نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع داغی تلویزیون های DLP ایکس ویژن

تلویزیون های DLP ایکس ویژن/ هنگامی که تلویزیون DLP ایکس ویژن شما دائماً داغ و خاموش می شود، نشان دهنده یک مشکل قابل توجه است که باید در اسرع وقت بررسی شود.

تلویزیون DLP ایکس ویژن به عنوان یک اقدام ایمنی در برابر گرمای بیش از حد که می تواند به لوازم الکترونیکی حساس تلویزیون آسیب برساند و از بین ببرد خاموش می شود. با سهولت نسبی به تنهایی به این مسائل رسیدگی کنید.

تلویزیون های DLP ایکس ویژن

مرحله 1

عملکرد تایمر خواب تلویزیون ایکس ویژن را بررسی کنید. دکمه “Menu” را روی کنترل از راه دور فشار دهید، با استفاده از کلیدهای جهت دار بالا و پایین به “Setup” بروید و سپس “Sleep Timer” را با دکمه “Enter” انتخاب کنید. برای انتخاب «فعال سازی»، کلید پیکان سمت راست را روی کنترل از راه دور فشار دهید، گزینه را روی «نه» تنظیم کنید و دکمه «خروج» را فشار دهید تا از منو خارج شوید. اگر مشکل همچنان وجود داشت، به عیب یابی تلویزیون ادامه دهید.

مرحله 2

تمام دوشاخه های قطعات صوتی و تصویری را از تلویزیون DLP ایکس ویژن جدا کنید. تلویزیون را از پریز برق جدا کنید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه قبل از جدا کردن پنل پشتی آن بماند.

مرحله 3

با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس، پیچ های نگهدارنده پنل پشتی تلویزیون ایکس ویژن را در جای خود باز کنید. پانل را از پشت تلویزیون جدا کرده و کنار بگذارید. پیچ های نگهدارنده لامپ پروژکتور را در جای خود بردارید و دستگاه را از تلویزیون خارج کنید.

مرحله 4

تا حد امکان گرد و غبار را از قسمت لامپ و فن با یک پارچه نرم، یک ابزار جاروبرقی کوچک و یک قوطی هوای فشرده پاک کنید. هوای فشرده را روی دریچه های پنل پشتی قرار دهید. گرد و غبار باقیمانده و زباله را با پارچه نرم و جاروبرقی پاک کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات مانیتور صفحه تخت ایکس ویژن

مرحله 5

دو فن خنک کننده را در نزدیکی چرخ رنگ در سمت راست تلویزیون ایکس ویژن قرار دهید. اگر قبل از خاموش شدن تلویزیون پیغامی چشمک زن مبنی بر “بررسی فن” دریافت کردید، هر دو فن را بردارید و با واحدهای جدید جایگزین کنید. دو پیچ روی محفظه فن مشکی را باز کرده و محفظه را به بیرون بکشید. سیم برق هر فن را از برق بکشید و فن ها را از محفظه جدا کنید. فن های جدید را روی محفظه مشکی قرار دهید و سیم کشی را دوباره وصل کنید. محفظه را دوباره در جای خود قرار داده و محکم کنید.

مرحله 6

هوای فشرده را روی لامپ پروژکتور قرار دهید تا گرد و غبار پاک شود. لامپ پروژکتور را داخل تلویزیون ایکس ویژن قرار دهید. پیچ های استفاده شده برای نگه داشتن آن را دوباره در جای خود قرار دهید و آنها را با پیچ گوشتی فیلیپس سفت کنید. پانل پشتی را دوباره روی تلویزیون وصل کنید.

مرحله 7

پیچ نگهدارنده درب پوشش لامپ را بردارید و درب را از تلویزیون جدا کنید. مدار محافظ واقع در زیر درب پوشش لامپ را بررسی کنید. سوئیچ را به سمت داخل فشار دهید تا به زیر درب پوشش لامپ بچسبد. سپس درب پوشش لامپ را دوباره وصل کنید.

مرحله 8

تلویزیون را از دیوار یا اشیاء دیگر دور کنید. تهویه ناکافی به دلیل قرار گرفتن در برابر دیوارها و سایر اشیاء می تواند باعث گرم شدن بیش از حد تلویزیون شود. اگر تلویزیون DLP ایکس ویژن همچنان گرم می شود و خاموش می شود، با یک تعمیرکار آموزش دیده مشورت کنید. مشکل ممکن است مربوط به قطعات داخلی باشد که باید توسط تکنسین سرویس شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشخصات فنی و ظاهری مادربرد

نحوه بررسی برد اینورتر تلویزیون ال سی دی

قبل از اینکه برای تعویض یک تلویزیون LCD ایکس ویژن معیوب عجله کنید، باید برد اینورتر را بررسی کنید. هزینه تعویض برد اینورتر بسیار کمتر از تعویض کل تلویزیون است و این فرآیند به حداقل تخصص فنی نیاز دارد. اینورترها سطح نسبتاً بالایی ولتاژ را برای برق رسانی و روشن کردن صفحه نمایش ال سی دی شما تولید می کنند، با خروجی بیشتر اینورترها در محدوده 500 تا 700 ولت. یک برد اینورتر معیوب یا آسیب دیده می تواند باعث اعوجاج تصویر، کم نور شدن صفحه نمایش یا جلوگیری از روشن شدن آن شود.

مرحله 1

تلویزیون خود را روشن کنید و چراغ قوه را روی صفحه بتابانید تا به دنبال تصویر بگردید. اگر می‌توانید تصویری را ببینید، احتمالاً یک اینورتر بد دارید که نیاز به تعویض دارد. برد اینورتر نور پس زمینه تلویزیون را روشن نگه می دارد.

مرحله 2

تلویزیون خود را خاموش کنید و منبع تغذیه را از دیوار جدا کنید. هنگامی که تلویزیون را از برق جدا کردید، صبر کنید تا پشت تلویزیون خنک شود و دیگر در لمس گرما احساس نشود.

مرحله 3

مچ بند ضد الکتریسیته ساکن را روی مچ دست خود قرار دهید و پنل پشتی تلویزیون را بردارید. در برخی از تلویزیون ها، ممکن است پنل را در جلوی تلویزیون ایکس ویژن بیابید. از پیچ گوشتی فیلیپس برای برداشتن پیچ ها استفاده کنید و سپس با استفاده از یک پیچ گوشتی سر صاف پانل را به آرامی جدا کنید تا به وسایل الکترونیکی دسترسی پیدا کنید.

تلویزیون های DLP ایکس ویژن

مرحله 4

این مطلب توصیه شده برای شما :  آشنایی با محصولات ایکس ویژن

به دنبال یک پوشش فلزی مستطیلی باشید. تلویزیون های LCD دارای دو برد اینورتر هستند – یک برد و یک استاد. می توانید تخته ها را در دو طرف بدنه فلزی پیدا کنید. شما می توانید بدون نیاز به برداشتن محفظه فلزی به تخته ها دسترسی داشته باشید، اما باید آنها را بردارید تا آزمایش آسان تر شود. با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس پیچ ها را بردارید و پوشش را از روی تخته بکشید.

مرحله 5

مولتی متر خود را روی “حالت DC” تنظیم کنید و اولین پین را برای یکی از اینورترهای LCD پیدا کنید. پروب قرمز را روی پایه 1 قرار دهید و پروب مشکی را روی هر پیچ فلزی داخل بدنه قرار دهید تا مولتی متر زمین شود و از اتصال کوتاه اینورتر جلوگیری شود.

مرحله 6

تلویزیون خود را روشن کنید می توانید از شخص دیگری در این فرآیند کمک بگیرید تا تماس خود را با پین و پیچ برد اینورتر قطع نکنید. به قرائت مولتی متر توجه داشته باشید.

مرحله 7

تلویزیون را خاموش کنید و اینورتر دیگر را با استفاده از همین فرآیند تست کنید. نتایج دو اینورتر را مقایسه کنید. اگر خوانش دریافت نکردید، باید هر دو اینورتر را تعویض کنید. اگر مقادیر قابل توجهی متفاوت دریافت کردید، اینورتر را با مقدار کمتر جایگزین کنید. اگر هر دو قرائت با مقادیر مشابه برگشتند، ممکن است لازم باشد نور پس زمینه تلویزیون خود را تعویض کنید.

تست سریع صفحه نمایش تلویزیون ایکس ویژن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پنج =

صفحه سیاه مرگ Xbox One
مقالات سایت
صفحه سیاه مرگ Xbox One

صفحه سیاه مرگ Xbox One . Xbox One یک سیستم کنسول خانگی عالی است که بسیاری از گیمرها از استفاده از آن لذت می برند.

ادامه مطلب »