نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ
دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق :77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت ، ساختمان بنیامین ، پ 145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

 دفتر مرکزی: 66097851
 مرکز تعمیرات: 66097859
 شعبه شرق :77978135
شعبه هفت تیر: 88836102
شعبه جنوب: 55300568
شعبه غرب 44153186
شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

یخچال ایکس ویژن

فهرست مطالب

شناسایی مشکلات رایج یخچال ایکس ویژن

اگر به مسدود بودن خط انتقال آب مشکوک هستید، یخچال خود را از برق کشیده و آن را از دیوار دور کنید تا فضای آزاد داشته باشید. لازم است که خط انتقال آب را ببندید. برای این کار از شیری که در پایین یخچال قرار دارد، استفاده کنید.

در این مرحله لوله انتقال آب را از شیر برقی دستگاه جدا نمایید. سپس به دنبال پیچ خوردگی، انسداد با تکه های یخ و درواقع، هر عاملی که می تواند موجب انسداد جریان آب شده باشد، بگردید. لوله را صاف کنید و یا اجازه دهید یخ های درون آن ذوب شوند. سپس آن را دوباره به یخچال خود متصل گردانید.

لوله را پس از جدا کردن از شیر ورودی آب دستگاه، بر روی یک سطل گرفته و دوباره شیر کنترل کننده خط انتقال آب را باز کنید. اگر فشار آب کم است و یا آبی از لوله به داخل سطل نمی ریزد، مشکل گرفتگی لوله و یا فشار کم آب، باعث نرسیدن آب به یخساز می شود. مسلما در صورت عدم وجود آب، یخی هم ساخته نمی شود.

خرابی شیر برقی یا شیر ورودی آب

در صورت گرفتگی و یا خرابی شیر ورودی آب، هیچ گونه آبی به یخساز نخواهد رسید و درنتیجه یخی هم ساخته نخواهد شد. در این حالت، تعویض شیر برقی می تواند چاره کار باشد.

یخ زدن لوله کوچک انتقال آب

اگر لوله کوچکی که آب را از شیر برقی به یخساز و آبسردکن می برد، یخ بزند، این مشکل بروز خواهد نمود. این لوله از داخل فریزر عبور می کند، بنابراین احتمال یخ زدن آن وجود دارد. در این حالت باید از حرارت یک سشوار برای ذوب یخ های داخل لوله استفاده کنید.

این مطلب توصیه شده برای شما :  دلایل هنگی PS5

گرفتگی فیلتر

ممکن است مشکل بخاطر گرفتگی فیلتر یخچال باشد. دفترچه راهنمای سازنده یخچال خود را به دقت مطالعه نمایید، تا نوع فیلتری که مناسب با دستگاه شما می باشد را انتخاب نمایید. سپس طبق دستورالعمل آن را تعویض نمایید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، جای نگرانی نیست.

علت :

سیم بندی یخچال اشتباه است.

تعمیر :

اگر این عیب بعد از سیم بندی یخچال اتفاق بیافتد ممکن است در سیم بندی اشباه کرده باشید، دوباره به دقت سیم بندی را بررسی کنید.

با وجود عملکرد صحیح کمپرسور، اواپریتور دائما خیس بوده و قطرات آب از آن چکه می کند.

علت :

درجه ی مناسب برای ترموستات انتخاب نشده است.

تعمیر :

اگر ترموستات روی درجه ی کم تنظیم شده باشد نمی تواند پاسخگوی نیاز یخچال باشد و پرواضح است که باید ولوم ترموستات را در جهت عقربه های ساعت حرکت دهیم و به این طریق سرماسازی یخچال را افزایش دهیم.

با وجود عملکرد صحیح کمپرسور، اواپریتور دائما خیس بوده و قطرات آب از آن چکه می کند. علت :

ترموستات تنظیم نیست.

تعمیر :

ممکن است به دلیل ضعیف شدن فنر زیر اهرم کلید و یا تنظیم نامناسب، مدت زمان توقف ترموستات زیاد شود. که طبعا دمای اواپراتور افزایش پیدا می کند و ذوب برفک ها ریزش قطرات آب مشاهده می شود. برای رفع این مشکل نیاز به یک تعمیرکار مجرب است تا با حرکت ملایم پیچ تنظیم را در هت عقربه های ساعت حرکت دهد و مدت زمان توقف ترموستات کاهش یابد.

با وجود عملکرد صحیح کمپرسور، اواپریتور دائما خیس بوده و قطرات آب از آن چکه می کند.

علت :

این مطلب توصیه شده برای شما :  رفع مشکل روشن نشدن کامپیوتر ایکس ویژن

دیفراست به طور دائم در مدار است.

تعمیر :

به دقت بررسی کنید که دیفراست دارای عملکرد صحیح است یا خیر، زیرا ممکن است به دلیل بروز مشکل در ترموستات دیفراست، شیر سولنوئیدی مدام عمل کند. در نتیجه گاز به اواپراتور وارد شده و یخ و برفک ها ذوب می شوند.

او