نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

8 راه رفع مشکل روشن نشدن PS4

روشن نشدن PS4/ دلایل پشت نقص‌ها می‌تواند به ساعت‌هایی که صرف سرهم‌کردن دستگاه شما می‌شود، یا حتی صدها تومان صرف تلاش برای بازگرداندن آن به جایی که باید باشد، تبدیل شود. اگر PS4 شما روشن نمی شود، در اینجا چیزی است که باید بدانید تا دستگاه را دوباره راه اندازی کنید و یا حداقل بفهمید مشکل از کجاست.

چرا PS4 من روشن نمی شود؟

دلیل روشن نشدن PS4 می تواند یکی از چندین مشکل باشد. به عنوان مثال، ممکن است مشکل از دستگاه شما باشد هارد دیسک، نرم افزار یا منبع تغذیه بسته به مشکل، ممکن است نیاز به تعویض هارد دیسک داشته باشید – یا ممکن است به سادگی استفاده از یک منبع تغذیه متفاوت باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از مراجعه به متخصصان عیب یابی کنید و احتمالاً پول خرج کنید تا بفهمید چه چیزی اشتباه است. برای اینکه بفهمید چه اتفاقی در دستگاهتان می افتد، در اینجا هشت نکته عیب یابی وجود دارد که باید امتحان کنید.

روشن نشدن PS4

کابل برق را جدا کنید

قطع کردن کابل برق برای حداقل 30 ثانیه و سپس وصل مجدد آن می تواند با عمل به عنوان راه اندازی مجدد سریع به حل مشکلات کمک کند. کابل برق در پشت PS4 شما وصل می شود، یا در صورت تمایل می توانید آن را در انتهای دیگر، در پریز، جدا کنید.

یک چرخه قدرت انجام دهید

Power cycling نسخه قوی‌تری برای جدا کردن کابل برق است و می‌تواند به شما در رفع مشکلات کوچک در روشن شدن PS4 کمک کند.

  1. دکمه روشن/خاموش را نگه دارید تا چشمک زدن چراغ پاور متوقف شود.
  2. کابل برق را بردارید و دستگاه را حداقل 20 دقیقه به حال خود رها کنید.
  3. سیستم خود را دوباره وصل کنید.
  4. 3. سیم برق را تعویض کنید
این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات سخت افزاری تلویزیون

اگر هنوز در روشن کردن PS4 خود مشکل دارید، ممکن است مشکل از کابل برق شما باشد. تعویض آن می تواند به شما کمک کند بفهمید که آیا این چیزی است که مانع روشن شدن دستگاه شما شده است یا اینکه مشکل در جای دیگری است.

 یک پریز برق یا پریز دیگر را امتحان کنید

اگر کابل برق شما مشکلی ندارد، ممکن است مشکلات دیگری در ارتباط با برق داشته باشید. بنابراین امتحان یک پریز دیگر یا استفاده از یک نوار برق متفاوت می تواند کمک کننده باشد.

همچنین می توانید دستگاه های دیگر را به آن منابع برق وصل کنید تا بررسی کنید که آیا آنها کار می کنند یا خیر. اگر پریز جایگزینی برای استفاده ندارید و خروجی مورد استفاده شما دارای دکمه تنظیم مجدد است، می توانید برای عیب یابی آن دکمه را فشار دهید.

دیسک بازی را وارد کنید

PS4 شما ممکن است مانند همیشه شروع به کار کند، اگر بتواند دیسک بازی را تشخیص دهد و در زمانی که می خواهید آن را وارد کنید، بکشد. اگر کار نکرد، ممکن است مشکل شما در هارد دیسک یا فایل های سیستم شما باشد.

 در حالت امن بوت شود

حالت ایمن یک حالت تشخیصی اولیه برای دستگاه شما است که در آن بدون همه درایورها و نرم افزارهای آن راه اندازی می شود.

برای راه‌اندازی PS4 در حالت ایمن، دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا خاموش شود. سپس دکمه پاور را دوباره نگه دارید تا دو بوق بشنوید.

 PS4 خود را تمیز کنید

اگر دستگاه شما دارای کثیفی یا کثیفی روی آن یا داخل آن است، ممکن است از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند. بنابراین تمیز کردن PS4 می تواند یک ابزار عیب یابی مفید باشد.

این مطلب توصیه شده برای شما :  چگونه مادر برد خود را انتخاب کنیم؟

می‌توانید از یک پارچه میکروفیبر، هوای فشرده و یک سواب پنبه‌ای برای پاک کردن کثیفی استفاده کنید – و ممکن است بخواهید از پیچ گوشتی برای رفع آلودگی داخلی استفاده کنید.

هارد دیسک را بردارید

حذف هارد دیسک و سپس تلاش برای روشن کردن PS4 می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید مشکل درایو شماست یا خیر.

برای جدا کردن هارد دیسک، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما خاموش است و سپس به قسمتی که چراغ LED در بالای PS4 شما ظاهر می شود فشار دهید و به سمت چپ دستگاه بکشید تا پوشش پلاستیکی آن جدا شود.

سپس، از پیچ گوشتی سر فیلیپس برای جدا کردن پیچی که با نمادهای دکمه پلی استیشن مشخص شده است استفاده کنید – این پیچ در گوشه سمت چپ جلوی دستگاه قرار دارد.

در نهایت، از برجستگی دسته مانند فلزی در جلوی ناحیه در معرض دستگاه خود استفاده کنید تا هارد دیسک را از PS4 خود خارج کنید.

پس از حذف آن، سعی کنید دستگاه را به طور معمول یا در حالت ایمن روشن کنید. اگر مشکل در هارد دیسک شما است، باید طبق معمول روشن شود. در این صورت، باید هارد دیسک را با یک هارد جدید جایگزین کنید.

علت روشن نشدن PS4 چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =