نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نصب هارد SSD روی دستگاه PS4

فهرست مطالب

آموزش نحوه نصب هارد SSD روی دستگاه PS4

گاهی اوقات در کنسول های بازی قدیمی تر، کاربران با مشکل تاخیر در لود شدن بازی ها و نصب آن ها مواجه می شوند. برای رفع این مشکل می توان از یک هارد درایو SSD استفاده کرد. با نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 این مشکلات برطرف خواهد شد.

این روز ها کنسول های بازی طرفداران بسیار زیادی دارد. محبوبیت این دستگاه ها تنها مختص کودکان و نوجوانان نیست و حتی افراد بزرگسال نیز از بازی با این دستگاه های هیجان انگیز لذت می برند. جدیدترین و پر طرفدارترین مدل های این کنسول های بازی، دستگاه های PS4 هستند که روز به روز مطابق با پیشرفت تکنولوژی مدل های به روز تر و جدید تری از آن ها وارد بازار می شود.

مدل های جدید کارایی ها و قابلیت های بیش تری را در اختیار کاربران قرار می دهد. به همین دلیل شاید بیش تر افراد تمایل داشته باشند تا مدل قدیمی تر خود را با یک نمونه جدید تعویض کنند. اما باید گفت می توان با ارتقای هارد دستگاه قدیمی نیز، آن را به روز تر و کاربردی تر کرد. در این جا می خواهیم نحوه نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 را آموزش داده و در خصوص مزیت های انجام این کار صحبت کنیم.

چرا به نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 نیاز است؟

کنسول های بازی جدید تر امکانات و قابلیت هایی را ارائه می دهند که به واسطه آن ها سرعت عملکرد دستگاه دو چندان شده و بازی هایی که می توان با دستگاه مورد نظر انجام داد، کیفیت و مشخصه های برجسته تری دارند. مشکل عمده ای که بسیاری از کاربران کنسول های بازی قدیمی تر دارند، کندی آن ها در زمان بالا آوردن یا حتی نصب کردن یک بازی جدید است. سرعت پایین لود شدن یک بازی می تواند به شدت برای کاربر دستگاه کسل کننده باشد.

به همین دلیل بعضی از افراد به دنبال ارتقای دستگاه خود به مدل های جدید تر هستند. این مشکل یعنی کندی در لود شدن بازی روی دستگاه خصوصا در ارتباط با نسل های جدید تر بازی هایی که وارد بازار می شوند دردسر ساز خواهد شد. اما راه حل اساسی برای رفع این مشکل، نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  4 مشکلات رایج در تلویزیون LED

نصب SSD روی پلی استیشن ۴ می تواند این مشکل را برطرف کند بدون این که نیازی به تعویض کنسول قدیمی تر با یک مدل جدید وجود داشته باشد. با توجه به قیمت و هزینه ای که باید برای خرید یک کنسول بازی به روز تر مانند دستگاه PS4 پرو پرداخت کرد و قیمتی که یک هارد SSD دارد، به نظر می رسد خرید و نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 قدیمی تر به مراتب مقرون به صرفه تر و کاربردی تر باشد.

اما سوالی که مطرح می شود نحوه انجام این کار و نصب هارد درایو SSD روی کنسول بازی است. در ادامه به صورت قدم به قدم مراحل انجام این کار را بررسی می کنیم.

در مرحله اول برای نصب SSD روی PS4 به چه امکاناتی نیاز است؟

پیش از شروع کار و برای نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 به یکسری لوازم و امکانات نیاز است. برای انجام این کار ابتدا به یک پیچ گوشتی چهار سو نیاز است. علاوه بر این به دو عدد فلش مموری نیز نیاز است. در نهایت نیز به یک هارد SSD نیاز دارید. این هارد باید ضخامتی کم تر از ۹٫۵ میلی متر داشته باشد تا برای دستگاه PS4 شما مناسب باشد. فلش ها برای گرفتن بک آپ از دیتای دستگاه مورد نیاز هستند. پیش از شروع کار و نصب هارد درایو جدید روی دستگاه حتما باید از داده های آن یک بک آپ تهیه کرده و آن را ذخیره کنید.

منظور از بک آپ داده ها، ذخیره بازی هایی است که پیش از این روی هارد دستگاه خود نصب و ذخیره کرده اید. شما باید این اطلاعات را روی یک فلش ذخیره کرده و به این ترتیب یک نسخه پشتیبان از آن ها تهیه نمایید. علاوه بر این می توانید این داده ها را به صورت آنلاین در حساب کاربری مربوط به دستگاه بازی خود نیز ذخیره کنید. به این ترتیب می توان ادامه فرایند نصب هارد SSD روی دستگاه PS4 را انجام داد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  اتومات نکردن یخچال فریزر

فرایند نصب هارد SSD روی پلی استیشن ۴ شامل چه مراحلی می شود؟

بعد از تهیه یک نسخه پشتیبان از داده های ذخیره شده در هارد قبلی، زمان آن رسیده تا هارد قبلی دستگاه را جدا کرده و مراحل نصب هارد جدید را دنبال کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را دنبال کنید:

صفحه کشویی بالای کنسول بازی را به سمت چپ بکشید و آن را جدا کنید

به کمک پیچ گوشتی که در دست دارید، پیچ های دستگاه را باز کنید

با احتیاط هارد قبلی دستگاه را از آن جدا کرده و بیرون بکشید

هارد قبلی دستگاه را با دقت و پس از باز کرد