نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 مشکل رایج تلویزیون

5 مشکل رایج تلویزیون ایکس ویژن و نحوه رفع آنها

تلویزیون ایکس ویژن به عنوان اصلی ترین وسیله در اکثر خانه ها منبع بی پایان سرگرمی است. تلویزیون ها ایکس ویژن به نقطه کانونی بسیاری از اتاق های نشیمن تبدیل شده اند زیرا خانواده ها برای تماشای فیلم یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود دور هم جمع می شوند. با وجود گزینه های بسیار زیاد در سبک های تلویزیونی، بسیاری از آنها سینمای خانگی را انتخاب می کنند که در آن می توانند واقعاً استراحت کرده و لذت ببرند.

وقتی تلویزیون ایکس ویژن به درستی کار نمی کند، حداقل ممکن است ناامید کننده باشد. یافتن علت مشکل گاهی سخت ترین قسمت است. برای کمک، در اینجا راهنمای رایج ترین مشکلات تلویزیون ایکس ویژن و چگونگی رفع آنها آمده است، بنابراین می توانید در کوتاه ترین زمان به برنامه های مورد علاقه خود بازگردید!

  1.  خطوط در تصویر

یک تصویر تلویزیونی مخدوش می تواند به معنای تجربه دید ضعیف و فشار بر چشم شما باشد. دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که خطوط در تصویر شما ظاهر می شوند. ظاهر شبیه عنکبوت ممکن است به این معنی باشد که شیشه ترک خورده است. برخی در کانال های خاصی ظاهر می شوند در حالی که برخی دائمی هستند.

اگر علت آن شکستگی صفحه نمایش است، باید شیشه را تعویض کنید. اغلب، این نوع آسیب هنگام نقل مکان به خانه جدید اتفاق می افتد. بسیار مهم است که هنگام جابجایی از هرگونه آسیب از وسایل الکترونیکی خود محافظت کنید و اگر از یک شرکت متحرک استفاده می کنید، آنها را از این موضوع آگاه کنید.

برای خطوط عمودی یا افقی در تلویزیون ایکس ویژن، اکثر سیستم ها دارای عملکرد آزمایش تصویر هستند که می تواند به تنظیم مجدد تصویر یا تشخیص مشکل کمک کند، بنابراین می توانید برای تعمیر تماس بگیرید. اگر خطوط فقط در کانال های خاصی ظاهر می شوند، ممکن است بخواهید سیم ورودی خود را تنظیم کنید تا ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

  1.  تغییر رنگ در تصویر

مشابه خطوط موجود در صفحه تلویزیون ایکس ویژن، تغییر رنگ یک مشکل رایج است. ممکن است مشاهده کنید رنگ ها شروع به محو شدن می کنند یا یک رنگ به سادگی به عنوان دیگری نشان داده می شود. گاهی اوقات، ممکن است قبل از اینکه به جای دیگری برود، این شروع را در قسمت خاصی از صفحه مشاهده کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  مشکلات رایج در تصاویر تلویزیون ایکس ویژن

با بررسی منطقه شروع کنید. شاید تعجب کنید که بدانید تلویزیون های قدیمی تحت تأثیر میدان مغناطیسی بلندگوهایی قرار می گیرند که در فاصله دو پا هستند. باید آنها را از منطقه بردارید و با یک متخصص تماس بگیرید که می تواند عکس شما را بازیابی کند.

همچنین ممکن است بخواهید یک آزمایش تصویری انجام دهید تا ببینید آیا تلویزیون می تواند خود تشخیص دهد. برای تلویزیون های قدیمی، تغییر رنگ نشانه این است که زمان تعویض رسیده است. اگر برای یک تلویزیون جدید آماده هستید، نحوه انتخاب بهترین تلویزیون ایکس ویژن برای خانه خود را بخوانید.

  1. اینترنت متصل نمی شود

مدل های جدیدتر تلویزیون ایکس ویژن و تلویزیون های هوشمند اغلب دارای ویژگی اتصال به اینترنت بی سیم شما هستند. این به شما امکان دسترسی به Netflix، Amazon، Hulu و سایر سرویس های پخش جریانی را می دهد که در آن می توانید همه برنامه های مورد علاقه خود را تماشا کنید. با این حال، گاهی اوقات این ویژگی به درستی کار نمی کند. اگر تلویزیون جدیدی نصب کرده اید، ارائه دهنده اینترنت خود را تغییر داده اید یا به سادگی قطع برق داشته اید، ممکن است تلویزیون شما در اتصال مشکل داشته باشد.

تلویزیون ایکس ویژن یک سرمایه گذاری است ؛ به همین دلیل بسیار مهم است که همه ویژگی ها به ویژه اینترنت کار کنند. با این حال، تشخیص علت این مشکل می تواند مشکل باشد. اگر تلویزیون ایکس ویژن شما تست عیب یابی دارد، ابتدا آن را اجرا کنید تا ببینید آیا این ترفند را انجام می دهد یا خیر. همچنین می توانید روتر اینترنت خود را ریست کنید تا ببینید آیا این مشکل به حل مشکل کمک می کند یا خیر.

این مطلب توصیه شده برای شما :  علت عدم اتصال دو مانیتور ایکس ویژن به یکدیگر

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، بهتر است با سازنده تلویزیون ایکس ویژن خود تماس بگیرید.

  1. تلویزیون کانال های دیجیتال دریافت نمی کند

در سال 2009، ایالات متحده از پخش تلویزیونی آنالوگ به دیجیتال منتقل شد و در صورت استفاده از آنتن برخی از تلویزیون ایکس ویژن بدون کانال کابل اصلی خود باقی ماندند. در حالی که اکثر تلویزیون ها برای دریافت کانال های دیجیتالی ساخته شده اند، برخی از آنها آنتن نیستند و نیاز به کمک آنتن با جعبه مبدل دارند. پخش دیجیتال اغلب باعث به دست آوردن تصویر بهتر می شود، با این حال، اگر مجبور شوید تلویزیون خود را ریست کنید یا تلویزیونی قدیمی را که کانال های دیجیتالی دریافت نمی کند به ارث ببرید، ممکن است نیاز به حل برخی مشکلات داشته باشید.

به خاطر داشته باشید، اکثر تلویزیون های ایکس ویژن تولید شده پس از 2009 قادر به دریافت کانال های دیجیتالی با آنتن، بدون کمک جعبه مبدل هستند. اولین قدم این است که بررسی کنید ببینید تلویزیون شما چه زمانی ساخته شده است. اگر قبل از سال 2009 بود، ممکن است به یک جعبه مبدل احتیاج داشته باشید.

اگر تلویزیونی دارید که قادر به دریافت کانال های دیجیتال است، اسکن کنید تا ببینید چه کانال هایی می تواند دریافت کند. ورودی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید کابل های آنتن در جای مناسب قرار دارند. همچنین باید بررسی کنید ببینید چه کانال هایی در منطقه خود با آنتن دریافت می کنید. برخی مناطق کمتر از مناطق دیگر کانال دریافت می کنند. AntennaWeb.org یک منبع عالی برای مشاهده ایستگاه های قابل دریافت در منطقه شما است.

این مطلب توصیه شده برای شما :  ضبط با استفاده از نرم افزار ضبط در ایکس باکس

با این حال، اگر مطمئن هستید که باید کانال های بیشتری دریافت کنید، باید با شرکت کابل خود تماس بگیرید.

  1. تلویزیون ایکس ویژن صدا دارد اما تصویر ندارد

نه تنها ناامید کننده است، بلکه تلویزیونی که هیچ تصویری روی صفحه ندارد و صدا را پخش می کند گیج کننده است. این ممکن است برای تلویزیون های ایکس ویژن قدیمی و جدید اتفاق بیفتد و باید فوراً برطرف شود.

به همان سادگی به نظر می رسد، قطع کردن تلویزیون ایکس ویژن برای مدت زمان قابل توجهی می تواند به محض آماده شدن دوباره روشن کردن آن، آن را بازیابی کند. بررسی کنید که آیا تمام سیم های ورودی به ورودی ها سالم هستند و تلویزیون روی ورودی مناسب تنظیم شده است.

وقتی صحبت از تصویر تلویزیون می شود، همیشه بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید. اگر هیچ یک از راه حل های بالا کار نکرد، به احتمال زیاد علت نور پس زمینه تلویزیون ایکس ویژن است. یک متخصص تعمیر تلویزیون ایکس ویژن می تواند دقیقاً به شما بگوید که برای بازگشت تلویزیون به تصویر اولیه خود به چه چیزی نیاز دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

نشت مایع از تلویزیون
مقالات سایت
نشت مایع از تلویزیون ایکس ویژن

علت نشت مایع از تلویزیون چیست؟ آیا تلویزیون ایکس ویژن شما مایع نشت می کند؟ افشای اطلاعات می‌تواند بسیار نگران‌کننده و خسته‌کننده باشد، به‌خصوص زمانی

ادامه مطلب »