نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چگونه از داغ شدن بیش از حد PS4 جلوگیری کنیم؟

سخت افزار داخلی پلی استیشن 4 گرمای کمی تولید می کند که به راحتی توسط سیستم تهویه عالی نصب شده در کنسول پاک می شود. با این حال به نوعی سیستم در نهایت داغ می شود. باید بدانید که کنسول PS4 به خوبی طراحی شده است و بدون ایراد در سخت افزار یا هندلینگ به سختی بیش از حد گرم می شود. اما اگر بیش از حد گرم شود، می توانیم بدون هیچ مشکلی یا دانش فنی در خانه مشکل را حل کنیم.

به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا شما را در مورد نحوه رفع مشکلات داغ شدن بیش از حد کنسول PS4 راهنمایی کنیم. ما به شما نکات و روش هایی را ارائه می دهیم که برای حل این مشکل بدون مراجعه به متخصص در مراکز تعمیرات نیاز دارید. در صورت نیاز، ما همچنین شما را راهنمایی خواهیم کرد که چه زمانی باید به یک متخصص مراجعه کنید. اما ابتدا باید پاسخ این سوال را بدانید.

چگونه بفهمم PS4 من بیش از حد داغ شده است؟

اگر PS4 شما صدایی ایجاد می کند یا وقتی آن را لمس می کنید گرم است، به این معنی نیست که کنسول بیش از حد داغ شده است. دمای نسبتاً بالا برای کنسول‌های بازی طبیعی است، زیرا آنها ماشین‌آلاتی هستند که نیاز به عملکرد دارند. آنها می توانند بدون گرم شدن بیش از حد به مدت 10-18 ساعت به طور متوالی بسته به سلامت کلی خود بدوند.

فقط در صورتی باید نگران گرمای بیش از حد باشید که چراغ نشانگر برق در بالا به رنگ قرمز چشمک زن شود یا سیستم صدای زیادی ایجاد کند و تاخیر داشته باشد. خاموش شدن ناگهانی نیز یک ویژگی ایمنی برای جلوگیری از هرگونه آسیب ناشی از گرمای بیش از حد است.

اگر سیستم را تجزیه و تحلیل می کنید که بیش از حد گرم می شود، باید قبل از شروع به پیاده سازی راه حل ها، پاسخ این سوال را بدانید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  رنگ‌های مختلف در تنظیمات مانیتور ایکس ویژن دوگانه

چرا PS4 من همچنان گرم می شود؟

شایع ترین دلایل داغ شدن بیش از حد پلی استیشن 4 در زیر ذکر شده است:

 • ذرات گرد و غبار: اگر کنسول شما مدتی است تمیز نشده است، دلیل اصلی گرم شدن بیش از حد آن این است که گرد و غبار در سخت افزار داخلی انباشته شده است که گرما را هدایت و ذخیره می کند.
 • سخت افزار معیوب: قطعات سخت افزاری به دلیل مشکلاتی می توانند گرمای بسیار بیشتری تولید کنند.
 • تهویه معیوب: یکی از اجزای سیستم تهویه داخلی به درستی کار نمی کند.
 • تهویه مسدود شده: اگر گریل ها توسط گرد و غبار یا برخی لوازم جانبی سخت افزاری مسدود شده باشند، این امر باعث مسدود شدن سیستم تهویه می شود. ممکن است جعبه یا وسیله ای را در نزدیکی یکی از کوره ها قرار داده باشید که جریان هوا را مسدود می کند.
 • خمیر حرارتی: غیر معمول است، اما خمیر حرارتی روی پردازنده می تواند در طول زمان خراب شود. در نظر بگیرید که این مشکل در صورتی است که PS4 شما کاملا قدیمی است. اغلب خمیر حرارتی خشک می شود یا اگر آن را عوض کرده اید، شاید به درستی استفاده نشده است.
 • فرآیندهای پس‌زمینه: مدتی است که PS4 خود را خاموش نکرده‌اید و زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، آن را روشن نکرده‌اید. شاید لازم باشد چند ساعت به آن استراحت دهید.
 • دمای خارجی: اگر منطقه شما دارای آب و هوای واقعا خشک و گرم است، دمای محیط شما نیز بر دمای داخلی PS4 تأثیر می گذارد. دمای خارجی همچنین می تواند حسگرهای داخلی را با توجه به سیستم تهویه شگفت انگیز فعال کند.

