نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نکات مهم هنگام قفل شدن کامپیوتر

فهرست مطالب

قفل شدن کامپیوتر / این مقاله حاوی توصیه هایی در مورد اقداماتی است که در صورت هنگی یا به بن بست رسیدن رایانه باید انجام شود. اگر رایانه شما دیگر پاسخ نمی دهد، مراحل زیر را دنبال کنید تا سعی کنید رایانه را از حالت انجماد خارج کنید.

به کامپیوتر کمی زمان بدهید

صبر کن. چند دقیقه به رایانه فرصت دهید تا پردازش کند. گاهی اوقات ممکن است یک کامپیوتر منجمد به نظر برسد، اما فقط کند یا مشغول پردازش یک کار پیچیده است.

آیا کامپیوتر به بن بست رسیده است؟

ببینید آیا کامپیوتر با فشار دادن کلید Caps Lock روی صفحه کلید و مشاهده چراغ Caps Lock (نور) پاسخ می دهد تا ببینید روشن یا خاموش می شود یا خیر.

اگر اتفاقی نیفتد، کامپیوتر به بن بست رسیده است و باید کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. اگر رایانه می تواند Caps Lock را روشن و خاموش کند، به مرحله بعد ادامه دهید.

پایان کار برنامه پاسخگو نیست

اگر Caps Lock بتواند روشن و خاموش شود، ویندوز همچنان کار می کند، اما ممکن است برنامه دیگری پاسخ ندهد و باعث یخ زدن رایانه شود. Ctrl+Alt+Del را فشار دهید تا Task Manager ویندوز باز شود. اگر Task Manager بتواند باز شود، برنامه‌ای را که پاسخ نمی‌دهد برجسته کنید و End Task را انتخاب کنید، که باید کامپیوتر را از حالت انجماد خارج کند.

قفل شدن کامپیوتر

کامپیوتر یخ زده را راه اندازی مجدد کنید

اگر هیچ یک از مراحل بالا کمک نکرد، باید کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. برای راه اندازی مجدد رایانه یخ زده، دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود. هنگامی که رایانه خاموش است، چند ثانیه صبر کنید، آن را دوباره روشن کنید و بگذارید مانند همیشه شروع به کار کند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  چگونه CPU را ارتقا بدهیم؟

برای هر اثری که ذخیره نشده است چه اتفاقی می‌افتد؟

هر کاری که ذخیره نشده باشد، زمانی که یک کامپیوتر ثابت نیاز به راه اندازی مجدد داشته باشد، از بین می رود. در برخی شرایط، برخی از برنامه ها ممکن است هر چند دقیقه یک بار کار شما را به صورت خودکار ذخیره کنند. اگر برنامه ای که استفاده می کنید این عمل را انجام دهد، می توانید کار را تا آخرین حالت ذخیره خودکار بازیابی کنید.

مشکل سخت افزار یا درایور دستگاه را حل کنید

اگر تمام مراحل بالا را امتحان کرده اید و رایانه همچنان ثابت است، ممکن است سخت افزار معیوب باشد یا درایور دستگاه به درستی کار نمی کند. یک هارد دیسک معیوب، حافظه رم، کارت گرافیک یا یک قطعه سخت افزار دیگر می تواند باعث یخ زدن کامپیوتر شود. درایور دستگاه همچنین اگر قدیمی باشد، با درایور دیگری تداخل داشته باشد یا به درستی کار نکند، می تواند باعث مسدود شدن رایانه شود.

اگر متوجه شدید که یک قطعه سخت افزاری معیوب باعث یخ زدگی شده است، برای جلوگیری از آسیب بیشتر به رایانه، فوراً سخت افزار را تعویض کنید. اگر درایور دستگاه ایراد دارد، آخرین درایور را از وب سایت سازنده دانلود کنید و قبل از یخ زدن کامپیوتر آن را نصب کنید. همچنین، می‌توانید از رایانه دیگری برای دانلود درایور استفاده کنید و سعی کنید درایور را روی رایانه خود نصب کنید.

اگر نمی توانید آخرین درایور را قبل از یخ زدن رایانه نصب کنید، گزینه دیگر این است که رایانه را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید. پس از وارد شدن به حالت ایمن، می توانید به Device Manager دسترسی پیدا کنید و سخت افزار مربوط به درایور دستگاه را که به درستی کار نمی کند حذف نصب کنید. سپس کامپیوتر را ریستارت کرده و به طور معمول در ویندوز بارگذاری کنید. ویندوز باید سخت افزاری را که حذ