حافظه کافی برای اجرای رایانه وجود نداشته باشد. از طرف دیگر، حافظه شما ممکن است خوب باشد اما فضای خالی کافی برای اجرای برنامه های شما وجود ندارد. اگر مشکل دومی است، می توانید Task Manager را باز کنید تا میزان استفاده از RAM (“حافظه فیزیکی”) خود را مشاهده کنید. اگر در هنگام بروز مشکل نزدیک به 100٪ باشد، ممکن است سعی کنید RAM بیشتری برای حل مشکل اضافه کنید.

 بدافزار

لئو نوتنبوم، متخصص کامپیوتر، استدلال می‌کند که بدافزار باعث خرابی‌ها نیز می‌شود. اگر نرم‌افزار آنتی‌ویروس و ضد بدافزار (بله، هر دو) را اجرا نمی‌کنید، بدافزارها و ویروس‌ها ممکن است بدون اینکه شما بدانید روی رایانه شخصی شما ایجاد می‌شوند. این نرم افزار مخرب می تواند تنظیمات را در رایانه شما تغییر دهد و باعث از کار افتادن یا مسدود شدن برنامه ها شود. برای بررسی این بدافزارها و ویروس‌ها، نرم‌افزارهای زیادی در دسترس هستند – AVG و Malwarebytes دو گزینه رایگان برای راه‌اندازی شما هستند.