نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

6 مشکل تلویزیون صفحه تخت

رفع مشکلات تلویزیون صفحه تخت ایکس ویژن

تلویزیون ایکس ویژن صفحه تخت دارید؟ به احتمال زیاد، با مشکلاتی مواجه شده اید که می تواند آزاردهنده باشد، و می خواهید یک راه حل دائمی برای آن پیدا کنید. اگر این مورد برای شما صادق است، در اینجا از رایج ترین مشکلات در تلویزیون ایکس ویژن صفحه تخت آورده شده است.

صفحه تلویزیون ایکس ویژن LED خالی می شود

ممکن است مواقعی پیش بیاید که تلویزیون ایکس ویژن را روشن کنید اما صفحه نمایش سیاه بماند. با فرض اینکه هیچ مشکلی در سیگنال با دستگاه های متصل به تلویزیون ایکس ویژن خود ندارید، به احتمال زیاد در داخل تلویزیون ایکس ویژن دچار نقص منبع تغذیه شده اید.

 • مشکلات منبع تغذیه معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که نوسانات برق به تلویزیون ایکس ویژن شما برخورد کند و به قطعاتی مانند خازن‌ها آسیب وارد کند.
 • این آسیب زمانی مشهود خواهد بود که متوجه برآمدگی و یا نشتی خازن شوید.
 • تعمیر در اینجا نسبتاً ساده است و فقط باید اجزای آسیب دیده را تعویض کنید. یک تکنسین به راحتی می تواند این کار را انجام دهد.

اگر در تعمیر وسایل الکترونیکی مهارتی ندارید، بهتر است تعمیرات را به یک متخصص بسپارید.

تلویزیون صفحه تخت

نمایش صفحه آبی در تلویزیون ال ای دی

تلویزیون ایکس ویژن ال ای دی فقط صفحه آبی، سبز یا سیاه را نمایش می دهد

ممکن است با مواردی مواجه شوید که تلویزیون ایکس ویژن شما فقط یک صفحه آبی، سبز یا سیاه چشمک بزند. این مشکل اغلب به این نسبت داده می شود که تلویزیون ایکس ویژن قادر به دریافت سیگنال روی صفحه نمایش نیست.

 • مطمئن شوید که تلویزیون ایکس ویژن شما روی منبع ورودی مناسب تنظیم شده است.
 • اگر منبع درستی دارید، ممکن است بخواهید اتصالات سست را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که کابل معیوب باعث مشکل شده باشد.
 • اگر در حال تماشای تلویزیون ایکس ویژن زنده هستید، مشکل از اشتراک کابلی یا ماهواره ای شماست. برای کمک به عیب یابی بهتر است با ارائه دهنده خود هماهنگ کنید.
 • برای پخش رایگان تلویزیون ایکس ویژن، سیگنال ضعیفی دریافت می کنید، به این معنی که باید آنتن خود را تغییر دهید.
این مطلب توصیه شده برای شما :  نحوه بازیابی فضای ذخیره سازی تبلت ایکس ویژن

تصویر در حال شکستن یا پیکسل شدن است

ممکن است هرازگاهی هنگام تماشای محتوا در تلویزیون ایکس ویژن خود با پیکسل شدن مواجه شوید.

این مشکل ریشه در سیگنال ضعیف دارد

اگر در حال تماشای ماهواره یا کابل هستید، این مشکل به دلیل مشکلات بین محل پخش و ایستگاه تلویزیون ایکس ویژن رخ می دهد. متأسفانه، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. ممکن است سعی کنید وضوح را کاهش دهید، اما مشکل همچنان در پخش است.

از طرف دیگر، اگر این مشکل در سرویس‌های پخش ویدیو مانند نتفلیکس و یوتیوب رخ دهد، به احتمال زیاد به این دلیل است که تلویزیون ایکس ویژن شما بهترین سرعت اینترنت را ندارد.

 • این مشکل زمانی رایج است که چندین دستگاه به یک شبکه محلی و منبع اینترنت متصل هستند.
 • باید دستگاه های غیر ضروری را که به اینترنت متصل هستند اما استفاده نمی شوند بررسی کنید. قطع کردن این دستگاه‌ها ازدحام را کاهش می‌دهد و باید به تلویزیون ایکس ویژن شما اجازه پخش مناسب را بدهد.
 • با این حال، گاهی اوقات، ارائه دهنده شبکه شما ممکن است یکی از مشکلات اتصال باشد که باعث کاهش کیفیت پخش می شود. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که ارائه دهنده شما تحت تعمیر یا نگهداری اضطراری قرار گیرد.

صفحه تلویزیون ایکس ویژن دانه دانه است

مشکل کیفیت صفحه نمایش معمولا زمانی اتفاق می افتد که یک تلویزیون ایکس ویژن کاملا نو باشد. رفع این مشکل ساده است: تنها کاری که باید انجام دهید این است که وضوح صفحه را کاهش داده و آن را روی صفر قرار دهید. سپس آن را به سطحی برگردانید که روی صفحه نمایش خوب به نظر برسد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  بیشترین خرابی تلویزیون

مشکلات وضوع تصویر تلویزیون

تلویزیون ایکس ویژن محتوای با وضوح بالا را به درستی نمایش نمی دهد

اگر تلویزیون ایکس ویژن شما محتوای با وضوح بالا را به درستی نمایش نمی دهد، دو مشکل وجود دارد که باید به دنبال آن باشید. اگر تلویزیون ایکس ویژن جدید است و صفحه نمایش روشن و رنگارنگ به نظر می رسد و در عین حال دارای جزئیات تار است، احتمال زیادی وجود دارد که تلویزیون ایکس ویژن روی حالت زنده تنظیم شود.

 • حالت Vivid توسط فروشگاه‌های خرده‌فروشی برای جذب افراد از راه دور برای بررسی کالاهای خود استفاده می‌شود. به همین دلیل است که جزئیات پیکسلی یا تار وجود دارد، زیرا تلویزیون ایکس ویژن به گونه‌ای طراحی شده است که افراد را هنگام عبور و مرور جلب کند.
 • رفع مشکل در اینجا بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات تصویر بروید و اگر از تلویزیون ایکس ویژن برای بازی استفاده می کنید، آن را روی Movie/Cinema یا Game تنظیم کنید.

خرابی منبع تغذیه تلویزیون

موضوع دوم به منبع ویدیو مربوط می شود

 • اگر می‌خواهید چیزی را با وضوح 4k مشاهده کنید، منبع ویدیوی شما باید حداقل HDMI 2.0 باشد تا بتواند اندازه وضوح را کنترل کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =