نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه اسکن کانال تلویزیون

نحوه اسکن (یا اسکن مجدد) کانال های تلویزیون خود

بنابراین، شما سعی می کنید تلویزیون رایگان را تماشا کنید، اما هیچ کانالی پیدا نمی کنید. این کاملا طبیعی است شما فقط باید یک اسکن سریع کانال (یا اسکن مجدد) را اجرا کنید، و خوب پیش می روید.

چرا باید کانال ها را اسکن کنیم؟

تلویزیون دیجیتال (ATSC 1.0) از دهه 90 به عنوان استاندارد پخش تلویزیونی رایگان بوده است. و مانند هر فناوری 20 ساله، کمی عجیب است. شما انتظار دارید که تلویزیون بداند کدام ایستگاه های محلی مانند رادیو در دسترس است، اما اینطور نیست. در عوض، تلویزیون شما لیستی از ایستگاه های موجود را ذخیره می کند.

آیا می دانید تلویزیون های قدیمی (و رادیوها) باید با ایستگاه ها با دست تنظیم می شدند؟ خوب، وقتی کانالهای تلویزیونی را اسکن می کنید، اساساً این فرایند را برای شما انجام می دهد. تلویزیون به آرامی از هر فرکانس تلویزیونی ممکن عبور می کند و لیستی از هر کانال موجود در طول مسیر تهیه می کند. سپس، وقتی بعداً به تماشای تلویزیون می روید، فقط آن لیست را ورق می زنید. به طور طبیعی، این لیست باید هر چند وقت یکبار به روز شود و شما باید فرایند اسکن را دوباره شروع کنید.

چه زمانی باید کانال ها را اسکن کنیم؟

هر زمان که تغییری در فرکانس های پخش محلی ایجاد شد، باید کانال ها را اسکن کنید. این بدان معناست که باید هر بار که حرکت می کنید، هر بار که تلویزیون یا آنتن جدیدی می خرید، مجددا اسکن کنید و هر بار که یک ایستگاه تلویزیونی محلی به فرکانس پخش متفاوتی تغییر می کند.

این مطلب توصیه شده برای شما :  علائم خرابی LCD تلویزیون

در گذشته، این عبارت تقریباً به معنی (اگر تلویزیون کار نمی کند، کانالها را اسکن کنید). اما در حال حاضر، آمریکا در حال گذر از انتقال تلویزیونی است. به دلیل حکم FCC، پخش کننده ها به طور مداوم به فرکانس های سازگار با 4K و ATSC 3.0 تغییر می دهند که با فرکانس های تلفن همراه تداخل ندارند. در نتیجه، همه تلویزیون ها به آرامی آهنگ کانال های محلی را از دست می دهند. بعلاوه، ممکن است کانالهای کاملاً جدیدی در منطقه شما ظاهر شوند و تلویزیون شما از وجود آنها مطلع نخواهد شد.

راه حل؟ هر ماه یا هر بار که متوجه شدید پخش محلی از بین می رود، کانال های جدید را اسکن کنید. این یک فرآیند آسان است و ارزش انجام آن را به خاطر تلویزیون OTA رایگان دارد.

نحوه اسکن (یا اسکن مجدد) برای کانال ها

اسکن (یا اسکن مجدد) کانالها بیشتر یک فرایند خودکار است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که طی چند مرحله ساده این فرآیند را به حرکت درآورید. و در حالی که این مراحل برای هر تلویزیون متفاوت است، این روند تقریباً در هر تلویزیونی وجود دارد.

  1. مطمئن شوید که تلویزیون شما به آنتن متصل است.
  2. دکمه (منو) را در کنترل از راه دور خود فشار دهید. اگر ریموت ندارید، تلویزیون شما باید دارای دکمه (Menu) داخلی باشد.
  3. در منوی تلویزیون خود گزینه (Channel Scan) را پیدا کرده و انتخاب کنید. این گزینه گاهی با عنوانRescan)، Tune) یا Auto-tuning)) برچسب گذاری می شود.
  4. اگر گزینه “اسکن کانال) را پیدا نکردید، منوی (تنظیمات)، (ابزارها)، (کانالها) یا (گزینه های) تلویزیون را جستجو کنید. در برخی از تلویزیون ها، باید دکمه (ورودی) را فشار داده و به (آنتن) بروید.
  5. هنگامی که تلویزیون شما شروع به اسکن کانال ها می کند، کاری برای انجام کار پیدا کنید. اسکن کانال می تواند بیش از 10 دقیقه طول بکشد.
  6. هنگامی که اسکن کامل شد، تلویزیون شما یا تعداد کانال های موجود را نمایش می دهد یا شما را دوباره به پخش منتقل می کند.
  7. هنوز چند کانال را از دست داده اید؟ سعی کنید اسکن دیگری را اجرا کنید یا از وب سایت Mohu برای بررسی مجدد کانال های موجود در منطقه خود استفاده کنید. برای دریافت بهتر، شما نیز باید آنتن خود را جابجا کنید.
این مطلب توصیه شده برای شما :  باز کردن قفل تبلت ایکس ویژن

اگر در یافتن گزینه (اسکن کانال) در تلویزیون خود مشکل دارید، وقت آن است که با دفترچه راهنما مشورت کنید. معمولاً می توانید با جستجوی وب در مورد مدل و مدل تلویزیون به همراه کلمه (دفترچه راهنما) یک دفترچه راهنما پیدا کنید.

چرا تلویزیون من نمی تواند به طور خودکار کانال ها را اسکن کند؟

مسلماً این یک فرایند ناهنجار و تا حدودی آزاردهنده است. اگر رادیوها نیازی به انجام جستجوی خسته کننده ندارند، پس چرا تلویزیون ها نمی توانند به طور خودکار کانال ها را اسکن کنند؟

خوب، آنها انجام می دهند – به نوعی. اسکن (یا اسکن مجدد) یک فرایند خودکار است. شما فقط تلویزیون خود را مجبور می کنید وارد این روند شود. دلیل اینکه تلویزیون شما بدون اجازه شما به طور خودکار برای کانالهای جدید اسکن نمی کند این است که خوب، این امر ناخوشایند است و مانع تماشای تلویزیون شما می شود.

به یاد داشته باشید، ما با فناوری 20 ساله سروکار داریم. اشکالی ندارد ؛ فقط چند ویژگی دارد یکی از این ویژگی ها این است که در حالی که تلویزیون در حال اسکن است، نمی توان از آن برای تماشای تلویزیون استفاده کرد.

اگر تلویزیون شما بدون اجازه شما به طور مرتب برای کانال های جدید اسکن می کند، باید هر چند وقت یکبار با سکوت 10 دقیقه ای تصادفی برخورد کنید. حتی ممکن است هنگام تماشای یک سریال صابونی یا بازی فوتبال مهم اتفاق بیفتد.

اگر می پرسید چرا رادیوی شما نیازی به اسکن خودکار ندارد، دلیل این است که تنظیم رادیو در حال پرواز آسان است. یک سیگنال رادیویی خوب با ترکیبی از قسمت های بلند و آرام (موسیقی) پر می شود، در حالی که یک سیگنال بد با حالت یکنواخت یا سکوت پر می شود.

این مطلب توصیه شده برای شما :  دلایل شارژ نشدن شارژر تبلت ایکس ویژن

بنابراین، اکثر رادیوها دارای یک مدار تنظیم داخلی هستند که به سادگی پاسخ دامنه فرکانس های رادیویی را بررسی می کند. وقتی روی رادیوی خود (بعدی) را فشار می دهید، فقط فرکانس هایی را از طریق مدار تنظیم می کند و هر چیزی که ترکیبی از قسمت های بلند و بی صدا است را قفل می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »