نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 راه افزایش سرعت کامپیوتر

فهرست مطالب

افزایش سرعت کامپیوتر / دلایل زیادی برای کاش سرعت وجود دارد به غیر از قدیمی بودن سخت افزار. با فرض اینکه هیچ خرابی بزرگی مانند هارد دیسک خراب، کمبود رم یا فضای ذخیره‌سازی یا موارد مشابه وجود ندارد، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن را درست مانند روزی که آن را خریدید، روان نگه دارید. حتی اگر لزوماً نمی خواهید این را بشنوید، کارهایی وجود دارد که باید برای حفظ رایانه خود انجام دهید.

مطمئن شوید که همه چیز به روز است

همان‌قدر که ممکن است از شنیدن آن متنفر باشید، نصب نرم‌افزار و به‌روزرسانی‌های سیستم عامل در واقع می‌تواند عملکرد را بهبود بخشد. نه تنها این، بلکه آنها می توانند دستگاه شما را نیز بسیار ایمن تر کنند. اغلب اوقات، به‌روزرسانی‌ها آسیب‌پذیری‌های امنیتی یا حفره‌هایی را برطرف می‌کنند که افراد بی‌وجدان می‌توانند از آنها برای استفاده از سیستم مذکور استفاده کنند.

در هر صورت، نصب آخرین به‌روزرسانی‌ها گاهی اوقات می‌تواند ویژگی‌های جدیدی را اضافه کند یا اشکالاتی را که ممکن است در نرم‌افزار اصلی وجود داشته باشد برطرف کند. به نفع شماست که همه چیز را به روز نگه دارید.

افزایش سرعت کامپیوتر

 از CCleaner برای پاک کردن آشغال ها استفاده کنید

CCleaner یک ابزار عالی – و رایگان – است که به شما کمک می‌کند تا همه آشغال‌هایی را که در طول زمان جمع می‌شوند پاک کنید. یک مزیت خاص این است که رجیستری را در رایانه شخصی پاک می کند تا آن را سریعتر بوت کند و کار کند. هر بار که برنامه ای را نصب و حذف می کنید، اطلاعات در رجیستری ثبت می شود. در حالی که هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن دارد، باید مراقب باشید که ورودی های مهم رجیستری را حذف نکنید زیرا می تواند تأثیر معکوس داشته باشد. CCleaner با خیال راحت همه چیزهایی را که شما نیاز ندارید حذف می کند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  وصل تلفن بی سیم به تلویزیون

رجیستری با رایانه های مک مشکلی ندارد، اما همچنان باید برخی از درهم ریختگی ها مانند کوکی ها، کش مرورگر و موارد دیگر را حذف کنید. در واقع برای انجام این کار به برنامه ای نیاز ندارید، اما اگر ترجیح می دهید آن مسیر را انتخاب کنید، ابزارهای زیادی وجود دارد، مانند MacPaw.

اگر با رایانه شخصی کار می کنید، اجرای این برنامه به صورت ماهانه قطعاً می تواند رایانه شما را در وضعیت خوبی نگه دارد. در حالی که نمی‌توانید انتظار داشته باشید که برنامه‌های سخت‌افزاری – مانند بازی‌های ویدیویی – بسیار بهتر اجرا شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که وظایف رایج را به شیوه‌ای بسیار کارآمدتر انجام دهد.

با این حال، هیچ چیز با افزایش واقعی که از افزودن رم بیشتر دریافت خواهید کرد، قابل مقایسه نیست.

سیستم عامل را راه اندازی مجدد کنید

اگر رایانه خود را برای مدت طولانی روشن بگذارید، ممکن است هر چند وقت یک بار از راه اندازی مجدد آن بهره مند شود. این شامل لپ تاپ هایی می شود که در حالت خواب زمستانی یا خواب قرار می دهید. در واقع، راه اندازی مجدد اغلب می تواند بسیاری از مسائل جزئی را نیز حل کند، از جمله مواردی که ممکن است به شبکه، گرافیک، برنامه های معیوب و حتی عملکرد مربوط باشد. اگر برای هر بار راه‌اندازی مجدد یک مشکل کوچک، یک پنی داشتیم، ثروتمند می‌شدیم. باور کنید یا نه، این برای همه دستگاه ها از جمله گوشی های هوشمند، تبلت ها، روترها و حتی کنسول های بازی صادق است.

در اصل، همه چیز به مدیریت منابع خلاصه می شود. همانطور که اقدامات اساسی را روی دستگاه یا رایانه خود انجام می دهید، داده های لازم را در RAM یا حافظه ذخیره می کند. راه اندازی مجدد آن را پاک می کند و به سیستم اجازه می دهد از ابتدا شروع به کار کند. گاهی اوقات، مشکلات ممکن است ناشی از قطعی برق جزئی باشد که راه اندازی مجدد به طور کامل از بین می رود.