نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

12 دلیل سوسو زدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن

سوسو زدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن / آیا تلویزیون ایکس ویژن شما سوسو می زند؟ چند دلیل برای این مشکل آزاردهنده وجود دارد که بیشتر آنها می تواند به دست خودتان برطرف شود. در زیر دلایل احتمالی در مورد علت سوسو زدن تلویزیون ایکس ویژن آورده شده است:

سوسو زدن تصویر تلویزیون ایکس ویژن

اتصالات از دست رفته

اتصال از دست رفته یکی از رایج ترین دلایلی است که باعث می شود تلویزیون ایکس ویژن سوسو بزند. اغلب، سوسو زدن صرفاً به دلیل عملکرد نادرست سیم یا اتصال شل ایجاد می شود. می‌توانید سیم‌ها را عوض کنید یا سیم‌ها را تکان دهید تا ببینید آیا این به از بین بردن سوسو زدن کمک می‌کند یا خیر. از ابزار برقی خود برای سفت کردن اتصالات استفاده کنید.

 دوباره خاموش، دوباره روشن

بله، آن ترفند قدیمی. آیا سعی کردید دوباره آن را خاموش و روشن کنید؟ انجام دهید! بازنشانی تلویزیون ایکس ویژن می‌تواند به تنظیم تنظیمات و رفع مشکلات خراب کمک کند. برای بهترین نتیجه، تلویزیون ایکس ویژن را خاموش کنید و سپس آن را به مدت یک تا پنج دقیقه قبل از وصل کردن مجدد و روشن کردن آن از برق جدا کنید. این به تلویزیون ایکس ویژن یک تنظیم مجدد کامل می دهد.

 روتر وای فای

از آنجایی که روترهای WiFi یک نوع سیگنال ساطع می کنند، می توانند تداخل جدی در تلویزیون ایکس ویژن شما ایجاد کنند، به خصوص با تلویزیون ایکس ویژن LED یا QLED. سعی کنید روتر وای فای را یک متر از تلویزیون ایکس ویژن دور کنید تا ببینید کمکی می کند یا خیر.

 نرم افزار را به روز کنید

تلویزیون ایکس ویژن های جدیدتر به به روز رسانی نرم افزاری منظم نیاز دارند. این مشکل برای تلویزیون ایکس ویژن های قدیمی نیست. اگر برای تلویزیون ایکس ویژن شما قابل اجرا است، می توانید به گزینه “پشتیبانی” نگاه کنید و “نرم افزار به روز رسانی” را انتخاب کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  راهنمای گام به گام تمیز کردن مانیتور ایکس ویژن

 تنظیم نور

وقتی صحبت از تلویزیون ایکس ویژن پلاسما به میان می آید، ممکن است لازم باشد استفاده از نور فلورسنت در اتاق را کاهش داده یا حذف کنید تا از شر سوسو زدن خلاص شوید. تلویزیون ایکس ویژن های پلاسما اغلب به دلیل داشتن یک سوسو زدن ثابت ناشی از نرخ تازه سازی مورد توجه قرار می گیرند.

برخی از افراد ادعا می کنند که حساسیت خاصی نسبت به این موضوع دارند. تنظیم نور پس‌زمینه با افزایش نور در صورتی که خیلی تاریک است، یا کاهش نور فلورسنت، نکات خوبی برای مدیریت سوسو زدن هستند. گرفتن یک پایه تلویزیون ایکس ویژن براق سفید که دارای چراغ های LED است نیز ممکن است به وضعیت نور کمک کند.

چیدمان صندلی

یکی دیگر از ویژگی های تلویزیون ایکس ویژن های پلاسما این است که اگر خیلی نزدیک بنشینید، یا اگر در زاویه ای نسبت به تلویزیون ایکس ویژن نشسته باشید، احتمالاً سوسو زدن را تجربه خواهید کرد. سعی کنید صندلی خود را تنظیم کنید و ببینید آیا سوسو زدن همچنان مشکل دارد یا خیر.

 منبع را تایید کنید

سوسو زدن ممکن است در واقع یک نقص در خود تلویزیون ایکس ویژن نباشد، بلکه مربوط به دستگاهی است که تصویر را به تلویزیون ایکس ویژن تغذیه می کند، مانند پخش کننده DVD یا Blu-Ray یا یک کنسول بازی. برای بررسی این موضوع، تأیید کنید که آیا تلویزیون ایکس ویژن همچنان به سوسو زدن ادامه می‌دهد، حتی زمانی که در حالت‌های مختلف است یا زمانی که با دستگاه دیگری کار می‌کند.

 کارایی انرژی را غیرفعال کنید

البته در دنیای امروزی که ما در آن زندگی می کنیم، هر شرکت و هر فردی در تلاش است تا راه هایی برای پیاده سازی بهره وری انرژی برای صرفه جویی در هزینه و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بیابد. با این حال، این عملکرد در تلویزیون ایکس ویژن های امروزی نیز می تواند منبع سوسو زدن باشد. سعی کنید این ویژگی را در تنظیمات تلویزیون ایکس ویژن خود غیرفعال کنید تا ببینید آیا مقصر است یا خیر.

این مطلب توصیه شده برای شما :  رزولوشن مناسب مانیتور

 گرم شدن بیش از حد

وسایل الکترونیکی گرما ایجاد می کنند و از فن ها برای از بین بردن آن گرما استفاده می شود. با این حال، با گذشت زمان، این فن ها ممکن است از کار بیفتند، یا ممکن است تلویزیون ایکس ویژن آنقدر سخت کار کند که فن فایده ای نداشته باشد. اگر تلویزیون ایکس ویژن بیش از حد گرم شود، ممکن است باعث سوسو زدن شود.

سعی کنید تلویزیون ایکس ویژن را با خاموش کردن مدتی استراحت دهید. اگر دوباره تکرار شد، می توانید به دنبال تعمیر سیستم خنک کننده باشید، یا ممکن است بخواهید یک تلویزیون ایکس ویژن جدید تهیه کنید.

لامپ های در حال مرگ

تلویزیون ایکس ویژن‌های ال‌ای‌دی با نور پس‌زمینه تصویر با دسته‌ای از چراغ‌های LED کوچک کار می‌کنند. اگر یک یا چند لامپ از بین رفته باشد، ممکن است لکه های سوسو زدن را در تلویزیون ایکس ویژن خود مشاهده کنید. واقعاً راهی برای رفع این مشکل وجود ندارد، بنابراین معمولاً به معنای یک تلویزیون ایکس ویژن جدید است. از طرف دیگر، بررسی کنید که آیا تلویزیون ایکس ویژن هنوز تحت گارانتی است یا خیر، ممکن است بتوانید آن را به صورت رایگان تعویض کنید.

سوختن تلویزیون

این مسئله به ویژه در مورد تلویزیون ایکس ویژن های پلاسما بیشتر است. اگر همان تصویر یا بخشی از یک تصویر برای مدت طولانی روی صفحه بماند، ممکن است در آن سوخته شود. با گذشت زمان، این مشکل می تواند باعث سوسو زدن شود. متاسفانه راهی برای رفع آن وجود ندارد.

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، اگر تلویزیون ایکس ویژن پلاسما دارید، این است که مطمئن شوید آن را برای مدت طولانی روی یک تصویر ثابت قرار ندهید و مطمئن شوید که برای مدت‌های طولانی در حالی که تماشا نمی‌شوید، روشن نمی‌ماند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  نحوه تنظیم نور پس زمینه LCD تلویزیون ایکس ویژن

اتصال از داخل قطع شده است

این احتمالاً در یک تلویزیون ایکس ویژن LCD ظاهر می شود. گاهی اوقات چیزهای درونی شل یا قطع می شوند و این می تواند باعث سوسو زدن صفحه نمایش شود. شما ممکن است بتوانید به تنهایی با رد کردن هر یک از مسائل دیگر ذکر شده در بالا، این تشخیص را حل کنید.

اگر اینطور است، باید یک تعمیرکار استخدام کنید تا آن را برای شما تعمیر کند. از طرف دیگر، می توانید یک تلویزیون ایکس ویژن جدید را انتخاب کنید. گاهی اوقات ارزان تر است و ارزش آن را دارد که تازه شروع کنید.

دلایل خاموش شدن تلویزیون ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »