نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل گرم شدن بیش از اندازه Xbox Series X

فهرست مطالب

گرم شدن بیش از اندازه Xbox Series X

در این مقاله از نمایندگی ایکس ویژن قصد داریم دلایل گرم شدن بیش از اندازه Xbox Series X را به شما توضیح دهیم. کنسول های بازی مقدار مشخصی گرما تولید می کنند، به خصوص زمانی که ساعت ها در حال استفاده از آن هستند. در حالی که بازیکنان هنوز هم معمولاً می توانند دست خود را روی کنسول بگذارند، چندین کاربر Xbox Series X اخیراً نگرانی خود را از داغ شدن بیش از حد کنسول های بازی آنها در حین بازی ابراز کرده اند.

اگر شما یکی از کسانی هستید که اخیراً دستگاه خریداری کرده اید و با گرم شدن بیش از حد Xbox Series X مواجه هستید، نباید نگران باشید زیرا راه هایی برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد کنسول و جلوگیری از آسیب دیدن وجود دارد.

گرم شدن بیش از اندازه Xbox Series X

چگونه Xbox Series X را خنک کنیم

به گفته مایکروسافت، در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید از گرم شدن بیش از حد Xbox Series X جلوگیری کنید:

  • ابتدا مطمئن شوید که Xbox Series X شما به طور منظم نگهداری می شود.
  • کنسول نسل بعدی را در موقعیت عمودی قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که هوای گرم به بیرون در گردش است.
  • حداقل 6 اینچ بین کنسول خود و دیوار فاصله داشته باشید.

3 راه برای رفع و جلوگیری از این مشکل

طبق راهنمای CPU، در اینجا روش‌های اثبات‌شده‌تری وجود دارد که می‌تواند مشکل گرمای بیش از حد Xbox Series X شما را برطرف یا از آن جلوگیری کند.

اول: Xbox Series X خود را پاک کنید

گرد و غبار شایع ترین علت گرمای بیش از حد است. اگر ذرات گرد و غبار در Xbox Series X شما وجود داشته باشد، سرعت فن کاهش می یابد و فن تمام هوای گرم را خارج می کند و ایکس باکس شما را خنک نگه می دارد. و اگر آن فن با سرعت کامل نچرخد، مشکل گرمای بیش از حد ایجاد می شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  آموزش تعویض فیوز سوخته تلویزیون

برای جلوگیری از آن، از یک گردگیر پر برای تمیز کردن کنسول خود به طور منظم استفاده کنید و مطمئن شوید که هیچ گرد و غباری از آن باقی نمانده است. سپس، در حالی که از آن استفاده نمی شود، آن را با یک پارچه بپوشانید تا از ورود ذرات گرد و غبار به داخل آن جلوگیری کنید.

همچنین از تمیز کردن آن با محلول های حاوی الکل خودداری کنید زیرا می توانند به کنسول شما آسیب برسانند.

دوم: Xbox Series X را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید

هیچ روش بدی برای ذخیره سازی دستگاه ها وجود ندارد زیرا همه آنها به طور همزمان گرما تولید می کنند. با این حال، در حین استفاده، ممکن است بیش از یک منبع هوای معمولی برای کارکرد عادی آنها مورد نیاز باشد.

در چنین شرایطی، می‌توانید به راحتی فن را طوری قرار دهید که در هر زمان که از کنسول خود استفاده می‌کنید به دمیدن هوا در جهت کنسول خود ادامه دهد، یا می‌توان آن را به راحتی بر روی پلتفرم‌های بلند دور از دستگاه‌های دیگری که باعث اتلاف گرما می‌شوند نصب کرد.

از طرف دیگر، اگر در اتاق خود کولر دارید، می توانید آن را در زمانی که دمای هوا خیلی بالا است، به خصوص در تابستان روشن کنید. این یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد Xbox Series X است. بنابراین، تهویه مطبوع به خنک کردن کنسول بازی شما کمک می کند.

سوم: به کنسول خود اجازه استراحت دهید

خیلی آسان است که بدون استراحت در بازی خود غرق شوید. این یک اتفاق نسبتاً رایج در بین گیمرهای معمولی است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  پاک کردن اثر انگشت از صفحه تلویزیون

با این حال، این الگوی بازی برای سلامت Xbox Series X شما عالی نیست.

استفاده از دستگاه برای مدت زمان طولانی بدون استراحت منظم برای خنک شدن آن معادل کار اضافه کاری و در نهایت گرم شدن بیش از حد است. همچنین آسیب قابل توجهی به اجزای داخلی وارد می کند.

به طور معمول، زمانی که در حال اجرای بازی هایی با نرخ فریم بسیار بالا هستید، کنسول شما خیلی داغ می شود.

اگر نمی توانید در بازی استراحت کنید، توصیه می شود برای تهویه هوا و خنک کننده بیشتر، از فن خنک کننده خارجی Xbox Series X استفاده کنید.

در همین حال، در اینجا ردیاب های Xbox Series X وجود دارد که اگر هنوز کنسول نسل بعدی را نخریده اید، می توانید از آنها استفاده کنید.

آیا می دانید: افزایش عمر کنسول بازی