چگونه مشکل داغ شدن بیش از حد PS4 را برطرف کنیم؟

اکنون که اطلاعاتی در مورد مشکلات پلی استیشن 4 خود جمع آوری کرده اید، به شما راهنمایی می کنیم که چگونه می توانید از شر آنها خلاص شوید.

 1. به آن استراحت دهید

اولین اقدام موثری که می توانید انجام دهید این است که پلی استیشن 4 خود را خاموش کرده و چند ساعت استراحت دهید. سعی کنید و بگذارید یک شب استراحت کند. با این کار قسمت های داخلی برای یک بار خنک می شود. روز بعد دوباره آن را بچرخانید و ببینید بعد از چند ساعت دوباره داغ می شود یا خیر.

 1. بررسی فن و سایر اجزا

بررسی کنید که آیا فن مسدود شده است یا صدای زیادی ایجاد می کند، باید گرد و غبار در فن جمع شده باشد که آن را مسدود کند تا هوا را دمیده یا حتی حرکت کند. شما باید هوا را با استفاده از هوای خشک یا کنسرو شده از طریق آن پمپ کنید.

 1. رفع انسداد دریچه

گریل های هواکش نقش بسیار مهمی در خنک کنندگی دارند، به همین دلیل است که هرگز نباید مسدود شوند. با استفاده از یک برس دریچه هوا را از بیرون به درستی تمیز کنید و سعی کنید هوا را از آن عبور دهید. برای این منظور از پمپ هوا یا کنسرو هوا استفاده کنید.

 1. تمیز کردن گرد و غبار

اگر مدتی است پلی استیشن 4 خود را تمیز نکرده اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که این کار را انجام دهید زیرا گرد و غبار گرما را به دام می اندازد و دمای داخلی PS4 شما را افزایش می دهد. برای تمیز کردن کامل اجزای داخلی، ممکن است لازم باشد آن را باز کنید که توصیه نمی شود. به خصوص اگر PS4 شما تحت گارانتی باشد، باز کردن آن باعث از بین رفتن آن می شود. در این صورت باید پلی استیشن 4 را نزد یک متخصص ببرید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  قطع شدن تصویر تلویزیون

اگر دانش فنی کمی دارید و گارانتی ندارید، می توانید پلی استیشن 4 خود را باز کنید و آن را با هوای کنسرو شده یا با یک ضربه هوای خنک تمیز کنید.

 1. به روز رسانی نرم افزار

تاخیر در به‌روزرسانی نرم‌افزار باعث می‌شود PS4 شما کندتر کار کند و این به معنی کاهش کارایی است. شما باید سیستم خود را به روز کنید تا کارایی آن را افزایش دهید. این در واقع تاثیر قابل توجهی بر عملکرد کنسول پلی استیشن 4 شما خواهد داشت.

 1. پایگاه داده خراب

فایل‌های خراب که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، سیستم را خسته می‌کنند و در نتیجه به دلیل پردازش بیش از حد، گرمای بیش از حد تولید می‌کنند. این فایل ها کارکرد سیستم را نیز کاهش می دهند و باید با به روز رسانی منظم نرم افزار از شر آنها خلاص شوید.

 1. مونتاژ نامناسب

اگر اخیراً PS4 خود را باز کرده اید و به نظر می رسد هیچ چیز دیگری دلیل گرم شدن کنسول پلی استیشن 4 شما نباشد، یک دلیل ساده ممکن است مونتاژ نامناسب اجزای داخلی باشد. ممکن است لازم باشد دوباره اجزای داخلی را جمع آوری کنید.

یا از کمک حرفه ای استفاده کنید یا برای راهنمایی مناسب به یک آموزش آنلاین مراجعه کنید. بررسی کنید که آیا هر پیچ سفت است و سیستم دوباره به خوبی بسته شده است.

 1. خمیر حرارتی را تغییر دهید

حال اگر مقداری دانش فنی دارید، باید از اهمیت خمیر حرارتی روی پردازنده آگاه باشید. اگر گرما را به درستی هدایت کند، سیستم می تواند بدون گرم شدن به طور موثر کار کند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  عملکرد حافظه کامپیوتر

و اگر خمیر حرارتی به طور یکنواخت پخش نشود یا خشک شود، عملکرد سیستم به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. برای رفع این مشکل باید حرارت پردازنده پلی استیشن خود را تغییر دهید. بهترین توصیه در این مورد این است که با یک متخصص تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

ضبط بازی در کنسول PS4

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »